Wyszukiwałeś:

straz X

miejska X

. Znaleziono 117 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: straz miejska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 117 wszystkich):

NIK: Straż miejska niczym drogówka

Straż miejska coraz bardziej przypomina policję drogową. Zamiast dbać oporządek na ulicach i osiedlach, strażnicy zajmują się przede wszystkimściganiem kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.Sprzyja temu wzrastająca liczba fotoradarów, którychwłaścicielami są samorządy.

 

Mniej mandatów od straży miejskiej

Już od sierpnia zaczną obowiązywać zmienione przepisy dotyczące strażymiejskiej/gminnej, które ograniczą liczbę wykroczeń, za którestrażnicy będą mogli karać mandatami kierowców.

 

Straż miejska będzie mogła zatrzymywać z auta

Szykuje się zmiana przepisów dotycząca kontroli drogowych. Jedną znajistotniejszych nowości jest możliwość zatrzymywania kierowcówprzez oznakowane patrole straży miejskiej. Do tej pory do zatrzymania pojazduma prawo tylko strażnik poruszający się pieszo.

 

Mandat od straży miejskiej? Może być nieważny

Jeśli otrzymałeś przesyłkę pocztową z powiadomieniem o popełnieniuwykroczenia drogowego w postaci przekroczenia dozwolonej prędkości, autrwalonego przez stacjonarny fotoradar, sprawdź koniecznie, kto jest jejnadawcą. Straż miejska (gminna) bowiem, zgodnie ze stanowiskiem ProkuraturyGeneralnej, nie ma uprawnień do wystawiania mandatów karnych napodstawie zdjęcia z fotoradaru.

 

Jakie prawa ma straż miejska?

Dyskusja, jaka w ostatnim tygodniu rozgorzała w mediach, a dotycząca sporupomiędzy Prokuratorem Generalnym a komendantami straży miejskich w sprawiemożliwości karania kierowców, którym zostało wykonane zdjęcieprzez stacjonarny fotoradar, jest dobrym momentem, aby przyjrzeć się, jakieprawa ma straż miejska.

 

Czy straże miejskie powinny karać kierowców?

Ruch Palikota wpadł na pomysł, by pozbawić straże miejskie (gminne) prawa dokarania kierowców za wykroczenia drogowe. Powstał nawet stosowny projektnowelizacji przepisów. Czy jednak mają one szanse wejścia w życie,skoro negatywnie oceniają je nie tylko sami strażnicy, ale także rząd orazresort spraw wewnętrznych?

 

Straż miejska działa wbrew prawu?

Po tym, jak działania straży miejskiej (gminnej) znalazły się nacenzurowanym u Prokuratora Generalnego, tym razem zastrzeżenia co dodziałalności tej instytucji zgodnie z obowiązującym prawem zgłosiło biuroRzecznika Praw Obywatelskich.

 

Straż miejska może używać stacjonarnych fotoradarów

Batalia o używanie bądź nie stacjonarnych fotoradarów przez strażemiejskie oraz gminne przybrała niekorzystny obrót dla kierowców.Sąd Najwyższy uznał bowiem, że obowiązujące w naszym kraju przepisy niezabraniają używania przez te instytucje stacjonarnych urządzeńrejestrujących.

 

Fotoradary nie dla straży miejskich

Na odbywającym się w tym tygodniu posiedzeniu sejmowej podkomisji przyjętoprojekt zmian przepisów, który zakłada całkowite odebraniestrażom miejskim fotoradarów. Ciekawe, czy jeszcze w tej kadencji Sejmuuda się przyjąć te zmiany.

 

Straż Miejska straci fotoradary po 1 stycznia

Z tej wiadomości z pewnością ucieszy się wielu kierowców. Od 1stycznia straże miejskie i gminne utracą prawo do korzystania do korzystania zrejestratorów prędkości. Mimo tego nie znikną one z polskichdróg, ale wielu strażników może stracić pracę.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "straz miejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017