Wyszukiwałeś:

transport X

miedzynarodowy X

. Znaleziono 304 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: transport miedzynarodowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 304 wszystkich):

Transport jedzie na południe

Niejasne przepisy o VAT utrudniają działalność transportową w naszym kraju.Polskie przedsiębiorstwa spedycyjne przenoszą siedziby na Cypr i do Czech.

 

Podwyżka cen karnetów TIR

Podczas ostatniego Zgromadzenia Generalnego IRU (International Road TransportUnion), uczestniczący w nim członkowie IRU - przedstawiciele ponad 30stowarzyszeń narodowych - zostali poinformowani o przyjętej w dniu 1.04.2009r. uchwale Prezydium IRU, dotyczącej podwyżki cen na karnety TIR.

 

Jarmuziewicz: "Przewoźnikom grożą nieuchronne bankructwa"

- Dziś jednym z najpoważniejszych problemów na rynku transportusamochodowego jest konkurencja wewnątrz gałęziowa. Spowodowana jest nie tylkozmniejszeniem liczby zleceń frachtu, ale nadmiernym rozwojem mocy przewozowych.- powiedział wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz podczas sesjipoświęconej infrastrukturze i transportowi Europejskiego KongresuGospodarczego w Katowicach

 

Kabotaż od 1 maja we Włoszech legalny

Jak informuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie od1 maja 2009 r. wchodzą we Włoszech nowe przepisy dotyczące kabotażutowarów (przewozu wewnątrz innych krajów członkowskich UE). Od 1maja 2009 rynek włoski będzie uwolniony.

 

ZUS doprowadzi do ruiny firmy transportowe

ZUS wydał już pierwsze decyzje, w których żąda od firmytransportowych zapłacenia składek od diet wypłaconych kierowcommiędzynarodowym wraz z odsetkami z ostatnich 10 lat. Dla wieluprzewoźników oznaczałoby to bankructwo - pisze „Rzeczpospolita”.

 

Polska tygrysem transportu

Według Banku Światowego Polska jest liderem  Europy Środkowo-Wschodniejw branży transportowej. A to oznacza większa wydajność, niższe koszty iwiększy wzrost gospodarczy podał serwis wyborcza-biz.

 

Transport odrabia straty

Przewóz towarów w europejskim transporcie stale rośnie. W IIkwartale roku liczba ładunków do Polski zamieszczonych na giełdzieTeleroute wzrosła dwukrotnie w porównaniu z pierwszymi trzemamiesiącami roku. Nieznacznie spadła natomiast liczba ładunków doprzewiezienia z Polski do innych krajów europejskich, ale i tak drugikwartał był o ponad połowę lepszy niż w 2009 r.

 

Zmiany w przepisach o transporcie ponadgabarytowym

Wspólne prace Ministerstwa Infrastruktury, GDDKiA orazOgólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźnikow Transportu Nienormatywnegozaowocowały projektem zmian, m.in. w ustawie Prawo o ruchu drogowym, wdefinicji „pojazd nienormatywny” oraz zmian w podziale kompetencji izasadach wydawania zezwolen na ruch pojazdów nienormatywnych po drogachpublicznych. Dzięki tym zmianom, Polska może przestać być outsiderem podwzględem regulacji prawnych związanych z transportami ponadgabarytowymi. Oprojekcie oraz o problemach z wprowadzeniem go życie informuje portalinternetowy Spedycje.pl oraz Kancelaria Iuridica

 

DAFy dla Raben Transport

W styczniu 2012 roku w siedzibie firmy ESA Trucks Poznań w Komornikach odbyłosię uroczyste wydanie pierwszej transzy 30 ciągników siodłowych DAF FTXF 105.460 LowDeck firmie Raben Transport Sp. z o.o. Firma zakupiła łącznie80 sztuk pojazdów DAF, a umowę podpisała z firmą ESA Trucks PoznańSp. z o.o., autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska.

 

Polsko-niemiecki spór o płacę minimalną dla przewoźników

Czy polscy przewoźnicy, wykonujący przewozy międzynarodowe po terytoriumNiemiec, będą musieli dostosować się do nowych przepisów o płacyminimalnej u naszych zachodnich sąsiadów? Gdyby tak się stało, ichsytuacja finansowa mocno by się pogorszyła. Za polskimi firmami ma sięstawić polski rząd.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "transport miedzynarodowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017