Wyszukiwałeś:

waga X

drogowa X

. Znaleziono 96 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: waga drogowa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 96 wszystkich):

Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe

Jedno z najważniejszych założeń budżetu Gdańska na 2007 rok to inwestycjedrogowe. Miasto stawia na inwestycje i maksymalne wykorzystanie funduszyeuropejskich.

 

Wrocław: ciężarówki na wagę!

We Wrocławiu uruchomiono pierwszy w Polsce system dynamicznego ważeniapojazdów ciężarowych. Na początek zamontowano dwie wagi na wjazdach domiasta od północy (od strony Warszawy) i południa (od strony wjazdu zA4). Dwie kolejne wagi maja powstać do końca 2008 roku i umieszczone zostanąprzy wylotówce w kierunku Poznania i od strony Oławy i BrzeguOpolskiego. Każde z tych urządzeń kosztuje milion złotych.

 

Powstał 670 metrowy tunel w ciągu S69

Z początkiem maja br. zakończyło się drążenie tunelu liczącego łącznie670 m w Lalikach. Prace na odcinku, w ramach którego budowany jest tunel,trwają od listopada 2007 roku, zakończenie prac planowane jest na listopad2009 roku. Tunel znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S-69 z Bielska-Białejdo Zwardonia i jest pierwszym pozamiejskim tunelem drogowym w Polsce.

 

Na A1 będą ważyć ciężarówki

Na autostradzie A1 otwarto punkt do ważenia pojazdów ciężarowych.Wagi, które mają pomóc w zapobieganiu niszczenia nawierzchniprzez przeładowane auta zlokalizowano w Swarożynie.

 

GITD: Bezpieczne wakacje na drogach z ITD

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapewnia, że zbliżającewakacje będą bezpieczne. Tak jak w ubiegłych latach, Inspekcja TransportuDrogowego będą prowadzili wzmożone kontrole przewozu osób i rzeczy.

 

Wagi ciężarowe w Opolu

W Opolu przy ul. Grudzickiej wkrótce zostanie zainstalowana waga dlasamochodów ciężarowych. Przedstawiciele Wojewódzkiej InspekcjiTransportu przypuszczają, że do 40 proc. ciężarówek wjeżdżającychdo miasta jest przeładowana podaje Gazeta Wyborcza.

 

Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu

W najbliższych dniach rozpocznie się gwarancyjna naprawa wagi i remontnawierzchni w tych miejscach na al. Karkonoskiej we Wrocławiu. Prace zostanąpodzielone na dwa etapy- po jednym pasie jezdni  wlotowej. W etapiepierwszym od 4 sierpnia od godziny 21.00 zamknięty zostanie lewy pas jezdni al.Karkonoskiej. Realizacja dwóch etapów potrwa do środy 11sierpnia.

 

Ważenie ciężarówek usprawnione

Sejm przyjął jedną z trzech poprawek Senatu do ustawy, dzięki którejInspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagisłużące do ważenia tirów. Dzięki tej poprawce konserwacja, naprawa ibieżące utrzymanie wag będą finansowane z budżetu państwa.

 

Ciężarowe na wagi

Rusza ogólnopolski program ważenia samochodów ciężarowychkorzystających z sieci dróg krajowych. Program ma na celu poprawębezpieczeństwa ruchu drogowego, wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji wtransporcie drogowym i co ważne ochronę dróg krajowych. Z badań wynikabowiem, że samochód, który przekroczył dwukrotnie dopuszczalnąmasą przy jednorazowym przejeździe zużywa drogę tak jak 2,5 milionasamochodów osobowych.

 

Tracimy 30 miliardów przez wypadki

Nadmierna prędkość, kiepski stan techniczny pojazdów oraz nietrzeźwikierowcy, a także kiepska infrastruktura w głównej mierze zagrażająbezpieczeństwu ruchu drogowego w naszym kraju. A tylko przez wypadki drogowepolska gospodarka traci rocznie nawet 30 miliardów złotych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "waga drogowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017