Wyszukiwałeś:

ubezpieczenie X

OC X

. Znaleziono 410 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ubezpieczenie OC

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 410 wszystkich):

Brak polisy OC nie będzie karany

Kolejną, dość radykalną zmianę w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym wostatnim czasie wprowadzili nasi posłowie. Tym razem przyszedł czas nalikwidację konieczności posiadania przy sobie polisy potwierdzającej zawarcieumowy ubezpieczenia OC.

 

Na OC i AC można zaoszczędzić

Bogata oferta rynku ubezpieczoniowego sprawia, że w momencie, gdy posiadamywłasny samochodów i stajemy przed koniecznością wyboru polisy OC i/lubAC mamy twardy "orzech" do zgryzienia. Tym bardziej, że naubezpieczeniu OC można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, a na AC jeszczewięcej. Skąd się biorą różnice w cenach polis OC i AC?

 

Sumy gwarancyjne ubezpieczeń – co to takiego?

Pod koniec minionego roku w Polsce, zgodnie z wymogami unijnymi, wprowadzonowyższe sumy gwarancyjne w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczypojazdów mechanicznych. Co kryje się pod tym pojęciem? Czy ten elementmoże mieć wpływ na wysokość składki ubezpieczeń?

 

Koniec podwójnego OC

Jest duża szansa, iż już niedługo zniknie problem podwójnegoubezpieczenia OC, z którym spotkało się w swojej motoryzacyjnejkarierze już wielu polskich kierowców. Ministerstwo Finansówprzygotowało bowiem projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowychregulujący tę kwestię.

 

Bez OC będzie drożej

Ograniczenie ryzyka podwójnego ubezpieczenia OC przez kierowców,to nie jedyne zmiany, jakie z najbliższym czasie wejdą w życie w tej materii.Niestety inne nie są już tak korzystne dla kierowców. Między innymibardziej surowiej będą karane te osoby, które jeżdżą bez wamaganejpolisy OC, a także usprawniony zostanie mechanizm wyłapywania takichkierowców. Jak zapewnia ustawodawca, te zmiany mają się przyczynić doograniczenia liczby nieubezpieczonych.

 

Gdzie zamieszkać, by płacić mniej za OC

Na wybór naszego miejsca zamieszkania wpływ mogą miećprzeróżne czynniki. Klimatyczne, kulturowe, związane z wykonywanąpracą, czy wreszcie ekonomiczne. Te ostatnie dotyczą zarównozarobków, jak i kosztów utrzymania. Bardzo dobrym przykłademzróżnicowania ponoszonych kosztów są wydatki na ubezpieczenie OCaut. Składka w najdroższym polskim mieście może być nawet dwukrotniewyższa niż w najtańszym. Z tego względu lepiej mieszkać np. w Rzeszowie czyKaliszu niż w Gdyni, Warszawie, czy Wrocławiu.

 

Zmiana zasad wypowiadania OC

Już w lutym zaczną obowiązywać nowe zasady wypowiadania umówubezpieczenia OC komunikacyjnego w odniesieniu do wszystkich zawartych polis.Niby kierowcy mają mieć łatwiej, ale jednocześnie zwiększa się ryzykozakupu samochodu z nieaktualną polisą. A coraz bardziej gęsta sieć wyłapujewłaścicieli pojazdów, którzy nie dotrzymują obowiązku zawarciaumowy OC.

 

Oni jeżdżą bez OC

Kolizja z udziałem samochodu bez ważnego ubezpieczenia OC rodzi komplikacje zodzyskaniem odszkodowania. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotowałzestawienie, z którego możemy się dowiedzieć, gdzie ryzyko kolizji znieubezpieczonym pojazdem jest największe.

 

Ubezpieczenie OC - obowiązek, kontrola i kary

Obowiązkowe komunikacyjne ubezpieczenie OC to ważny element związany ściślez posiadaniem samochodu. Każdy bez wyjątku musi mieć ważną polisę OC.Inaczej grożą poważne kary.

 

Ceny polisy OC dla "anglików" - nawet 3 razy drożej

Od końca maja istnieje możliwość zarejestrowania auta z kierownicą poprawej stronie, bez konieczności dokonywania kosztownych przeróbektechnicznych. Pozostała jeszcze jedna większa przeszkoda w postaciubezpieczenia OC, które w niektórych towarzystwach potrafi byćsporo wyższe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ubezpieczenie OC".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017