Wyszukiwałeś:

stan X

drog X

. Znaleziono 36 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: stan drog

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 36 wszystkich):

UE dofinansuje

Pięć kolejnych projektów drogowych będzie dofinansowane z funduszy unijnych- informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umowy odofinansowanie zostaną podpisane po akceptacji Ministerstwa Infrastruktury izgodzie Komisji Europejskiej.

 

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy

Na przełomie roku Zarząd Dróg Miejskich w uzgodnieniu z Inżynierem Ruchum.st. Warszawy planuje wprowadzenie rewolucyjnych zmian w organizacji ruchu,dzięki którym poprawi się codzienny dojazd do centrum stolicy dla setektysięcy mieszkańców Warszawy i stołecznej aglomeracji.

 

Katastrofalny stan polskich dróg

"Wyniki 48 kontroli, przeprowadzonych w latach transformacji państwa (red.1990-I półrocze 2005 r.), wskazują na stałe pogarszanie się technicznejinfrastruktury drogowej i kolejowej. (...) Dane szacunkowe kwalifikują ok. 1%dróg jako odpowiadający standardom unijnym" - poinformował rzecznikprasowy Najwyższej Izby Kontroli.

 

Rządowe wydatki

W tym roku rząd zamierza wydać ponad 5,7 mld zł na budowę dróg i autostrad.Około 1,7 mld zł przeznaczone zostanie na budowę autostrad, co ma przyczynićsię do oddania w 2006 roku 200 km autostrad. Wydatki na drogi ekspresowewyniosą 2,1 mld zł, na obwodnice - 544 mln zł, a na przebudowę dróg - 1,6mld zł.

 

Warszawskie wylotówki do remontu

W latach 2006-2008 Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy blisko 900 mlnzł na remonty i modernizację dróg na Mazowszu. W najbliższych dwóch latachprzebudowane zostaną 63 odcinki dróg o długości ponad 730 km. Najwięcejpieniędzy przeznaczono na modernizację dróg wylotowych z Warszawy i wokółstolicy.

 

Pieniędzy brakuje a dziur nie

Ponad połowa sieci dróg krajowych wymaga remontów. Potrzeby łączne dziękiktórym możliwe byłoby całkowite wyeliminowanie odcinków o stanie złym iniezadowalającym wynoszą 6,4 mld zł - wynika z raportu GDDKiA o stanie drógkrajowych na koniec 2005 roku.

 

Warszawski Węzeł Drogowy

Budowa Warszawskiego Węzła Drogowego była głównym tematem spotkania GDDKiAi UM Warszawa. Zaprezentowano plany przebiegu dróg ekspresowych wokółWarszawy, które docelowo wyprowadzają ruch tranzytowy ze stolicy orazułatwią poruszanie się w obrębie miasta.

 

Sposoby poprawy bezpieczeństwa na drogach

Na zlecenie Komendy Głównej Policji CBOS zapytał Polaków o sposoby poprawybezpieczeństwa na polskich drogach. 84 proc. badanych jako najskuteczniejszywskazało kontrolę trzeźwości. Niewiele mniej (72 proc.) ankietowanychwybrało budowę nowych dróg.

 

Program rozwoju dróg, programem narodowym

6 października br. podpisaniem Deklaracji Programowej zakończyły się obradyI Polskiego Kongresu Drogowego. Delegaci Kongresu poparli ideę powołaniaKoalicji na rzecz lepszych dróg. Zdaniem delegatów i gości Kongresu Programrozwoju sieci polskich dróg powinien stać się programem narodowym.

 

1,8 mld zł w morzu potrzeb

Około 1,8 mld zł planuje GDDKiA przeznaczyć w 2007 roku na prowadzenie prac zzakresu odnów i remontów dróg krajowych. Jednak potrzeby łączne dziękiktórym możliwe byłoby całkowite wyeliminowanie odcinków o stanie złym iniezadowalającym wynoszą 6,4 mld zł - wynika z raportu GDDKiA o stanie drógkrajowych na koniec 2005 roku. Środki zostaną rozdysponowane na poszczególnewojewództwa proporcjonalnie do stanu dróg krajowych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "stan drog".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017