Wyszukiwałeś:

motoryzacyjny

. Znaleziono 6069 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: motoryzacyjny

Spróbuj też wyszukać: opel astra II

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 6069 wszystkich):

Polski przemysł motoryzacyjny

Od roku 1990 obserwowany jest dynamiczny wzrost produkcji i eksportu branżymotoryzacyjnej. Cała branża motoryzacyjna jest liderem sektora produkcyjnego wPolsce, który napędza koniunkturę gospodarczą.

 

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego

Przemysł motoryzacyjny w Polsce przeżywa w dalszym ciągu dynamiczny rozwój.W pierwszym miesiącu 2007 r. eksport sektor wyniósł 1,26 mld euro. Jest towartość wyższa o ponad 167,46 mln euro od uzyskanej w styczniu 2006 r., adynamika wzrostu wyniosła 15,30% - wynika z najnowszych danych Polskiej IzbyMotoryzacji. PIM szacuje, że eksportu przemysłu motoryzacyjnego osiągniewartość 16,4-17 mld euro.

 

Czy branża motoryzacyjna obroni się sama?

Pomoc ze strony państwa, uruchomienie środków publicznych nastąpidopiero wówczas, gdy sektor motoryzacyjny sam nie upora się z trwającymkryzysem. Takie stanowisko Ministerstwa Gospodarki można było usłyszeć nazakończonym właśnie Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

 

Producenci części ważnym ogniwem przemysłu motoryzacyjnego

To właśnie niezależnym producentom części branża motoryzacyjna zawdzięczarozwój i innowacyjność. To oni bowiem są w głównej mierzeautorami zmian i postępu w motoryzacji. Konkurując ze sobą, niezależniproducenci aż 8 do 10% własnych przychodów inwestują wrozwój,  prace projektowe oraz w nowe technologie - wynika z raportuStowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych (SDCM).

 

Branża motoryzacyjna rozpędzi się w 2011 r.

– 75 % firm z branży motoryzacyjnej w Polsce planuje podjęcie nowychinwestycji w 2011 r., a 1/3 z nich zapowiada zwiększenie zatrudnienia.Przedsiębiorcy z tego sektora patrzą w przyszłość z optymizmem –spodziewają się wzrostu sprzedaży, a co za tym idzie większychprzychodów w nadchodzących 12 miesiącach -  wynika z najnowszegoraportu firmy doradczej Deloitte, przygotowanego na podstawie badania firmpolskiego sektora motoryzacyjnego .

 

AutoNet – projekt dla branży motoryzacyjnej

Często usługi oferowane przedsiębiorstwom branży automotiv nie odpowiadająw pełni potrzebom dynamicznego i kapryśnego rynku. Sposobem na zniwelowaniewystępujących dysproporcji ma być skorzystanie z dostępnych, dobrychwzorców i przeniesienie ich na obszary o słabszych wskaźnikach. Takiesą główne założenia nowego projektu AutoNet - skierowanego do branżymotoryzacyjnej. 

 

ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych

Obecnie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poszukuje inwestorów dla 28spółek z własnego portfela. Większość z nich przeszła procesrestrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a wczęści przypadków doprowadził do trwałej rentowności. Wśródfirm znajdują się przedstawiciele sektora motoryzacyjnego: WytwórniaSprzętu Komunikacyjnego-Poznań Sp. zo.o. oraz Zakłady SprzętuMotoryzacyjnego POLMO S.A.

 

MG: Branżę motoryzacyjną traktujemy priorytetowo

- Przemysł motoryzacyjny jest istotną częścią polskiej gospodarki. Dlategointensywnie współpracujemy z przedstawicielami branży. Wspólnieprzygotowujemy rozwiązania, które podtrzymają zatrudnienie i zachęcąinwestorów do lokowania swoich projektów w Polsce –powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska na posiedzeniu SejmowejKomisji Gospodarki. Spotkanie poświęcone branży samochodowej odbyło się 6marca 2013 r. w Warszawie.

 

Polska zagłębiem produkcji części motoryzacyjnych

Branża motoryzacyjna jest kluczowa dla polskiej gospodarki. Znaczącą rolęodgrywa produkcja części i komponetów wykorzystywanych do produkcjiaut. W Polsce części i akcesoria dla motoryzacji wytwarza już blisko 1000dostawców.

 

Wzrosty w produkcji przemysłu motoryzacyjnego

W 2013 roku produkcja sprzedana polskiego przemysłu motoryzacyjnegoosiągnęła wartość 109,2 mld zł. To nominalnie o 6,3% więcej niż w 2012roku. Za wzrost odpowiada produkcja samochodów użytkowych oraz częścii akcesoriów motoryzacyjnych. Wzrost odnotował także polski rynekpojazdów samochodowych - wynika z raportu Polskiego Związku PrzemysłuMotoryzacyjnego.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017