Wyszukiwałeś:

ustawa

. Znaleziono 113 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ustawa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 113 wszystkich):

Za złomowanie aut zapłacą producenci i importerzy

Przyjęta przez Sejm ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych zeksploatacji nakłada na producentów oraz importerów tych autobowiązek stworzenie sieci złomowania.

 

Dodatkowe hektary pod inwestycje

8 września br. wejdzie w życie ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych, namocy której o 4 tys. ha (do 12 tys. ha) powiększy się obszar 14 specjalnychstref ekonomicznych (SSE). Nowe obszary wejdą w skład tych stref, które sązarządzane najefektywniej.

 

Nowe zasady monitorowania paliw

Prezydent podpisał kilka dni temu nowelizację ustawy o systemie monitorowaniai kontrolowania jakości paliw, przyjętą 25 sierpnia przez Sejm.Najważniejsze zmiany jakie nastąpiły to kontrolowanie gazu LPG, producentówpaliw, a także cystern i wagonów przewożących paliwa.

 

Ustawa o zwrocie akcyzy uchwalona!

W końcu, po blisko półtora roku od niekorzystnego dla polskiegopaństwa werdyktu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, uchwalona zostałaustawa regulująca zwrot akcyzy pobieranej przy nabyciu samochodu starszego niżdwuletniego w kraju UE.

 

Senat przyjął ustawę o zwrocie akcyzy

Na ostatnim posiedzeniu Senatu RP przyjęta została ustawa uchwalona przez Sejmw dniu 9 maja o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym z tytułu nabyciawewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego.

 

Koncesje na roboty budowlane

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało ustawę o koncesjach na robotybudowlane i usługi. Ma ona uzupełnić lukę w istniejących przepisach ipomóc w przyspieszeniu realizacji inwestycji. Ustawa została kilka dnitemu skierowana pod obrady Rady Ministrów.

 

Zwrot akcyzy - krok po kroku

W końcu, po blisko półtora roku od wyroku Europejskiego TrybunałuSprawiedliwości, w życie wchodzi ustawa regulująca zwrot podatku akcyzowegood sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów. Ci, którzyjeszcze tego nie zrobili, mogą starać się teraz o zwrot niesłusznie pobranejakcyzy. Ci, którzy już odzyskali podatek, ale w niższej wysokości,mogą ubiegać się o brakującą część.

 

"Młodzi" kierowcy z listkiem i okresem próbnym

Nowe kategorie prawa jazdy, zmiana wieku uprawniająca do uzyskania prawka iwreszcie dwuletni okres próbny dla "młodych" kierowców- to najważniejsze zmiany, jakie wprowadzi nowa ustawa o kierującychpojazdami, a której założenia właśnie przyjęła RadaMinistrów.

 

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

Sejm zatwierdził ustawę antykryzysową dla transportu

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianieinnych ustaw, powszechnie zwaną ustawą antykryzysową dla transportu. Stanowito uwieńczenie kilkumiesięcznych starań przewoźników o taka zmianęprzepisów, która umożliwiłaby łagodniejsze przejście polskiegotransportu drogowego przez kryzys gospodarczy.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017