Wyszukiwałeś:

przebieg X

drogi X

s5 X

bydgoszcz-żnin X

. Znaleziono 4 wyników.

Czy wiesz już co oznaczają kolory słów kluczowych? Sprawdź! »

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przebieg drogi s5 bydgoszcz-żnin

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 4 z 4 wszystkich):

Ekspresowa przez Bydgoszcz mniej ważna

Rząd przesunął budowę ekspresowej drogi nr 5 na trasie Nowe Marzy –Bydgoszcz – Żnin z listy projektów priorytetowych na listęrezerwową. Zgodnie z dotychczasowymi założeniami ponad sto kilometrówekspresowej piątki miało powstać do 2013 r. Koszt inwestycji zapisanej wprogramie "Infrastruktura i Środowisko" oszacowano na 511,3 mln euro.

 

S5 – tylko na papierze?

Wraz z upływem czasu coraz mniej realna staje się budowa jednej zpriorytetowych tras – drogi ekspresowej S5. W tym momencie możnauogólnić, że ta droga istnieje tylko w planach, a jej powstanie przedEuro 2012 jest mocno zagrożone. Na części odcinków pojawiły sięopóźnienia, a aktualny etap realizacji większości z nich touzyskiwanie decyzji środowiskowych.

 

Rząd przesuwa budowę nowych dróg na później

Niespełna trzy lata temu rząd zapowiadał, że przed mistrzostwami Euro 2012powstanie 1605 km autostrad oraz 2418 km dróg ekspresowych. Dzisiajwiadomo, że były to huraoptymistyczne jak na polskie warunki zapowiedzi irealizowany jest plan minimum. Od 16 listopada 2007 r. oddano do ruchu około 180 km autostrad, 361 km dróg ekspresowych. Obecnie trwają praceprzy budowie m.in. 735 km autostrad i 508 km dróg ekspresowych. Liczbymówią same za siebie… Co najgorsze nowe kilometry nie pojawiąsię za szybko. Nowy projekt rządu przewiduje, że podstawowa sieć autostrad wPolsce powstanie dopiero do 2015 roku, natomiast dla dróg ekspresowychramy czasowe są „bardzo elastyczne” i przypadają na rok 2020 ilata kolejne.

 

S5 - rozmowy o konkretach

Jest już decyzja o projektowaniu trasy S5. Oznacza to, że wkrótceGDDKiA rozpocznie procedurę przetargową na projektowanie trasy ekspresowej.Koszt prac na tym etapie to 60-70 mln zł. GDDKIA deklaruje, że na początkuprzyszłego roku ruszą pierwsze przetargi, na kolejne siedem odcinkówekspresówki. Włodarze Bydgoszczy oraz okolicznych powiatów i gminpostanowili omówić zakres możliwej współpracy z GeneralnąDyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Więcej informacji? » Za mało wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać bez znaków specjalnych.

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017