Wyszukiwałeś:

srodowisko

. Znaleziono 2243 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: srodowisko

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 2243 wszystkich):

Budowa dróg, a środowisko

Rozwój infrastruktury drogowej jest nierozerwalnie związany ześrodowiskiem naturalnym. Aby była możliwa budowa dróg, a tym samymrealizacja Programu Budowy Dróg Krajowych, konieczne jest przeprowadzenieprognozy ich oddziaływania na środowisko.

 

Drogi zgodne z wymogami ochrony środowiska

Będzie można w końcu budować nowe drogi bez ryzyka, że plany budowy będąniezgodne z wytycznymi Unii Europejskiej, dotyczącymi ochrony środowiska.Przyjęte przez rząd projekty ustaw dostosowują nasze prawo do dyrektywunijnych.

 

Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?

Już od początku sierpnia bieżącego roku będzie prowadzony cykl spotkańkonsultacyjnych, w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowiskoinwestycji drogowych. Przygotowanie takiej prognozy ma pomóc wuniknięciu konfliktów związanych z budową dróg.

 

Drogi przyjazne środowisku

Przyspieszenie realizacji inwestycji drogowych i zmniejszenie liczbysporów związanych z budową nowych dróg w naszym kraju togłówne cele nowego programu Drogi przyjazne środowisku.

 

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Rozpoczęła się druga tura konsultacji społecznych związanych z opracowaniemprognozy oddziaływania na środowisko dla rządowego Programu BudowyDróg Krajowych na lata 2008-2012. Konsultacje są związane zkoniecznością dostosowania naszego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

 

Będą drogi przyjazne środowisku i bezpieczne?

W Polsce mają powstawać drogi przyjazne środowisku – takie deklaracjezostały złożone na Targach Infrastruktura 2009.

 

Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową

Wydano wreszcie decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla drogi ekspresowejS-3 na odcinku Legnica (węzeł A4) – Lubawka (granica państwa). Nadecyzję wydawaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska GDDKiAczekała od maja 2009. W międzyczasie GDDKiA realizowała wyznaczone przezRDOŚ postępowanie przeprowadzenia transgranicznego oddziaływania naśrodowisko. Planowany okres realizacji zadania to lata 2011-2013 –deklaruje GDDKiA we Wrocławiu.

 

Ekologiczna inwestycja Hyundaia

Koncerny motoryzacyjne stawiają bardzo mocno na ekologię. Ochrona środowiskaobecnie determinuje tworzenie większości nowych modeli. Jednak nie tylko w tensposób firmy samochodowe dbają o otaczającą nas przyrodę. Bardzodobrym przykładem jest tu najnowsza inwestycja Hyundaia.

 

Zafira Tourer najbardziej przyjazna środowisku

Opel Zafira Tourer przystosowana do zasilania gazem ziemnym (1.6 CNG ecoFlex)została ponownie uznana przez niezależny instytut Ökotrend najbardziejprzyjaznym dla środowiska minivanem.

 

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

W dobie rosnącej popularności samochodów z silnikami elektrycznymi i hybrydowych należy zastanowić się, jak te auta przyszłości wpływają na środowisko. Efekt analiz może być diametralnie różny od logicznego rozumowania.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017