Wyszukiwałeś:

wynalazek

. Znaleziono 17 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: wynalazek

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 17 wszystkich):

30 urodziny sondy Lambda

Dokładnie trzydzieści lat temu firma Volvo Cars pokazała światu oryginalneurządzenie, które ograniczało zanieczyszczanie środowiska - trójfunkcyjnyreaktor katalityczny z sondą Lambda, który redukował zawartość toksycznychskładników w spalinach.

 

Koreański hit w wersji kombi

Minęło już ponad pół roku od momentu kiedy pięciodrzwiowy hatchback zKorei Południowej wszedł na polski rynek i narobił wiele zamieszania wsegmencie kompaktów. Na tym jednak ambicje szefostwa marki Kia jeszcze się niezakończyły i rodzina ceed`a została powiększona o model Sporty Wagon, którybędzie u nas dostępny już od 51.900 złotych.

 

Lexus GS 450h: Ekologiczny luksus

Producenci luksusowych samochodów przeznaczonych dla małej garstkispołeczeństwa podczas konstruowania nowych modeli nigdy nie przejmowali sięzbytnio ekonomiką ich jazdy. W pierwszym rzędzie nacisk był kładziony przedewszystkim na komfort podróżowania, a potem na osiągi. Czasy się jednakzmieniły, nowe trendy nastały. Lexus GS450h, który trafił do naszejredakcji jest przykładem łamania konwenansów. I to w wielu dziedzinach.

 

Citroen C3 VAN

Samochody z kratką wracają. Tyle, że kratka zamiast za tylną kanapą jestteraz za przednimi siedzeniami. A wszystko z powodu obowiązującychprzepisów określających możliwość odliczenia podatku VAT odsamochodów. Nic dziwnego, że producenci reagują i wprowadzają dosprzedaży dwuosobowe auta z kratką.

 

Świecić inteligentnie

Układ oświetlenia w samochodach to temat, w którym konstruktorzy odprzeszło wieku wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, ale wbrew pozorom niezostał on jeszcze do końca wyczerpany. Kiedyś drogę kierowcom oświetlałalampa karbidowa, dziś robi to reflektor, który potrafi"myśleć".

 

Wodorowy wynalazek BMW

Dział odpowiedzialny za badanie i rozwój nowoczesnych technologii wkoncernie BMW przy współpracy kilku firm nie tylko z branżymotoryzacyjnej opracowało urządzenie, które może przyspieszyćrozwój samochodów napędzanych za pomocą wodoru.

 

Klasa E chroni kierowcę

Wiosną przyszłego roku Mercedes zaprezentuje szerszej publicznościswój nowy wynalazek. Jest to innowacyjna technologia o nazwie"Attention Assist", stworzona by wykrywać i zapobiegaćniebezpiecznym sytuacjom związanym ze zmęczeniem.

 

Honda chce chronić też pieszych

Aby zminimalizować następstwa kolizji auta z pieszym, Honda wprowadza doswoich wewnętrznych testów zderzeniowych fantom pieszego trzeciejgeneracji. Dzięki niemu japoński koncern będzie wiedział, jak produkowaćbardziej bezpieczne dla pieszych SUV-y i minivany.

 

Toyota opracowała tylną poduszkę

Toyota opracowała jako pierwszy producent poduszkę powietrzną, któradziała jako kurtyna tylnej szyby. Będzie ona chronić pasażerówpodczas uderzeń w tył samochodu.

 

Nadchodzą diody

Jeszcze kilkanaście lat temu we wszystkich samochodach montowano jeden typżarówek, które były wypełnione argonem. Na przestrzeniostatnich lat dużo się jednak zmieniło, dzięki czemu reflektory sąnieporównywalnie wydajniejsze, zużywając przy tym dużo mniejszeilości energii. 

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017