Wyszukiwałeś:

fotoradar-miejsce

. Znaleziono 27 wyników.

Czy wiesz już co oznaczają kolory słów kluczowych? Sprawdź! »

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: fotoradar-miejsce

Spróbuj też wyszukać: fotoradar-karwin Kochanowice bielkówko

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 27 wszystkich):

Wątek na forum: Radiowóz za 175 złotych

niech je postawią jako atrapy zamiast fotoradarów - przy okazji pozbędą się złomu grand

 

Przybędzie 300 nowych fotoradarów

Już wkrótce na drogach w całym kraju pojawi się ponad 300 nowychfotoradarów. A wszystko dla naszego bezpieczeństwa. Czy jednakobecność dużej liczby urządzeń monitorujących prędkość pojazdówzmniejszy liczbę wypadków? Statystyka wcale tego nie potwierdza.

 

Fotoradary przyczyną zagrożeń?

Już od sierpnia przy polskich drogach rozpocznie się montaż 300 nowychfotoradarów. Mają one zapewnić bezpieczeństwo, a także, a możeprzede wszystkim, wpływy do państwowej kasy. Jak się jednak okazuje, niezawsze w ich otoczeniu jest tak bezpiecznie, jak by się mogło wydawać.

 

Zdjęcia z fotoradarów w sieci

Przejęcie fotoradarów przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowegopociągnęło za sobą szereg następstw. Jednym z nich było zaprzestaniewysyłki zdjęć dokumentujących zbyt szybką jazdę, co niejednokrotnierodziło problemy z ustaleniem faktycznie kierującego danym autem w danymmomencie. Być może zmieni się to wkrótce.

 

Nie unikniesz zagranicznych mandatów

Łamanie przepisów drogowych po przekroczeniu granicy Polski częstouchodzi nam bezkarnie, mimo np. uwiecznienia naszego wykroczenia przezfotoradar. Jednak niebawem ma się to zmienić. Unia wymusiła na państwachczłonkowskich zmiany w prawie i już od listopada policja z innychkrajów będzie mogła łatwo ustalić dane sprawcy wykroczenia.

 

Czy mamy w Polsce spójny system poprawy bezpieczeństwa na drogach?

O zapowiadanej kontroli ustawienia fotoradarów przy polskich drogachprzez NIK już informowaliśmy. Najwyższa Izba Kontroli pójdzie jednakdalej i sprawdzi, czy w ogóle funkcjonuje u nas jakiś system na rzeczbezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Posłowie zadecydują, co z fotoradarami i wpływami z mandatów

Najbliższe posiedzenie Sejmu RP może zdominować debata nt. fotoradarówi wpływów z mandatów uzyskiwanych za pośrednictwem urządzeńrejestrujących prędkość. Odbędą się bowiem pierwsze czytania aż czterechprojektów ustaw zmieniających przepisy w tym obszarze.

 

Straż miejska może używać stacjonarnych fotoradarów

Batalia o używanie bądź nie stacjonarnych fotoradarów przez strażemiejskie oraz gminne przybrała niekorzystny obrót dla kierowców.Sąd Najwyższy uznał bowiem, że obowiązujące w naszym kraju przepisy niezabraniają używania przez te instytucje stacjonarnych urządzeńrejestrujących.

 

Nie tylko prędkość jest powodem wypadków

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się bezpieczeństwu na polskich drogach.Nie jest najlepiej, stąd szereg wniosków, które mają poprawićsytuację. M.in. pozbawienie straży miejskich możliwości korzystania zmobilnych fotoradarów, włączenie ITD do policji, dalsza rozbudowadróg szybkiego ruchu czy doposażenie drogówek w lepszy sprzęt.

 

Szykują zmiany w fotoradach i mandatach za nadmierną prędkość

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie poselskiegoprojektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, który wprowadza m.in.zmiany w karaniu za wykroczenia ujawnione przez fotoradar czy w wysokościmandatów za przekroczenie prędkości.

 

Więcej informacji? » Za mało wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać bez znaków specjalnych.

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022