Wyszukiwałeś:

srodowisko

. Znaleziono 317 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: srodowisko

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 317 wszystkich):

Inwestycje i środowisko

Konflikt o lokalizację obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy na dobrą sprawępokazał, że niemożliwa jest racjonalna bez emocji i epitetów debatamiędzy ekologami i inwestorami. Każda ze stron okopała się na swoichpozycjach zapominając, że często prawda leży po środku.

 

Przebudowa 'szesnastki' 2007-2013

Krajowa droga numer 16 (woj. warmińsko – mazurskie) będziezmodernizowana w latach 2007-2013 i nadal znajduje się na liście rezerwowejProgramu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

28 mld euro z Programu Operacyjnego

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że 3 stycznia bieżącego roku RadaMinistrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu OperacyjnegoInfrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Dzięki temu na wydatkizwiązane z transportem trafi około 28 mld euro.

 

A-1 i środowisko

Łódzki Urząd Wojewódzki poinformował o spotkaniu w sprawiewydania decyzji środowiskowej na budowę autostrady A-1, podczas któregoanalizowano dokumentację złożoną przez Generalną Dyrekcję DrógKrajowych i Autostrad.

 

Kolejne spotkanie w sprawie Augustowa

4 lutego bieżącego roku odbyło się trzecie spotkanie Okrągłego Stołu wsprawie budowy obwodnicy Augustowa na terenie Doliny Rospudy. Efektem obrad jestdecyzja o konieczności opracowania raportu oceny oddziaływania inwestycji naśrodowisko.

 

Budowa dróg, a środowisko

Rozwój infrastruktury drogowej jest nierozerwalnie związany ześrodowiskiem naturalnym. Aby była możliwa budowa dróg, a tym samymrealizacja Programu Budowy Dróg Krajowych, konieczne jest przeprowadzenieprognozy ich oddziaływania na środowisko.

 

Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?

Już od początku sierpnia bieżącego roku będzie prowadzony cykl spotkańkonsultacyjnych, w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowiskoinwestycji drogowych. Przygotowanie takiej prognozy ma pomóc wuniknięciu konfliktów związanych z budową dróg.

 

Rozmawiali o A4 Rzeszów – Korczowa

1 października 2008 roku w Rzeszowie zorganizowano otwartą dla społeczeństwarozprawę administracyjną, związaną z wydaniem decyzji środowiskowej nabudowę autostrady A4 Rzeszów – Korczowa. Podczas spotkaniaprzedstawiono raport o oddziaływaniu trasy na środowisko.

 

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Rozpoczęła się druga tura konsultacji społecznych związanych z opracowaniemprognozy oddziaływania na środowisko dla rządowego Programu BudowyDróg Krajowych na lata 2008-2012. Konsultacje są związane zkoniecznością dostosowania naszego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

 

Most w Toruniu czeka na pozwolenie

MZD w Toruniu wystąpił do Wojewody Kujawsko Pomorskiego z wnioskiem ouchylenie decyzji udzielającej pozwolenia na budowę inwestycji pn. Budowamostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi. Po jej uchyleniu MZDzłoży ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, załączając nowyraport oddziaływania na środowisko. Zaistniała sytuacja nie stanowiprzeszkody w złożeniu wniosku i podpisaniu umowy o dofinansowanie –informuje MZD w Toruniu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017