Wyszukiwałeś:

zadoscuczynienie

. Znaleziono 30 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zadoscuczynienie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 30 wszystkich):

Oprócz odszkodowania także zadośćuczynienie

Sierpniowa nowelizacja kodeksu cywilnego wprowadziła do polskiego systemuprawnego nową instytucję - zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Dziękitemu najbliżsi członkowie rodziny osoby zmarłej w wyniku wypadku mogądomagać się zadośćuczynienia za stratę swoich bliskich.

 

Czy OC wzrośnie?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiło się wiele sygnałów natemat zmian, które mogą wpłynąć na działalność firmubezpieczeniowych i wzrost cen obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Czyzatem czekają nas podwyżki cen polis OC?

 

Nie wykupili OC i teraz płac(z)ą

Prawie 18 tysięcy kierowców z własnej kieszeni musi płacićodszkodowania, i to naprawdę spore kwoty, ofiarom spowodowanych przez siebiewypadków, gdyż nie wykupili OC. W pierwszym półroczu przybyłoich o kolejny tysiąc – wynika z najnowszego podsumowaniaUbezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Dlaczego rosną ceny ubezpieczeń?

Wzrost obowiązkowej składki na UFG, anomalie pogodowe oraz niekorzystnerozwiązania prawne to główne powody, dla których kierowcypłacą za polisy OC i AC o ok. 10-15% więcej niż jeszcze półtora rokutemu. A w 2011 płacić będziemy jeszcze więcej.

 

Stać Cię na 500 tys. odszkodowania?

Wśród sankcji, jakie mogą nam się przytrafić za jazdę bez ważnegoubezpieczenia OC, jest wypłata odszkodowania z własnej kieszeni zaspowodowanie wypadku. Najwyższe regresy, jakie obecnie są prowadzone,sięgają kilkuset tysięcy złotych. Może więc nie warto kombinować zpłaceniem OC?

 

Ubezpieczyciele zapłacą więcej, czy kierowcy również?

Firmy ubezpieczeniowe zgodziły się na podwyżkę składki na UbezpieczeniowyFundusz Gwarancyjny ze sprzedaży OC komunikacyjnego. Czy zmniejszone tym samymdochody ubezpieczycieli będą oznaczać, że kierowcy muszą się liczyć zpodwyżkami polis OC?

 

Nie płacą, powodują wypadek i uciekają

Jak podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, rosną odszkodowania zakierowców bez ważnego OC. W ubiegłym roku o 20 procent wzrosławartość odszkodowań dla ofiar wypadków drogowych spowodowanych przeznieubezpieczonych i niezidentyfikowanych kierowców.

 

Na co skarżymy się na ubezpieczycieli?

Ubezpieczenia komunikacyjne są nieodłącznym elementem posiadania samochodu.Okazuje się też, że są najczęstszym powodem skarg, jakie kierujemy wobeczakładów ubezpieczeniowych. W pierwszym półroczu 2013 r. doRzecznika Ubezpieczonych trafiło łącznie 4319 skarg na firmy ubezpieczenioweod kierowców.

 

Gdy sprawca kolizji lub wypadku jest nieznany

Wypadków czy nawet drobnych kolizji drogowych nie lubi nikt. Nawet gdyobrażenia bądź straty materialne są nieznaczne. Jak w takiej sytuacjipostępować, większość z nas wie. Jak jednak powinniśmy działać, gdysprawca jest nieustalony?

 

Masz podejrzanego VW? Dostaniesz 1000 dolarów

Kolejny rozdział afery VW. Amerykański oddział Volkswagena przygotował "zadośćuczynienie" dla klientów, którzy posiadająsamochody z "podejrzanymi" silnikami wysokoprężnymi. Każdy otrzymana pocieszenie 1000 dolarów.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017