Wyszukiwałeś:

fso

. Znaleziono 678 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: fso

Spróbuj też wyszukać: Pasagon fso polonez caro fso 126

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 678 wszystkich):

Co z FSO?

Nadal nie jest wiadome, jaka przyszłość czeka FSO. Wraz z końcem tego rokuwygasa licencja na produkcję Matiza i Lanosa, a nowy, ukraiński właściciel,firma Avto ZAZ, nie zdecydował, co będzie produkowane w fabryce na Żeraniu.

 

FSO ma 55 lat

W listopadzie 1951 roku z taśmy FSO na Żeraniu zjechał pierwszy, powojennypolski samochód - Warszawa M20. W ciągu 55 lat FSO wyprodukowało ponad 3,5miliona samochodów. Blisko 1,5 miliona aut wyeksportowano do 90 krajówświata.

 

FSO: lawina zamówień i coraz większa produkcja

Wybór kierunku wschodniego, czyli rynku ukraińskiego na eksport samochodówokazał się "strzałem w dziesiątkę" dla FSO. Żerańska fabrykaprodukuje miesięcznie ok. 5000 w pełni wyposażonych samochodów oraz ok. 4300zestawów KD. Okazuje się, że to wciąż za mało by sprostać zamówieniompłynącym zza wschodniej granicy.

 

FSO kontra Komisja Europejska

FSO myśli, czy nie zaskarżyć decyzji KE, która pozwala firmie naskorzystanie z pomocy publicznej w zamian za ograniczenie produkcji do 150 tys.aut rocznie. Ograniczenie to jest nie w smak koncernowi GM, którego spółka GMDAT zamierza na Żeraniu produkować chevrolety aveo.

 

FSO to nie tylko Żerań

Fabryka Samochodów Osobowych S.A. kojarzona jest zazwyczaj z zakładamiprodukcyjnymi znajdującymi się na warszawskim Żeraniu. Tymczasem FSO posiadatakże udziały w 51 spółkach na terenie całego kraju, których zakresdziałalności jest bardzo zróżnicowany. Wspólnie z nimi tworzy GrupęKapitałową FSO.

 

Resort Skarbu przyłączy się do protestu FSO

Resort Skarbu przyłączy się do protestu fabryki FSO na Żeraniu przeciwograniczeniu przez Brukselę produkcji aut.

 

GM FSO wciąż nie powstaje

Warszawska FSO już od kilku miesięcy oczekuje na zakończenie swojego związkuz firma General Motors.

 

Pomóc zwalnianym w FSO

Pomoc zwalnianym pracownikom FSO była głównym tematem posiedzeniaWojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego przy wojewodzie mazowieckim.Nie wolno łudzić pracowników wątpliwą wizją znalezienia inwestora.Niezależnie, czy uda się go znaleźć, trzeba im pomóc w znalezieniunowego zatrudnienia – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

 

FSO upada ale poddostawcy przetrwają

Niebawem 1200 osób z warszawskiej fabryki FSO straci pracę. Jednakkoniec FSO Żerań nie oznacza końca grupy kapitałowej produkującej do tejpory na potrzeby fabryki. Choć 21 lutego z taśm warszawskiego zakładu mająwyjechać ostatnie chevrolety aveo i z pracy odejdzie 1,2 tys. osób, to– jak uspokajają przedstawiciele FSO Żerań – większość ztysiąca pracowników 12 spółek grupy kapitałowej może spaćspokojnie – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

 

Zajmą się sprawą FSO na Żeraniu?

Grupa posłów Klubu Parlamentarnego „Prawo iSprawiedliwość” chce zwołania posiadzenia Komisji Gospodarki w sprawieFSO na Żeraniu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021