Wyszukiwałeś:

transport X

transgraniczny X

. Znaleziono 8 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: transport transgraniczny

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 8 z 8 wszystkich):

Polscy operatorzy na czele europejskich przewozów

Według najnowszego opracowania Eurostat ("Statistics in focus"nr 69/2009), Polska obok Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii znajdujesię ekstraklasie firm, które zdominowały w 2007 roku rynektransgranicznych przewozów drogowych. Mają w nim blisko 70 proc.udziału.

 

W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.

W oczekiwaniu na lepsze czasy, przewoźnicy zaciskają pasa – wielu z nichobniżyło ceny przewozów do poziomu poniżej kosztówdziałalności. Na rynku trwa wojna cenowa i nie można liczyć, że wnajbliższym czasie rynek odbije się od dna - pisze Gazeta Prawna.

 

Możliwe utrudnienia na granicy ze Słowacją

Od Nowego Roku Słowacja wprowadza nowy system naliczania opłat drogowych dlapojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton. Z tegopowodu w styczniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na przejściachgranicznych.

 

Sukces projektu KSAPO

Instytut Transportu Samochodowego wspólnie z AutoGuard S.A. oraz FELAManagement AG, zakonczył testy projektu pilotażowego „Strukturafunkcjonalna Krajowego Systemu Automatycznego Pobierania Opłat (KSAPO) zaprzejazd autostradami oraz drogami ekspresowymi". Przeprowadzone badaniapotwierdzaja, że wykorzystywanie pozycjonowania satelitarnego GPS orazłacznosci GSM jest najlepszym oraz przyszłosciowym rozwiazaniem dla wdrażaniainteroperacyjnych systemów pobierania opłat drogowych w panstwachczłonkowskich Unii Europejskiej.

 

Unia chce bezpiecznych i ekologicznych ciężarówek

Co jakiś czas słyszymy pomysły wychodzące z Brukseli, których celemjest ograniczanie emisji zanieczyszczeń przez samochody osobowe, a takżezwiększenie bezpieczeństwa na drogach Starego Kontynentu. Unijni urzędnicyzagięli jednak parol na całą branżę motoryzacyjną, a ekologiczne ibezpieczne mają być także te największe pojazdy ciężarowe.

 

S3 wypada z listy priorytetów

Rząd wycofuje się z planów budowy drogi ekspresowej S3 na DolnymŚląsku. Chodzi o odcinek z Legnicy do granicy z Czechami.

 

Czy megaciężarówki znikną z dróg Europy?

Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego przełożyła głosowanie nadzmianą norm regulujących dopuszczalną masę i wymiary ciężarówek.Miało ono odbyć się w ubiegły wtorek, będzie w przyszłym miesiącu.

 

Ciężarówki i Autobusy 05-06/2016

Kierowca ciężarówki – zawód przeszłości?Pierwszarewolucja w transporcie wiązała się z zastosowaniem koła. Druga zzastąpieniem – przynajmniej częściowym – pracy żywej ludzi izwierząt pracą uprzedmiotowioną maszyn, na początku parowych. Na naszychoczach zachodzi natomiast trzecia rewolucja, dotycząca komercjalizacji tzw.autonomicznego prowadzenia, czyli zamiany ludzi – w tym przypadkukierowców – przez elektroniczno-mechaniczne układy wykonawcze. Otobowiem niedawno odbył się Truck Platooning Challenge – pierwszy naświecie transgraniczny konwój inteligentnych ciężarówek.Przedsięwzięcie, zorganizowane z inicjatywy Holandii w ramach jejprzewodnictwa w Radzie UE, służy promowaniu ogólnoeuropejskiejwspółpracy podmiotów związanych z branżą transportową, w tymproducentów samochodów, przedsiębiorstw logistycznych,operatorów dróg, urzędów odpowiedzialnych za standróg i homologację pojazdów, instytutów badawczych orazadministracji i poszczególnych państw członkowskich. Cel tejwspółpracy polega na zaproponowaniu nowego, bezpieczniejszego, bardziejekologicznego i efektywniejszego modelu transportu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "transport transgraniczny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017