Wyszukiwałeś:

transport

. Znaleziono 2261 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: transport

Spróbuj też wyszukać: transport aut rynek transport wymogi

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 2261 wszystkich):

Zielony transport

Dbałość o środowisko naturalne zatacza coraz szersze kręgi. Wkraczarównież do sfery inteligentnych technologii służących logistyce itransportowi. Planung Transport Verkehr (PTV) z niemieckiego Karlsruhezaprezentował pierwsze w Europie oprogramowanie do obliczania emisji spalin dlakonkretnych tras ciężarówek.

 

Forum Transportu Drogowego zaakceptowało projekt ustawy antykryzysowej

W dniu wczorajszym, tj. 13 lipca, przedstawiciele przewoźnikówdrogowych, skupieni w Forum Transportu Drogowego zaakceptowali projekt ustawyantykryzysowej. Ustawa ta stanowi realizację pierwszej części porozumienia,zawartego drugiego czerwca między przewoźnikami, Ministerstwem Infrastrukturyoraz Sejmową Komisją Infrastruktury. Przewodniczący Komisji InfrastrukturyStanisław Żmijan, podczas posiedzenia FTD zobowiązał się, że dokument tenwpłynie do Sejmu jako projekt poselski.

 

Orlen Transport inwestuje pół miliona w system GPS

Każda autocysterna z floty Orlen Transport, spółki grupy PKNOrlen, będzie mieć do końca września zamontowane urządzenie GPS. Dziękitemu firma będzie mogła na bieżąco śledzić pracę kierowców. Zyskateż informacje o trasie pojazdu i rozładunku towaru.

 

Orlen Transport postawił na konsolidację

Kryzys gospodarczy dotknął firmy działające w sektorze przewozu paliw.Orlen Transport znalazł jednak na to sposób - konsolidacjęspółek z grupy kapitałowej.

 

Sejm zatwierdził ustawę antykryzysową dla transportu

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianieinnych ustaw, powszechnie zwaną ustawą antykryzysową dla transportu. Stanowito uwieńczenie kilkumiesięcznych starań przewoźników o taka zmianęprzepisów, która umożliwiłaby łagodniejsze przejście polskiegotransportu drogowego przez kryzys gospodarczy.

 

Kolejne ciągniki Volvo FM dla ORLEN Transport

Pod koniec ubiegłego roku, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej ORLEN -jednej z największych korporacji przemysłu naftowego w EuropieŚrodkowo-Wschodniej - spółka ORLEN Transport S.A., w wynikuogłoszonego przetargu, wybrała Volvo, jako dostawcę 20 sztuk nowychpojazdów ciężarowych. W marcu bieżącego roku, po kolejnym przetargu,firmy podpisały kontrakt na dostawę następnych 15 sztuk ciągnikówsiodłowych. Ich dostawa została zrealizowana na przełomie czerwca i lipca br.

 

Zmiany w przepisach o transporcie ponadgabarytowym

Wspólne prace Ministerstwa Infrastruktury, GDDKiA orazOgólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźnikow Transportu Nienormatywnegozaowocowały projektem zmian, m.in. w ustawie Prawo o ruchu drogowym, wdefinicji „pojazd nienormatywny” oraz zmian w podziale kompetencji izasadach wydawania zezwolen na ruch pojazdów nienormatywnych po drogachpublicznych. Dzięki tym zmianom, Polska może przestać być outsiderem podwzględem regulacji prawnych związanych z transportami ponadgabarytowymi. Oprojekcie oraz o problemach z wprowadzeniem go życie informuje portalinternetowy Spedycje.pl oraz Kancelaria Iuridica

 

Volvo FM dla ORLEN Transport

We flocie ORLEN Transport od stycznie jeździ kolejna partia, tym razem 45 sztuknowych ciągników siodłowych Volvo FM. To już trzecia, zrealizowanaprzez Volvo Trucks, dostawa do ORLEN Transport w ciągu niewiele ponad jednegoroku. Pod koniec 2009 r., firmy sfinalizowały kontrakt na dostawę 20 sztuksamochodów ciężarowych Volvo FM, natomiast dostawa kolejnych 15 sztukciągników Volvo odbyła się na przełomie czerwca i lipca 2010.

 

Infrastruktura drogowa nie nadąża za potrzebami transportu

Polska jest drugim w Europie – po Niemczech – rynkiem transportudrogowego. To wielkie wyzwanie dla sieci drogowej, która zmienia siępowoli. Przybywa dróg publicznych: ich łączna długość na koniec roku2011 wyniosła już 412 263 km. Porusza się po nich ponad 24 mlnpojazdów – to dane statystyczne z raportu GUS „Transportdrogowy w Polsce w latach 2010 i 2011”.

 

Strategia Rozwoju Transportu na Śląsku przyjęta

Radni Województwa Śląskiego przyjęli Strategię Rozwoju SystemuTransportu Województwa Śląskiego. Celem opracowania jest stworzenieefektywnego systemu transportu umożliwiającego sprawne przemieszczenie sięmieszkańców regionu przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017