Wyszukiwałeś:

oc

. Znaleziono 673 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oc

Spróbuj też wyszukać: oc i Ac oc i Acalert(1) oc i Ac2cd4351bc785cad0

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 419 wszystkich):

Brak polisy OC nie będzie karany

Kolejną, dość radykalną zmianę w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym wostatnim czasie wprowadzili nasi posłowie. Tym razem przyszedł czas nalikwidację konieczności posiadania przy sobie polisy potwierdzającej zawarcieumowy ubezpieczenia OC.

 

Gdzie zamieszkać, by płacić mniej za OC

Na wybór naszego miejsca zamieszkania wpływ mogą miećprzeróżne czynniki. Klimatyczne, kulturowe, związane z wykonywanąpracą, czy wreszcie ekonomiczne. Te ostatnie dotyczą zarównozarobków, jak i kosztów utrzymania. Bardzo dobrym przykłademzróżnicowania ponoszonych kosztów są wydatki na ubezpieczenie OCaut. Składka w najdroższym polskim mieście może być nawet dwukrotniewyższa niż w najtańszym. Z tego względu lepiej mieszkać np. w Rzeszowie czyKaliszu niż w Gdyni, Warszawie, czy Wrocławiu.

 

A polisy OC rosną...

Nieustanne podwyżki cen polis OC wprowadzane przez towarzystwa ubezpieczeniowecoraz bardziej odbijają się na portfelach polskich kierowców. 20-latekw III kwartale br. płacił za OC średnio 242 zł więcej niż w analogicznymokresie roku ubiegłego. Jednak ceny OC systematycznie rosną równieżdla starszych i bardziej doświadczonych kierowców.

 

Zmiana zasad wypowiadania OC

Już w lutym zaczną obowiązywać nowe zasady wypowiadania umówubezpieczenia OC komunikacyjnego w odniesieniu do wszystkich zawartych polis.Niby kierowcy mają mieć łatwiej, ale jednocześnie zwiększa się ryzykozakupu samochodu z nieaktualną polisą. A coraz bardziej gęsta sieć wyłapujewłaścicieli pojazdów, którzy nie dotrzymują obowiązku zawarciaumowy OC.

 

Młodzi częściej jeżdżą bez OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował zestawienie, z któregomożemy się dowiedzieć, w jakich województwach najczęściej dochodzido kolizji z nieubezpieczonym pojazdem. Niepokojący jest również fakt,że mężczyźni w wieku do 25 lat nie mają ważnej polisy OC aż czterokrotnieczęściej niż wynosi średnia dla całego kraju.

 

Co Ty wiesz o OC?

Kto może sprawdzić, czy pojazd ma OC? Co się dzieje w przypadku braku polisy?Czy konieczne jest posiadanie tego ubezpieczenia, jeśli niesprawny pojazd stoiw garażu? I wreszcie, co nam grozi, jeśli prowadzimy cudze auto bezwykupionego OC? Na te oraz inne najczęściej pojawiające się pytania dot.polis OC odpowiada UFG.

 

OC samochodowe - podsumowanie roku

Miniony rok, jak zresztą i wcześniejsze lata, charakteryzował sięróżnicami cen polis OC na samochód w zależności od miejscazamieszkania, firmy ubezpieczeniowej, jak i dnia zawarcia ubezpieczenia.Różnice cenowe momentami były bardzo duże. Zobacz, kto miałszczęście i zapłacił niewiele za OC do swojego auta, a kto pecha i musiałgłębiej sięgnąć do swojego portfela.

 

Oni jeżdżą bez OC

Kolizja z udziałem samochodu bez ważnego ubezpieczenia OC rodzi komplikacje zodzyskaniem odszkodowania. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotowałzestawienie, z którego możemy się dowiedzieć, gdzie ryzyko kolizji znieubezpieczonym pojazdem jest największe.

 

Ubezpieczenie OC - obowiązek, kontrola i kary

Obowiązkowe komunikacyjne ubezpieczenie OC to ważny element związany ściślez posiadaniem samochodu. Każdy bez wyjątku musi mieć ważną polisę OC.Inaczej grożą poważne kary.

 

Jazda bez OC coraz bardziej ryzykowna

Jazda bez ważnej polisy OC coraz bardziej przypomina grę w rosyjską ruletkę.Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny namierza coraz więcej kierowców,którzy ignorują ten obowiązek.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018