Wyszukiwałeś:

ruch X

drogowy X

. Znaleziono 4259 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ruch drogowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 4259 wszystkich):

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Wrocławska drogówka przeprowadziła wczoraj kolejną edycję akcji pt."Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej celem jest kontrola wmiejscach najbardziej zagrożonych wypadkiem uczestników ruchupozbawionych ochrony.

 

Drogi osiedlowe niczym publiczne

Drogi osiedlowe już wkrótce przestaną być idealnym miejscem dlabezkarnej samochodowej samowolki. Przygotowana zmiana przepisów o ruchudrogowym zaostrza bowiem sankcje dla łamiących przepisy na drogachwewnętrznych. Ostrzej traktowani będą również ci kierowcy,którzy bagatelizują przepisy odnośnie parkowania np. w miejscachprzeznaczonych dla niepełnosprawnych.

 

Będzie trzeba bardziej uważać na rowerzystów!

Rowerzyści obok pieszych należą do najmniej chronionych oczestnikówruchu drogowego. A że jednocześnie jest to chyba najtańszy sposobówdość szybkiego przemieszczania się w zatłoczonych miasta, wiele państw naróżne sposoby stara się wspomagać ten środek komunikacji. Jużwkrótce spore zmiany w organizacji ruchu rowerzystów mogą wejśći u nas, co będzie oznaczać zwiększenie ich uprawnień w stosunku dokierowców samochodów.

 

Szykują się zmiany w fotoradarach

Grzywna za niewskazanie kierowcy uwiecznionego przez fotoradar, wydłużenieokresu ukarania sprawcy wykroczenia, utworzenie utworzenie systemuautomatycznego nadzoru nad ruchem drogowym - to najważniejsze zmiany w kolejnejnowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. To już drugie podejście do tychpropozycji.

 

Polska niebezpieczna

Usiana czarnymi punktami mapa drogowa Polski jest tylko potwierdzeniem tego, oczym wszyscy w naszym kraju doskonale wiemy. Bezpieczeństwo ruchu drogowego wPolsce nie należy do wysokich. Co więcej, na tym polu wypadamy katastrofalnienie tylko na tle unijnych krajów ale również wielu innychpaństw.

 

Tracimy 30 miliardów przez wypadki

Nadmierna prędkość, kiepski stan techniczny pojazdów oraz nietrzeźwikierowcy, a także kiepska infrastruktura w głównej mierze zagrażająbezpieczeństwu ruchu drogowego w naszym kraju. A tylko przez wypadki drogowepolska gospodarka traci rocznie nawet 30 miliardów złotych.

 

Na parkingach można dostać już mandat

Choć od tej zmiany w prawie o ruchu drogowym minęło już sporo ponadpół roku, to jak dotąd niektóre wprowadzone tam przepisy byłymartwe. Między innymi dotyczyło to karania kierowców, którzyłamali przepisy na drogach osiedlowych bądź parkingach. Teraz się to zmieni.

 

Nowe przepisy ruchu drogowego już niebawem

W przyszłym roku czekają nas wręcz rewolucyjne zmiany w przepisach ruchudrogowego, w tym dotyczące prawa jazdy. Jakie nowe kategorie pojawią się wregulaminie i do czego będą uprawniać? Za ile punktów będzie możnastracić prawo jazdy? Czy egzaminy będą trudniejsze i na jakich warunkachbędzie można je zdawać?

 

Takie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym

19 października oraz 19 stycznia - te dwie daty kierowcy powinniszczególnie zapamiętać, bowiem w te dni wchodzą w życie nowelizacjeustawy prawo o ruchu drogowym. Bardziej istotne zmiany czekają nas jednak wstyczniu, wówczas zmianie ulegnie także ustawa o kierujących pojazdami.Zobacz, co się zmieni i jak się do nowych regulacji ewentualnie przygotować.

 

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Policja przygotowuje duże zmiany w prawie o ruchu drogowym. Wpłyną one nietylko na bezpieczeństwo na polskich drogach, ale także mają ułatwićniektóre procedury.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ruch drogowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017