Wyszukiwałeś:

ustawa

. Znaleziono 716 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ustawa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 716 wszystkich):

Sejm zatwierdził ustawę antykryzysową dla transportu

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianieinnych ustaw, powszechnie zwaną ustawą antykryzysową dla transportu. Stanowito uwieńczenie kilkumiesięcznych starań przewoźników o taka zmianęprzepisów, która umożliwiłaby łagodniejsze przejście polskiegotransportu drogowego przez kryzys gospodarczy.

 

Ustawa o kierujących - jak dobre wino

Jeden z najważniejszych aktów prawnych, który ma regulowaćprzepisy związane z prowadzącymi pojazdy - ustawa o kierujących, jużniedługo będzie obchodzić siedmiolecie napisania projektu ustawy. To bezwątpienia rekord, jeśli chodzi o długość wprowadzania w życie aktuprawnego w dziejach najnowszych polskiego parlamentaryzmu. Wymyślono go takdawno temu, że mało kto pamięta, po co.

 

Prawo jazdy: e-learning zostaje

Posłowie z podkomisji pracującej nad nową ustawą o kierujących nie zgodzilisię na wykreślenie z projektu ustawy przepisu, który dopuszczawykorzystywanie technik komputerowych podczas szkolenia teoretycznego.

 

Wątpliwości co do zmian VAT

Nie milkną echa przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o podatku VAT, adotyczącej opodatkowania samochodów osobowych z homologacjąciężarową.

 

Nowa ustawa, stare błędy

Przed tygodniem informowaliśmy, za Stowarzyszenie Dystrybutorów iProducentów Części Motoryzacyjnych, o zagrożeniach płynących zprojektu Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego. Okazuje się,że zaniechano wprawdzie jej wprowadzenia, ale większość zawartych w niejpropozycji znalazło się w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

Zmiany w ubezpieczeniach coraz bliżej

Zbliżające się wybory parlamentarne znacząco wpływają na zwiększenietempa prac naszych posłów. Wśród ustaw, które zostanąznowelizowane na ostatniej prostej obecnej kadencji Sejmu, znalazła się ustawao ubezpieczeniach OC kierowców.

 

Koniec z podwójnym OC

Już niebawem zniknie jedna z głównych bolączek zapominalskichkierowców. Posłowie przyjęli nowelizację ustawy o ubezpieczeniachobowiązkowych, która likwiduje problem podwójnego ubezpieczeniaOC.

 

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

To już pewne. Na wczorajszym posiedzeniu posłowie przyjęli projektnowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, a to oznacza, że zmiany zasad wegzaminach na prawo jazdy wejdą w życie dopiero w styczniu 2013 roku.

 

Prawo jazdy - co się zmieni, a co pozostaje bez zmian?

Prawie dziesięć lat minęło od czasu napisania projektu tej ustawy do jejwejścia w życie. W dniu dzisiejszym zaczynają obowiązywać zmienioneprzepisy ustawy o kierujących pojazdami, które wprowadzają międzyinnymi nowe zasady uzyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdów, nowekategorie prawka oraz nowy wzór tego dokumentu.

 

Prezydent podpisał nowelizacje ustawy o kierujących pojazdami

W ostatnich dniach prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał dwie nowelizacjeustawy o kierujących pojazdami. Po zmianach będzie możliwe m.in.przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy wybranych kategorii w mniejszychmiejscowościach.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017