Wyszukiwałeś:

ue

. Znaleziono 454 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ue

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 454 wszystkich):

Fundusze UE drogą do dróg

W województwie dolnośląskim Wrocław zajął pierwsze, a Świdnica drugiemiejsce w pozyskiwaniu funduszy z UE na projekty drogowe. Wzmacnianieinfrastruktury jest ważnym elementem przyciągającym inwestorów takich jakColgate-Palmolive, dla którego powiększono Świdnicką podstrefęWałbrzyskiej SSE.

 

Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol

GDDKiA poinformowała, o podpisaniu kontraktu na nadzór nad przebudową drogikrajowej nr 2 na odcinku Siedlce-Terespol. Koszt nadzoru wyniesie niemal 3 mlneuro. Całkowity koszt projektu wyniesie 76 mln euro (83% dofinansowanie z UE).W najbliższych miesiącach GDDKiA przewiduje podpisanie pierwszych kontraktówz wykonawcami.

 

Euro na polskie drogi

Największa część dotacji, o które rząd zabiega w UE, zostanieprzeznaczona na budowę i modernizację dróg.

 

Polskie drogi najniebezpieczniejsze w Europie

Na liście 20 regionów UE, w których dochodzi do największejliczby śmiertelnych wypadków drogowych, zaraz po trzech regionach Grecjiznalazły się cztery polskie województwa: warmińsko-mazurskie,świętokrzyskie, podlaskie i lubelskie. Ogółem Polska, ze średnio 476ofiarami śmiertelnymi wypadków na milion pasażerów, zajmujepiąte miejsce w UE za Łotwą (752), Rumunią (749), Litwą (571) i Słowacją(507) pod względem ofiar na drogach.

 

Włączone światła standardem od 2011

Według nowych postanowień Unii Europejskiej (UE) od 2011 roku wszystkie nowowyprodukowane samochody osobowe będą musiały być standardowo wyposażone wautomatyczne światła do jazdy dziennej.

 

Mniej biopaliw, więcej "czystej" energii

Unia Europejska (UE) zmienia swoje stanowisko w sprawie procentowego udziałubiopaliw w ogólnym rynku surowców. Do 2020 roku ilość paliwpochodzenia roślinnego ma wynosić nie więcej niż 6 procent. Wedługwcześniejszych planów biopaliwa miały stanowić 10 procent całegoskładu paliwa zużywanego w Europie. W zamian za to w branży motoryzacyjnejzwiększyć ma się udział energii odnawialnej.

 

Badanie techniczne sprowadzanych aut nie będzie potrzebne

W dniu wczorajszym (16 grudnia br.) na posiedzeniu Rady Ministrówprzyjęta została propozycja zmian Kodeksu Drogowego, zgodnie z którąsprowadzane do naszego kraju samochody używane z terenu UE nie będą musiałybyć poddawane badaniom technicznym przed ich rejestracją.

 

Kolejna warszawska inwestycja dofinansowana z UE

Warszawa pozyskała 168 milionów zł dofinansowania na węzełŁopuszańska - Kleszczowa z Funduszy Europejskich. Jest to obecnie drugi co dowielkości projekt drogowy dofinansowany ze środków UE po Trasie MostuPółnocnego (dofinansowanie 240 mln zł).

 

UE: ujednolicony system poboru opłat na autostradach

Za trzy lata w całej Unii może obowiązywać wspólny systemelektronicznych opłat za autostrady - na razie przepisy mają dotyczyćsamochodów ciężarowych. Rozwiązanie ma uprościć system płatnościna terenie wszystkich krajów UE. Jednak problem polega na tym, żesystemy w poszczególnych krajach nie są ze sobą kompatybilne, a wPolsce nie ma takiego w ogóle.

 

UE każe produkować samochody dostawcze spalające mało paliwa

Komisja Europejska chce by do 2016 r. koncerny samochodowe w UE o 10 proc.ograniczyły zużycie paliwa przez nowe samochody dostawcze. Firmom,które nie dostosują się do nowych wymogów, grożą duże karyfinansowe podała Gazeta Wyborcza.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017