Wyszukiwałeś:

wazenie X

pojazdow X

. Znaleziono 149 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: wazenie pojazdow

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 149 wszystkich):

Wrocław: ciężarówki na wagę!

We Wrocławiu uruchomiono pierwszy w Polsce system dynamicznego ważeniapojazdów ciężarowych. Na początek zamontowano dwie wagi na wjazdach domiasta od północy (od strony Warszawy) i południa (od strony wjazdu zA4). Dwie kolejne wagi maja powstać do końca 2008 roku i umieszczone zostanąprzy wylotówce w kierunku Poznania i od strony Oławy i BrzeguOpolskiego. Każde z tych urządzeń kosztuje milion złotych.

 

Elektryczny pojazd dla włoskich miast

Fiat oraz grupa naukowców z Uniwersytetu w Turynie opracowali egzemplarzpojazdu elektrycznego, który już niebawem może wyruszyć napodbój włoskich aglomeracji miejskich. Phylla (z j. greckiego oznaczaliść), bo tak nazywa się ten pojazd ma 3 metry długości, waży 750 kg ijest w stanie pokonać dystans nawet do 222 kilometrów na jednym cykluładowania baterii.

 

Na A1 będą ważyć ciężarówki

Na autostradzie A1 otwarto punkt do ważenia pojazdów ciężarowych.Wagi, które mają pomóc w zapobieganiu niszczenia nawierzchniprzez przeładowane auta zlokalizowano w Swarożynie.

 

Ważenie ciężarówek usprawnione

Sejm przyjął jedną z trzech poprawek Senatu do ustawy, dzięki którejInspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagisłużące do ważenia tirów. Dzięki tej poprawce konserwacja, naprawa ibieżące utrzymanie wag będą finansowane z budżetu państwa.

 

Ciężarowe na wagi

Rusza ogólnopolski program ważenia samochodów ciężarowychkorzystających z sieci dróg krajowych. Program ma na celu poprawębezpieczeństwa ruchu drogowego, wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji wtransporcie drogowym i co ważne ochronę dróg krajowych. Z badań wynikabowiem, że samochód, który przekroczył dwukrotnie dopuszczalnąmasą przy jednorazowym przejeździe zużywa drogę tak jak 2,5 milionasamochodów osobowych.

 

Opolszczyzna mówi stop przeładowanym ciężarówkom

Tuż przed końcem 2011 roku w dwóch miejscach na Opolszczyźniepojawiły się dwa kolejne punkty do preselekcyjnego ważenia pojazdów.Od tego momentu przeciążonym ciężarówkom trudniej będzie przejechaćbezkarnie obwodnicą Osowca (na DK 45 z Opola do Kluczborka) oraz obwodnicąOpola.

 

Na S3 przeciążone się nie prześlizną

Na drodze ekspresowej S3 ze Szczecina do Gorzowa powstał system preselekcyjnegoważenia pojazdów. Jest to część ogólnopolskiego programu„Wagi ważna sprawa – partnerstwo dla ochrony dróg”, wramach którego takie instalacje powstają w całym kraju. Dzięki temusystemowi po naszych drogach będzie jeździło mniej przeładowanychpojazdów, a należy pamiętać że przejazd jednej przeładowanejdwukrotnie ciężarówki niszczy drogę w podobnym stopniu co przejazd 2,5miliona samochodów osobowych.

 

Opolszczyzna walczy z przeładowanymi pojazdami

Na Opolszczyźnie preselekcyjny system ważenia pojazdów działa już w 5miejscach. Jest to inteligentny system wagowej preselekcji pojazdów.Składa się on m.in. z wagi dynamicznej (czujnika bądź platformy wagowej),kamer wideo służących do rejestracji całego zdarzenia, kamer doidentyfikacji pojazdu poprzez rozpoznawania tablic rejestracyjnych, tabliczmiennej treści oraz szaf sterujących.

 

Wagi na nowych drogach ekspresowych w Wielkopolsce

Na terenie Wielkopolski prowadzony jest  preselekcyjny system ważeniapojazdów. W województwie wielkopolskim obecnie istnieje 8 punktów ważenia pojazdów, ale planuje się budowę  5 kolejnych.

 

Ciężarówki mają być bardziej przyjazne dla środowiska

Ekologia w motoryzacji zatacza coraz większe kręgi. Unia Europejskaprzedstawia swoje propozycje zmian w przepisach o pojazdach ciężarowych.Sugestie dotyczące m.in. określenia wymiarów pojazdów zewzględu na ochronę środowiska i bezpieczeństwo popiera m.in. GoodyearDunlop, który dodatkowo zwraca uwagę na dużą rolę, jaką będąodgrywać w tym procesie opony.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "wazenie pojazdow".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017