Wyszukiwałeś:

a2

. Znaleziono 1136 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: a2

Spróbuj też wyszukać: autostrady w polsce A1 autostrada a2

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1136 wszystkich):

A2 - wygrać z pogodą!

To pogoda zdecyduje czy nowymi kilometrami A2 pojedziemy na Gwiazdkę 2005 roku.Bo to właśnie od przychylności jesienno-zimowej aury zależy termin oddaniado użytku kolejnych odcinków autostrady A2 na terenie Wielkopolski: 27,44 kmod Konina do Koła i 18,1 km od Koła do Dąbia.

 

A2 w przyszłym roku

Już wiadomo, że nie uda się skończyć w tym roku kolejnych odcinków A2 zKonina do Strykowa pod Łodzią, mimo że pogoda bardzo sprzyja. Wybudowanie 104kilometrów autostrady w ciągu 15 miesięcy okazało się zadaniem ponad siły.GDDKiA czeka też na wyłonienie, w przetargu, operatora tego fragmentu A2.

 

A2 - można by jechać ale...

Na nowobudowanym odcinku autostrady A2 trwa wyścig z czasem. Najwięcej praczostało na odcinku poznańskim, na łódzkim trwają już wykończeniowe pracekosmetyczne. Potem rozpoczną się procedury odbioru i wydawania zezwoleń....

 

Witamy nowe kilometry A2!

W samo południe premier Jarosław Kaczyński na węźle komunikacyjnym Dąbiena pograniczu województw wielkopolskiego i łódzkiego uroczyście otworzyłodcinek autostrady A2 Konin-Stryków.

 

Wreszcie ruszyła budowa A2 do Świecka!

Rozpoczęła się budowa zachodniego odcinka A2, który jeszcze przedmistrzostwami EURO 2012 połączy polskie autostrady z siecią autostradeuropejskich. W dniu 16 lipca 2009 r. na zachodnim odcinku obecniefunkcjonującej autostrady w Bolewicach, nastąpiło uroczyste wmurowanie aktuerekcyjnego pod budowę autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl.

 

Wykonawcy A2 Stryków – Konotopa wybrani

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetargina projekt i budowę autostrady A2 od Strykowa do Konotopy.  Ogólnykosztorys GDDKiA zakładał koszt inwestycji od Strykowa do Konotopy na poziomie5,7 mld złotych. Po zsumowaniu zwycięskich ofert na poszczególneodcinki, prognozowany koszt inwestycji to 3,2 mld zł. Oszczędność zatemmoże wynieść 2,5 mld zł. 91 kilometrowy odcinek autostrady A2 ma być gotowydo końca maja 2012 roku.

 

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy ma być gotowa na EURO 2012

Budowa autostrady A2 z Łodzi do Warszawy na terenie województwałódzkiego oficjalnie rozpoczęta. - Autostrada A2 ma połączyć dwabardzo ważne miasta w Polsce - stolicę i Łódź. Tak naprawdę jest tojednak droga do Europy. Autostrada A2 ma służyć kibicom, którzy będąprzyjeżdżać do stolicy na otwarcie mistrzostw Europy w 2012 roku - zapewniłminister Cezary Grabarczyk. Budowa całej trasy wyniesie ponad 3,2 mld zł.

 

Wkrótce A2 połączy nas z europejską siecią autostrad

Dobra wiadomość dla kierowców - już za sześć miesięcy będziemymogli bezpośrednio i szybko przejechać autostradą A2 z centrum do zachodniejgranicy Polski i dalej włączyć się w europejską sieć autostrad.Spółka koncesyjna, Autostrada Wielkopolska II SA oraz firma realizacyjna A2Strada Sp. z o.o. wyprzedziły harmonogramy i jeszcze pod koniec tegoroku planują oddać brakujący odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.Całkowity koszt budowy 106 kilometrowego odcinka autostrady „podklucz” to 1 mld 298 mln euro.

 

Chińczycy chcą zostać na A2. GDDKiA zdecyduje do poniedziałku

Chińskie konsorcjum Covec przedstawiło swoje plany i nowe warunki finansowebudowy dwóch odcinków autostrady A2 na trasie Łódź– Warszawa.  - Według tego, co przekazały nam chińskie firmyumożliwi im to przyspieszenie budowy autostrady A2, wycofanie powiadomienia oodstąpieniu od budowy oraz dotrzymanie terminu kontraktowego. GeneralnaDyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oceni ich zasadność  orazzgodność z kontraktem i przepisami prawa, tak by ustosunkować się do nichnajdalej w poniedziałek 13 czerwca 2011 roku – poinformowała GDDKiA.Równolegle prowadzone są rozmowy z innymi wykonawcami.

 

Autostradą A2 wygodnie i szybko do Europy!

- Będzie to najdłuższa w Polsce i najnowocześniejsza trasa autostradowaspełniająca marzenia Polaków o swobodnym dostępie do sieci autostradeuropejskich. (...) Termin oddania autostrady do użytku wynikający z umowy zrządem to maj 2012 r., ale my stajemy na głowie, żeby kierowcy moglipodróżować do Świecka już pod koniec tego roku – zapowiadałAndrzej Patalas, prezes zarządu Autostrada Wielkopolska S.A. II. Wykonawcasłowa dotrzymał. Już od czwartku 1 grudnia do ruchu oddany zostanie odcinekautostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka o długości 105,9 km. Dodatkowooznacza to, że przez pierwsze sześć miesięcy nowym odcinkiempodróżowac bedziemy bezpłatnie.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022