Wyszukiwałeś:

winiety

. Znaleziono 17 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: winiety

Spróbuj też wyszukać: winiety chorwacja euro winiety opłaty auostradowe winiety austria

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 17 wszystkich):

GDDKiA negocjuje z koncesjonariuszem A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad negocjuje zkoncesjonariuszem autostrady A4 – spółką Stalexport AutostradaMałopolska (SAM) skalę rekompensat za przejazd ciężarówek autostradąmiędzy Katowicami a Krakowem.

 

Będziemy płacić za A-1?

Firma Gdańsk Transport Company poinformowała, że od przyszłego tygodnia, wnocy z 19 na 20 lutego 2008 roku, rozpocznie pobieranie opłat. Jeśli MinisterInfrastruktury nie podejmie innej decyzji, to kierowcy będą musieli płacićza przejazd niedawno otwartym odcinkiem A-1.

 

6,70 zł za 25km

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka Gdańsk TransportCompany wprowadziła opłaty za przejazd otwartym pod koniec grudnia ubiegłegoroku, 25 km odcinkiem autostrady A-1. Najniższa stawka za pokonanie całegoodcinka to 6,70 zł, czyli 27 groszy za kilometr.

 

Myto zamiast winiet

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że Rząd przyjął projekt zmianustawy o drogach publicznych. Efektem tych zmian będzie przywrócenieopłaty bezpośredniej za liczbę przejechanych kilometrów, którazastąpi obecne winiety.

 

Nowości DKV

Na początku października 2008 r. Dania, Szwecja, Holandia, Belgia i Luksemburgwprowadzają elektroniczny system rozliczania opłat za autostrady, mosty itunele. Firma DKV Euro Service obsługiwać będzie nowy system od momentu jegouruchomienia – klienci będą mogli kupić elektroniczne eurowiniety zapomocą karty paliwowej DKV Card.

 

Opłaty za przejazd autostradami dyskryminują małych przewoźników

Przedsiębiorcy korzystający z aut od 3,5 do 12 ton nie mogą już kupićwiniet. To drastycznie podnosi koszty ich działalności. Z kolei firmy,które mają ciężarówki powyżej 12 ton płacą za nie o 30%więcej. Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływają już pierwsze wnioski w tejsprawie podaje Gazeta Prawna.

 

Winiety znów podrożeją

Resort infrastruktury szykuje podwyżkę dla firm transportowych. Za takądecyzją kryje się prozaiczny powód – brak pieniędzy dlaoperatorów autostrad. Już w tym roku dziura będzie liczyć 300 mln zł.

 

Przewoźnicy zawieszają ogólnopolski protest

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce mediuje zrządem. Zapowiadany na środę protest został zawieszony do 10 lipca.

 

Czechy: w 2010 r. elektroniczny system opłat i drożeją winiety

Od stycznia 2010 roku w Czechach elektroniczny system opłat będzie dotyczyłjuż samochodów o masie powyżej 3,5 tony (autobusów iciężarówek). Początek roku to również zmiana cen winiet iokresu ich ważności - winiety dziesięciodniowe zastąpią dotychczasowetygodniówki.

 

Czechy: Wzmożone kontrole i droższe winiety

Jeszcze mniejsza tolerancja dla pijanych kierowców w Czechach. Do 2000Euro mandatu i zaostrzone kontrole drogowe, to tylko niektóre elementywalki z jeżdżącymi na tzw. podwójnym gazie.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017