Wyszukiwałeś:

wschodnia X

obwodnica X

Krakowa X

. Znaleziono 96 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: wschodnia obwodnica Krakowa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 96 wszystkich):

Wschodnia obwodnica Krakowa

Podpisano umowę na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącejbudowy wschodniej obwodnicy Krakowa. Realizacją kontraktu o wartości ponad 4,8mln zł zajmie się firma "MOSTY KATOWICE" Spółka z o.o.

 

Kraków: Co dalej ze wschodnią obwodnicą?

Przygotowania do budowy wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowejS7 wciąż się przeciągają. Kilka dni temu pojawiły się oskarżenia wkierunku urzędników miejskich, jednak Urząd Miejski w Krakowieopublikował stosowne wyjaśnienie tej sprawy.

 

Kraków: S7 za dwa lata?

Pierwszy odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowe S7 jestjuż w budowie, w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg nabudowę kolejnego. Według zapowiedzi prezydenta Krakowa, cała trasa powinnabyć gotowa w 2010 roku.

 

Firmy z Europy i Azji chcą budować wschodnią obwodnicę Krakowa

Hiszpanie, Chińczycy, Grecy, Chorwaci, Austriacy, Portugalczycy, Czesi, Niemcy,Turcy, Włosi i Polacy chcą budować Trasę Nowohucką czyli wschodniąobwodnicę Krakowa. W sumie do pierwszego etapu przetargu na budowę kolejnegoodcinka drogi ekspresowej S7 w Krakowie (od węzła Rybitwy do węzłaIgołomska wraz z mostem przez Wisłę) zgłosiło się 15 firm ikonsorcjów z 11 krajów.

 

Kraków czeka na swoją wschodnią obwodnicę

Budowa wschodniej obwodnicy Krakowa tzw. Trasy Nowohuckiej ma ułatwić życiemieszkańcom, pozwolić na wyprowadzenie ruchu tranzytowego oraz wpłynąć naożywienie gospodarcze wschodnich terenów. Prace pierwszego etapu odwęzła Bieżanów do węzła Rybitwy są już na ukończeniu. Gdyzostanie zakończony 2,7-kilometrowy odcinek Bieżanów - Rybitwy,rozpocznie się budowa drugiego, blisko 4,5-kilometrowego fragmentu Rybitwy -Igołomska, z nowym mostem przez Wisłę. Jednak rozpoczęcie budowy drugiegoodcinka Trasy Nowohuckiej może się przedłużyć. Wszystko z powodu protestupolsko-tureckiego konsorcjum.

 

Obwodnica Krakowa pod znakiem zapytania

Budowa kolejnego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa może nie dojść doskutku. Nie wiadomo, czy rząd znajdzie pieniądze na kolejny fragment obwodnicybo w ogłoszonym nowym planie budowy dróg krajowych odcinek drogi S7łączący węzły Igołomska i Rybitwy nie został umieszczony na liściepodstawowej. Znalazł się za to na pierwszym miejscu listy inwestycji,których realizacja może, ale wcale nie musi rozpocząć się do roku2013.

 

Walczą o wschodnią obwodnicę Krakowa

„Brak kontynuacji tej inwestycji spowoduje, że ruch tranzytowy i miejskipo wschodniej stronie Krakowa nadal będzie się odbywał przeciążonymiulicami miasta” pisze Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski do MinistraInfrastruktury Cezarego Grabarczyka. Przypomnijmy, że mimo wcześniejszychzapewnień, drugi odcinek wschodniej obwodnicy od węzła Rybitwy do węzłaIgołomska nie znalazł się w konsultowanym obecnie Programie BudowyDróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Jeżeli plan realizacjidróg krajowych zostanie przyjęty w obecnym kształcie, ważna dlaKrakowa inwestycja zostałaby przesunięta w czasie o kilka lat.

 

Jest szansa na wschodnią obwodnicę Krakowa

Jest szansa na rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy Krakowa (odcinka trasyS7) jeszcze w tym roku. Decyzja w sprawie finansowania tej inwestycji zapadniena przełomie kwietnia i maja.

 

Jest zezwolenie na S7 ? Wsch. Obwodnicę Krakowa

Wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację budowy drugiegoodcinka drogi ekspresowej S7, stanowiącej równocześnie wschodniąobwodnicę Krakowa.

 

Czy będą pieniądze na wschodnią obwodnicę Krakowa?

Na przełomie maja i czerwca powinna zapaść decyzja, czy w budżecie państwaznajdą się pieniądze potrzebne do rozpoczęcia budowy drugiego odcinka trasyS7 – stanowiącej wschodnią obwodnice Krakowa- zapowiedział ministerinfrastruktury Cezary Grabarczyk. Pieniądze będą pochodzić z oszczędnościna przetargach.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "wschodnia obwodnica Krakowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017