Wyszukiwałeś:

specjalna X

strefa X

ekonomiczna X

. Znaleziono 875 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: specjalna strefa ekonomiczna

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 875 wszystkich):

Większe strefy – więcej inwestycji

Rząd wydał rozporządzenia w sprawie kostrzyńsko-słubickiej, pomorskiej iwałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zmiany przyczynią się doulokowania wielu inwestycji na w nowych granicach SSE.

 

Strefy ekonomiczne mają się dobrze

Ubiegły rok był kolejnym korzystnym okresem dla rozwoju inwestycji na terenachspecjalnych stref ekonomicznych. Największe nakłady inwestycyjne w naszymkraju poniosły firmy z branży motoryzacyjnej, która rozwija sięobecnie dosyć dynamicznie.

 

Większe strefy ekonomiczne

Prezydent RP, Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o specjalnychstrefach ekonomicznych. W efekcie w większości już zagospodarowanapowierzchnia stref zwiększy się o kolejne 8 tys. hektarów, czekającychna następnych inwestorów.

 

Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji

Pierwsze półrocze bieżącego roku, to dobry okres dla KatowickiejSpecjalnej Strefy Ekonomicznej. Wydała ona 6 zezwoleń na rozpoczęciedziałalności dla zagranicznych inwestorów. Cztery projekty dotycząbranży motoryzacyjnej, co świadczy o atrakcyjności tej strefy.

 

Fiat napędza katowicką strefę ekonomiczną

W tym roku w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęto już 16nowych inwestycji. Blisko 180 mln euro chce zainwestować koncern Fiat. Pozatym, sporą inwestycję rozpocznie także dostawca dachów do Fiata 500.

 

Korzystne zmiany w strefach ekonomicznych

O tym jak ważne są specjalne strefy ekonomiczne nikogo nie trzebaprzekonywać. Inwestorzy chętnie lokują w nich kolejne projekty. Aby jednakmożna było w pełni wykorzystać ich potencjał, niezbędne są zmiany. Wzwiązku z tym Rząd wydał nowe rozporządzenia.

 

Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie

21 stycznia bieżącego roku przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej StrefyEkonomicznej wręczyli kolejne zezwolenia na działalność pięciu nowyminwestorom. Wśród nich znalazła się firma HellermannTyton produkującaakcesoria do przewodów i kabli m.in. na potrzeby przemysłumotoryzacyjnego.

 

Poprawki zaszkodzą specjalnym strefom ekonomicznym?

Jak na razie nie ma kompromisu między Ministrem Gospodarki i MinistremFinansów w sprawie projektu ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych.Ministrowie mają tydzień na wypracowanie wspólnego stanowiska. Aspór toczy się głównie o zapisy dające działającym w strefachinwestorom prawo do redukcji planowanego zatrudnienia o 20 – 25 proc.Inwestorom zależy na tym głównie ze względu na ograniczenia produkcji,które związane są ze spadkiem zamówień. Kolejny problem dotyczyzasad inwestowania na gruntach prywatnych i rozszerzania stref o takie tereny.

 

Specjalne Strefy Ekonomiczne po 2020 roku

Od ponad 15 lat Specjalne Strefy Ekonomiczne stymulują rozwój przemysłui usług w wielu sektorach polskiej gospodarki. Stanowią istotną zachętęinwestycyjną dla wielu firm. Ich rozwój przyczynia się do rozwojugospodarczego kilkunastu regionów Polski. Obecnie zakłada się, że SSEzakończą działalność w roku 2020. Wyniki badania opracowanego przez Ernst& Young pokazują, że bez wydłużenia okresu działalności stref nie maco liczyć na reinwestycje u ponad połowy firm obecnych w SSE.

 

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Do końca czerwca 2011 roku we wszystkich czternastu Specjalnych StrefachEkonomicznych (SSE) w Polsce wydano ponad 1400 zezwoleń na działalnośćgospodarczą. Przedsiębiorcy działający w strefach zainwestowali ponad 75 mldzłotych i zatrudnili ponad 230 tys. pracowników. Inwestorzy najlepiejoceniają Łódzka SSE – wynika z raportu przygotowanego przezfirmę doradczą KPMG "Specjalne strefy ekonomiczne Edycja 2011."

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "specjalna strefa ekonomiczna".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017