Wyszukiwałeś:

telefon

. Znaleziono 7270 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: telefon

Spróbuj też wyszukać: zainstalowanie telefonu baza telefonu opel zzafira telefon kontaktowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 7270 wszystkich):

7 milionów za rozmowy przez komórkę

W ubiegłym roku Polacy zapłacili ponad 35 tysięcy mandatów nałączną kwotę 7 milionów złotych za rozmowy przez telefonkomórkowy podczas prowadzenia samochodu.

 

CB radio to nie komórka

Czym się różni telefon komórkowy od CB radia? Choć oba teurządzenia służą generalnie do porozumiewania się, to jednak bez problemuznajdziemy także sporo różniących je elementów. Jednaróżnica wydaje się być jednak nie do końca zrozumiała. Za rozmowęprzez komórkę podczas prowadzenia auta zapłacimy mandat, podczas gdyużywając CB radia nie zostaniemy ukarani.

 

Połączenia telefonów z autami ustandaryzowane

Sposób łączności i interfejs telefonów komórkowych typusmartphone z samochodami ma zostać ustandaryzowany. Tak ustaliły firmy LG,Samsung oraz Nokia z koncernami Daimler, General Motors, Honda, Hyundai, Toyotaoraz Volkswagen. Kolejne firmy mają dołączyć do projektu już niebawem, wtym Panasonic i Alpine.

 

Nie zadzwonisz podczas jazdy

Nie od dzisiaj wiemy, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy dobezpiecznych nie należy. Amerykańska sieć telefonii Sprint doszła dopodobnego wniosku.

 

Jedziesz? Nie sms-uj!

Pisanie SMS-ów w czasie prowadzenia samochodu jest niestety częstymzjawiskiem, a kierowcy chyba zapominają, że również i takiekorzystanie z telefonu w czasie jazdy jest zabronione. Przede wszystkim jednaknie zdają sobie sprawy z tego, że może to być przyczyną poważnego wypadku.

 

Rozmowa przez komórkę niczym jazda po pijaku

Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia auta może być takniebezpieczna jak jazda z 0,8 promila alkoholu we krwi, czyli po czterokrotnymprzekroczeniu dozwolonego w Polsce limitu. Kierowcy prowadzący rozmowętelefoniczną w czasie jazdy o 9% wolniej reagują w sytuacjach, gdy koniecznejest użycie hamulca.

 

Sprawdź promile przez... telefon

Odpowiedzialne zachowanie na drodze to nie tylko przestrzeganie znakówdrogowych, ale także niewsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu. Wrespektowaniu tej zasady może pomóc bezpłatna aplikacja na telefon"Sprawdź promile".

 

Nowy system ochroni pieszych i rowerzystów

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium pracują nad systememostrzegającym kierowcę przed możliwością wtargnięcia na jezdnię pieszegolub rowerzysty. Nawet wtedy, kiedy zasłonięci są oni przez duże przedmioty -inne samochody, budynki, itp. A wszystko dzięki telefonom komórkowym.

 

iPhone zatrzyma samochód

Problem z kierowcami, którzy powodują wypadki, bo są zajęcikorzystaniem z telefonu robi się coraz większy. Firma Apple pracuje nadpatentem, który uniemożliwi używanie telefonu podczas jazdy.

 

Rzadziej używamy komórek podczas jazdy

Okazuje się, że z polskimi kierowcami nie jest najgorzej. A przynajmniej,jeśli chodzi o używanie telefonów komórkowych podczasprowadzenia samochodu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017