Wyszukiwałeś:

swietokrzyskie

. Znaleziono 157 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: swietokrzyskie

Spróbuj też wyszukać: staszów małopolskie miechów

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 157 wszystkich):

Skrzyżowania w przebudowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniukolejnych kontraktów na przebudowę niebezpiecznych skrzyżowań. Cały projektzgłoszony do współfinansowania ze SPOT zakłada przebudowę 25niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce

 

Polskie drogi najniebezpieczniejsze w Europie

Na liście 20 regionów UE, w których dochodzi do największejliczby śmiertelnych wypadków drogowych, zaraz po trzech regionach Grecjiznalazły się cztery polskie województwa: warmińsko-mazurskie,świętokrzyskie, podlaskie i lubelskie. Ogółem Polska, ze średnio 476ofiarami śmiertelnymi wypadków na milion pasażerów, zajmujepiąte miejsce w UE za Łotwą (752), Rumunią (749), Litwą (571) i Słowacją(507) pod względem ofiar na drogach.

 

Będą lepsze drogi na południu

Świętokrzyskie poprzez wspólne projekty z regionem małopolskim dążydo poprawy dróg na południu regionu. Przez realizację inwestycjicałościowo, w obu województwach jednocześnie jest szansa, żeprzebudowane zostaną najważniejsze drogi łączące oba województwa.

 

Świętokrzyskie drogi w 2008 r.

W przyszłym roku w województwie Świętokrzyskim dzięki dofinansowaniuz Unii Europejskiej mają ruszyć kolejne inwestycje drogowe. Największą znich będzie przebudowa drogi krajowej nr 7 ze Skarżyska do Występy.

 

Miliony na świętokrzyskie drogi

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował opodpisaniu pierwszych pre-umów na realizację projektów drogowychw ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość pięciu zadań,dotyczących dróg wojewódzkich, to blisko 250 mln zł.

 

Ponad 70 mln zł na świętokrzyskie krajówki

Na bieżący rok zaplanowano prace remontowe na dziewięciu odcinkachdróg krajowych w województwie świętokrzyskim, o łącznejdługości ponad 52 km. Roboty związane z odnową nawierzchni będą kosztowaćw tym roku ponad 70 mln zł.

 

Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował owydaniu decyzji lokalizacyjnych dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 755 ibudowy mostu w ciągu drogi krajowej nr 79. Podpisano także preumowę na most wPołańcu.

 

Świętokrzyskie krajówki w TEN-T

Żadna ze świętokrzyskich dróg nie została zakwalifikowana doTranseuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, kiedy to negocjowaliśmy ten układw 2002 roku. Teraz w TEN-T mają szansę znaleźć się drogi krajowe nr 7 i 74.

 

Świętokrzyskie: bezpieczniej na DW 751

W Dąbrowie Górnej (gm. Bodzentyn woj. świętokrzyskie) oddany zostałdo użytku przebudowany prawie 3– kilometrowy odcinek drogiwojewódzkiej nr 751 Suchedniów – Ostrowiec, międzymiejscowościami Dąbrowa Górna i Dąbrowa Dolna.

 

Nowy wariant S7 odcinka Chęciny - Jędrzejów

Będzie nowy fragment jednego z wariantów przebiegu odcinka Chęciny– Jędrzejów drogi ekspresowej S-7. Kielecki oddział GeneralnejDyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złoży w Regionalnej DyrekcjiOchrony Środowiska nowy wniosek o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniachzgody na realizację inwestycji . Przy założeniu, że nowa decyzjaśrodowiskowa zostanie wydana w 2010 roku można przypuszczać, że latarealizacji inwestycji to 2012-13. Pozostałe świętokrzyskie odcinki S-7 sąplanowane do realizacji do 2012 roku – zapewniają drogowcy.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017