Wyszukiwałeś:

zloza X

ropy X

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zloza ropy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

Wątek na forum: Nowe złoża ropy? Szansa na tańsze paliwo?

No to się w Polsce porobiło... naftowe el dorado! ciekawe faktycznie ile tego paliwa tak naprawdę tam jest ~lotosik

 

Wątek na forum: Niemcy przekonują się do CNG

Ja coś nie kumam. LPG i CNG to chyba jednak zupełnie różne paliwa (może tylko pochodzenie z ropy). CNG jest dużo tańszy więc jest jakby bardziej pierwotny niż LPG. Chociaż na wtryskach gazu u mnie jest napisane LPG/CNG (???) a jeździ na LPG. ~Greg1

 

Wątek na forum: Tablica za 5... milionów euro

Na zdjęciu jest RR Phantom... ~gruby~~

 

Wątek na forum: Najoszczędniejsze Polo już w sprzedaży

Świetny wynik, mając na uwadze, że wersja z silnikiem 1.2 pali w mieście 10l. ~sdf

 

Nowe złoża ropy? Szansa na tańsze paliwo?

Spółka Petrobaltic, należąca do Grupy Lotos odkryła dwa nowe złożaropy naftowej oraz gazu ziemnego. Są to największe źródła jakie dotej pory odkryto i eksplorowano na morzu Bałtyckim. Na dodatek obydwa złożaumiejscowione są w strefie ekonomicznej należącej do Polski.

 

Inwestycje Lotosu

Grupa LOTOS planuje do 2012 r. zwiększyć m.in. moce przerobowe gdańskiejrafinerii do 10,5 mln ton rocznie (obecnie 6 mln) oraz wybudować szeregnowoczesnych instalacji technologicznych, m.in. do produkcji wysokiej jakościoleju napędowego, w ramach Program Kompleksowego Rozwoju Technicznego (PKRT).Łączna wartość nakładów inwestycyjnych w obszarze operacyjnym wyniesie ok.6,5 mld zł.

 

Komu zależy na windowaniu cen paliw?

Kraje OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries), największykartel dyktujący ceny ropy naftowej, od wielu lat utrzymuje dyktatorskąstrategię sprzedaży: dać tyle by importer przeżył, nadmiar jestświadectwem rozpusty. Sytuacja powtarza się cyklicznie, jak powodzie ihuragany na świecie. Ale nie jest to wina szejków kontrolującychświatowe wydobycie ropy, poziomu cen i opłat eksploatacyjnych. Dzisiajdochodzą inne czynniki tzw. ryzyka.

 

Wątek na forum: Volkswagen Cross Coupe z bardzo niskim spalaniem

Każdy samochód,nawet ten najbardziej ekologiczny,ale zasilany paliwem ropopochodnym nie jest przyszłością.Zasoby ropy na świecie są jeszcze wielkie,niektórzy twierdzą że bardzo malejące,a co chwilę słyszy się o nowych znaleziskach ropy naftowej.Świat musi iść w kierunku ogniw wodorowych,wtedy z u...

 

Benzyna będzie tańsza!

Nie będzie podwyżek cen paliw. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższymczasie powinny się one utrzymywać na tym samym poziomie, co pod konieczeszłego roku. Jeśli te prognozy się potwierdzą, będzie to pierwszy rok odczterech lat, kiedy tendencja wzrostowa wyhamuje.

 

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Nowe badania wskazują, że wydobycie ropy nafotwej w Stanach Zjednoczonychosiągnęło rekordowo niski poziom. Tak źle nie było od 1952 roku.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "zloza ropy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017