Wyszukiwałeś:

europejska

. Znaleziono 727 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: europejska

Spróbuj też wyszukać: dodge chager rt 1968 dodge charger ktn 450

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 727 wszystkich):

Polska znów na dywaniku przed KE

Być może zmienione przepisy w sprawie odholowywania pojazdów bezważnej polisy OC okażą się niezgodne z unijnymi. Komisja Europejska zamierzawezwać polskie władze do złożenia stosownych wyjaśnień w tej materii.

 

Komisja Europejska przeciw kierowcom?

Końcówka ubiegłego roku była niezwykle istotna z punktu widzeniafunkcjonowania niemal całej branży motoryzacyjnej. Komisja Europejskaopublikowała bowiem projekty aktów prawnych dotyczących systemusprzedaży samochodów i usług serwisowych, które od 1 czerwca2010 roku mają zastąpić tzw. rozporządzenie GVO.

 

Będziemy jeździć bez świateł!

Jeszcze nie tak dawno temu wydawało się, że Unia Europejska będzie forsowaćobowiązkową jazdę z włączonymi światłami przez całą dobę. A tymczasemszykuje się diametralna zmiana kierunku myślenia. Powód? Najnowszyraport, jaki trafił do Komisji Europejskiej, z którego wynika, że wcalejazda z włączonymi światłami nie jest taka OK.

 

Nie wjedziesz do miasta zwykłym autem

Komisja Europejska bierze się na poważnie do walki z ograniczeniem emisji CO2oraz ze zmniejszeniem zapotrzebowania na paliwa. Wśród proponowanychrozwiązań znalazł się całkowity zakaz wjazdu do centrów miast autamiz silnikami spalinowymi.

 

Samochody będą musiały być cichsze

Komisja Europejska chce, żeby w przeciągu najbliższych kilku lat poziomhałasu emitowanego przez różnego rodzaju pojazdy został znacznieograniczony, nawet o jedną czwartą. Ma to poprawić nasze zdrowie oraz komfortżycia w krajach Unii Europejskiej.

 

Sprowadzanie aut będzie tańsze!

Wszystko wskazuje na to, że zbliża się kres pobierania 500-złotowej opłatyrecyklingowej od osób, które sprowadziły dla siebie auto używanezza granicy. Ministerstwo Środowiska przygotowało kolejny projekt zmianyprzepisów w kwestii recyklingu pojazdów, a Komisja Europejskagrozi skierowaniem sprawy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, o ilePolska nie zmieni obowiązującego prawa.

 

Łatwiejsza rejestracja aut w UE

Rejestracja samochodu w innym państwie członkowskim dziś często stanowi nielada wyzwanie, które kosztuje nas wiele czasu, sporo gotówki, a itak zdarza się, że kończy się fiaskiem. Komisja Europejska zamierza z tymwalczyć, likwidując zbędną biurokrację, a tym samym znacząco ułatwiającten proces.

 

Komisja Europejska idzie na rękę Polsce ale nie Polakom

Komisja Europejska opublikowała w końcu wypatrywaną od dłuższego czasudecyzję w sprawie wniosku o derogację przepisów dot. odliczania podatkuVAT od pojazdów nabytych przez przedsiębiorców. Komisja zgodziłasię z propozycją polskich władz i tym samym firma nabywająca samochódbędzie mogła odliczyć tylko 50% podatku naliczonego.

 

Droższa wymiana opon, ale będzie bezpieczniej

Komisja Europejska co rusz ingeruje w różne dziedziny życia, w tym i wsektor motoryzacji. Dba m.in. o bezpieczeństwo oraz o ochronę środowiska. Itaki właśnie cel przyświeca nowemu, obowiązkowemu wyposażeniusamochodów - czujnikom ciśnienia w oponach. Tyle że spowodująjednocześnie wzrost kosztów wymiany opon.

 

Producenci aut kontra Unia Europejska

Komisja Europejska co rusz zarząda nowe obostrzenia dotyczące emisji spalin igazów cieplarnianych. Rozporządzenia uderzają w producentów samochodów, którzy powoli zaczynają mówić: dość.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019