Wyszukiwałeś:

rynek X

transportowy X

. Znaleziono 316 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: rynek transportowy

Spróbuj też wyszukać: rynek transportowy w Polsce

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 316 wszystkich):

Spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych ogółem w pierwszym kwartale br. spadłao 8,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. - wynika zinformacji Głównego Urzędu Statystycznego. Mimo to nastrojeprzedsiębiorców powoli się poprawiają.

 

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

Według najnowszych danych, które opublikował GUS w kwietniusprzedaż usług transportowych ogółem w kwietniu br. spadła o 6,7proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Wzrósł, choćnieznacznie, jedynie transport samochodowy.

 

Narzędzie na czas kryzysu - Giełda TRANS

Stale pogarszająca się sytuacja przedsiębiorców działających wbranży TSL wymaga z ich strony podejmowania zdecydowanych działań i sięganiapo coraz lepsze narzędzia optymalizujące działalność. Szansą na poprawęsytuacji finansowej dla wielu graczy rynkowych mogą być szeroko dostępnegiełdy transportowe.

 

Przewoźnicy przypominają się dłużnikom

Polscy eksporterzy borykają się z ogromnymi problemami z nieterminowopłacącymi kontrahentami z zagranicy.  Jak podają analitycy jednymi znajwiększych dłużników są klienci przedsiębiorstw transportowych.

 

Spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych od stycznia do września br. spadłaogółem o 4,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. -wynika z informacji GUS opublikowanych przez Puls Biznesu.

 

Polska tygrysem transportu

Według Banku Światowego Polska jest liderem  Europy Środkowo-Wschodniejw branży transportowej. A to oznacza większa wydajność, niższe koszty iwiększy wzrost gospodarczy podał serwis wyborcza-biz.

 

DKV: w transporcie umiarkowany optymizm

Instytut ProgTran przeprowadził na zlecenie firmy DKV Euro Service analizęrynku transportu drogowego w 11 krajach Europy, w tym w Polsce. Jak sugerująwyniki przeprowadzonego pod koniec 2009 r. Badania, prognozy dla firmtransportowych na najbliższe trzy lata są optymistyczne. Problemy mogą miećjedynie przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem osób. Raportwskazuje, że w ciągu najbliższych trzech lat w Polsce o 1/10 wzrośnieilość towarów transportowanych przez polskich przewoźników,zaś ilość osób korzystających z autokarów może spaść o 3proc.

 

Cena usług kształtuje polski rynek TSL

Polscy przedsiębiorcy przy wyborze operatora usług TSL (transport spedycjalogistyka), nadal kierują się przede wszystkim ceną. Jak wynika z badańprzeprowadzonych na zlecenie firmy PEKAES, to cena w głównej mierzekształtuje polski rynek.

 

Goodyear: rynek opon ciężarowych w 2009 r.

Rynek opon ciężarowych jest ściśle związany z kondycją rynku usługtransportowych. Ten ostatni w ubiegłym roku zanotował w naszym kraju dotkliwybo ponad ponad 30% spadek. Choć i tak był on niższy niż w innycheuropejskich krajach. Konsekwencją kryzysu rynku transportowego było nie tylkozałamanie sprzedaży pojazdów ciężarowych ale także mocne zawirowaniana rynku opon.

 

Branża pojazdów użytkowych - powrót na drogę wzrostu

Kryzys w branży motoryzacyjnej w latach 2008/2009 bardziej niż samochodyosobowe dotknął sektor pojazdów użytkowych. Kryzys zostałpogłębiony w wyniku nałożenia się na niego cyklicznego spowolnienia,które doprowadziło do spadków sprzedaży sięgających nawet ok.60%. Obecnie eksperci rynkowi z optymizmem patrzą w przyszłość, licząc nawzrosty w tym segmencie rynkowym.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "rynek transportowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017