Wyszukiwałeś:

zwrot X

VAT X

. Znaleziono 16 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zwrot VAT

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 16 wszystkich):

Powrócą kratki?

Pamiętamy je zapewne wszyscy. Kratka za tylną kanapą. Ich posiadanie byłojednym z podstawowych warunków, które dawało uprawnienia doodliczania podatku VAT zawartego w cenie kupowanego paliwa. I choć od ponadtrzech lat nie zapewniają już takiej możliwości, to jednak być możepowrócą.

 

ETS: Będzie można ubiegać się o zwrot VAT

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że wprowadzone przez Polskęograniczenia w odliczeniu podatku VAT od nabywanego paliwa do samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej są niezgodne z prawem unijnym.Wyrok ten oznacza, że tysiące polskich firm będzie mogło starać się ozwrot podatku.

 

Ministerstwo Finansów idzie na rękę firmom

Ubieganie się o zwrot VAT od zakupionego samochodu firmowego oraz paliwa doniego nie będzie wymagać korekty w podatku dochodowym - wynika ze stanowiskaMinisterstwa Finansów.

 

Zwrot VAT od aut z kratką

Choć od wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie prawa doodliczania podatku VAT od paliw wykorzystywanych do napędu samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej minęły już dwa miesiące,wciąż sporo było sprzeczności, jak należy interpretować ten wyrok. Pismowydane przez Ministerstwo Finansów powinno pomóc wyjaśnić tękwestię.

 

MF wyjaśnia ponownie zasady zwrotu VAT

Kwestia zwrotu podatku VAT od zakupionego paliwa do samochodów osobowychwykorzystywanych w działalności gospodarczej w wyniku orzeczenia ETS wciążwzbudza szereg pytań i wątpliwości. Ministerstwo Finansówopublikowało kolejną interpretację dotyczącą trybu zwrotu orazoprocentowania nadpłat.

 

Zwrot VAT od wszystkich aut firmowych?

Wyrok WSA w Krakowie mógłby oznaczać rewolucję w temacie podatku VATod samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej.Mógłby, gdyby nie zapowiedziana skarga kasacyjna od wyroku, gdyż MF niezgodzi się, by możliwość odliczenia pełnego VAT przysługiwała dlawszystkich pojazdów używanych w firmach.

 

Citroen C5 Tourer z homologacją ciężarową

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów instytucjonalnych,Citroen wprowadza na rynek nowego C5 w wersji Tourer z homologacjąciężarową. Nowy Citroen w wersji van oferuje zatem możliwość pełnegoodliczenia podatku VAT od ceny zakupu oraz zużytego paliwa.

 

"Ciężarowe" Subaru Impreza

Oprócz takich modeli Subaru jak Legacy kombi, Outback oraz Forster takżelegendarna Impreza ( z nadwoziem 5-drzwiowym) uzyskała homologacjęministerialną jako samochód ciężarowy.

 

Kolejne mercedesy z kratką

Tym razem szeregi aut pozwalających na odliczenia VATu przy zakupiezasiliły Mercedesy GLK i ML. Dzięki temu w ofercie Mercedes-Benz znajduje sięjuż osiem pojazdów homologowanych jako ciężarówki w segmenciepremium.

 

Zmiany w VAT ale nie dla wszystkich

Zmiany w zakresie VATu od aut służbowych (w tym tzw. aut z kratką) nieobejmą pojazdów typu kombi czy van - służących głównie doprzewozu ładunków nawet tych umożliwiających przewóz pięciuosób. W ich przypadku nadal będzie możliwe odliczenie pełnej kwotyVATu, zawartej w cenie samochodu - podaje IBRM Samar.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "zwrot VAT".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017