Wyszukiwałeś:

zintegrowany X

system X

bezpieczenstwa X

transportu X

. Znaleziono 18 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zintegrowany system bezpieczenstwa transportu

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 18 wszystkich):

ZEUS: bezpieczeństwo zintegrowane

Na polskich uczelniach powstaje unikalny projekt integracji systemówbezpieczeństwa czterech gałęzi transportu: drogowego, kolejowego, lotniczegoi wodnego. Ten trzy letni projekt badawczy pod kryptonimem ZEUS, realizowany nazlecenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to pierwsza tego typu koncepcjaw Europie.

 

Wypadki samochodów ciężarowych mogą być kwestią przeszłości

Według najnowszego raportu Stowarzyszenia Europejskich ProducentówSamochodowych ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association), 40000 osób ginie na drogach Europy każdego roku, co oznacza ponad 100śmiertelnych ofiar dziennie. Choć statystyki są tragiczne, to trzebapamiętać, że w ciągu ostatnich 30 lat trzykrotnie wzrosło natężeniaruchu drogowego, a mimo to liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowychw Europie została w tym samym czasie ograniczona o połowę, To przedewszystkim zasługa rozwoju technicznego.

 

Orlen Transport inwestuje pół miliona w system GPS

Każda autocysterna z floty Orlen Transport, spółki grupy PKNOrlen, będzie mieć do końca września zamontowane urządzenie GPS. Dziękitemu firma będzie mogła na bieżąco śledzić pracę kierowców. Zyskateż informacje o trasie pojazdu i rozładunku towaru.

 

Polscy inżynierowie z Delphi zaangażowani w zielone technologie

Inżynierowie z krakowskiego centrum Delphi mają wiodącą rolę  wkompleksowych rozwiązaniach z zakresu tzw. „zielonych” technologiistosowanych w transporcie, które wymagają zredukowania emisji CO2 ipoprawy ekonomiki spalania.

 

MAN: projekt poprawy bezpieczeństwa na drogach AKTIV zakończony sukcesem

MAN Nutzfahrzeuge i partnerzy programu naukowo-badawczego AKTIV zakończyliczteroletnie badania w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Partnerzyprojektu opracowują inteligentne systemy wspomagania w ruchu drogowym,które w przyszłości mogą się przyczynić do znacznego obniżeniaryzyka powstawania korków i wypadków na drogach.

 

UE wprowadza Inteligentny system transportowy

Parlament Europejski zatwierdził nowe ramy prawne, w tym dyrektywy regulującewprowadzanie inteligentnego systemu transportowego (ITS) w Europie. To pierwszykrok do budowy zunifikowanego ITS na terytorium Unii Europejskiej. 

 

Sukces projektu KSAPO

Instytut Transportu Samochodowego wspólnie z AutoGuard S.A. oraz FELAManagement AG, zakonczył testy projektu pilotażowego „Strukturafunkcjonalna Krajowego Systemu Automatycznego Pobierania Opłat (KSAPO) zaprzejazd autostradami oraz drogami ekspresowymi". Przeprowadzone badaniapotwierdzaja, że wykorzystywanie pozycjonowania satelitarnego GPS orazłacznosci GSM jest najlepszym oraz przyszłosciowym rozwiazaniem dla wdrażaniainteroperacyjnych systemów pobierania opłat drogowych w panstwachczłonkowskich Unii Europejskiej.

 

STRALIS Hi-Way

Iveco wprowadza na rynek model STRALIS Hi-Way, najnowszej generacji pojazd gamyciężkiej. Nowy STRALIS to wysoce konkurencyjna propozycja w sektorzeprzyszłych i obecnych pojazdów do transportu ciężkiego.

 

Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wysoko oceniłoprojekt pn. „Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem itransportem publicznym w mieście Legnicy”. Centrum UnijnychProjektów Transportowych poinformowało, że umowa w sprawiedofinansowania inwestycji może być podpisana jeszcze w tym roku.

 

Polskie miasta wdrażają inteligentne systemy transportowe

Szybszy przejazd przez miasto, łatwiejsze parkowanie i sprawniejsza komunikacjapubliczna – takie zalety polskim miastom mogą przynieść inteligentnesieci transportowe. Ponadto miasta mogą na nich zarabiać, na przykład dziękiskuteczniejszemu pobieraniu opłat parkingowych oraz karaniu kierowców zaprzejeżdżanie na czerwonym świetle. Inteligentne rozwiązania sąszczególnie ważne w miastach, gdzie możliwości rozbudowyinfrastruktury są ograniczone.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "zintegrowany system bezpieczenstwa transportu".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017