Wyszukiwałeś:

inwestycje X

drogowe X

dolnoslaskie X

autostrada X

a4 X

. Znaleziono 50 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: inwestycje drogowe dolnoslaskie autostrada a4

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 50 wszystkich):

22 mln zł na budowę drogi do A4

W marcu zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę robót przybudowie drogi dojazdowej do autostrady A4 w okolicach Złotoryi. Inwestycja makosztować Starostwo Powiatowe w Złotoryi 22 mln zł z czego 16,7 mln złdofinansuje UE. Modernizowana droga powiatowa ma 20 km i biegnie wzdłuż drogiwojewódzkiej od Jeleniej Góry do A4.

 

UE da pieniądze na dolnośląskie drogi

Są pieniądze na budowę drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Warszawy. Zdodatkowej unijnej dotacji sfinansowana będzie też budowa autostrady A18,będącej przedłużeniem do Berlina A4, oraz być może trasa S3 z Legnicy doLubawki.

 

Przyroda kontra inwestycje drogowe

W latach 2007–2013 Polska ma dostać na budowę dróg i liniikolejowych ponad 19 mld euro dotacji unijnych. Jednak ze względu na ochronęśrodowiska Unia może zablokować dotacje z funduszy na inwestycje. Wedługszacunków ekologów mogą być problemy z realizacją 95 proc.projektów infrastrukturalnych.

 

Nowe dolnośląskie drogi przed 2012?

Wiele ostatnio słychać o przyspieszeniu terminów budowy drógkrajowych w związku z Euro 2012. W województwie dolnośląskim w budowiejest obecnie autostrada A4, a już niebawem powinna ruszyć AutostradowaObwodnica Wrocławia oraz drogi ekspresowe S3 i S8. W kolejce czeka też krajowa„piątka”.

 

Relacja z budowy A-4 Zgorzelec - Krzyżowa

Minęło już ponad pięć miesięcy od przekazania wykonawcom placu budowy 51,4km odcinka autostrady A-4 ze Zgorzelca do Krzyżowej przez Generalną DyrekcjęDróg Krajowych i Autostrad. Nadszedł czas na relację z postępuprowadzonych prac.

 

A4 Zgorzelec - Krzyżowa już w listopadzie?

Początkowy odcinek autostrady A4 ze Zgorzelca do Krzyżowej zgodnie z planem mazostać oddany do użytku już w listopadzie bieżącego roku. Problem polegajednak na tym, że w czasie realizacji inwestycji pojawiły się liczne problemypowodujące opóźnienia. Aktualny stan zaawansowania prac teoretyczniepozwala drogowcom zmieścić się w czasie. Czy aby na pewno?

 

Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4

Ponad 120 mln zł zarząd województwa dolnośląskiego zaplanował zwłasnego budżetu oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego na sfinansowaniedrogi ze Świdnicy do autostrady A4. Budowa ma ruszyć wiosną 2010 roku. Tojedna z największych inwestycji drogowych realizowanych ze środkówwojewódzkich.

 

88 mln za budowę łącznika Świdnicy z autostradą A4

Budowa nowej drogi łączącej Świdnicę z drogą krajową nr 5 i dalejautostradą A4 będzie kosztowała 88 mln zł. Na taką sumę opiewa umowapodpisana z wykonawcą prac konsorcjum Heilit + Woerner i Strabag. Planowanyłącznik między Świdnicą a autostradą A4 stanie się ważną częściąnowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych – Świdnica –Żarów – autostrada A4. Budowa drogi powinna zakończyć się w2011 roku.

 

Łącznik Świdnica - A4 juz gotowy

Świdnica ma wreszcie szybkie połączenie z Wrocławiem. Dzisiaj do użytkuzostanie oddana ponad 13 km droga powiatowa łącząca Świdnicę poprzez drogękrajową nr 5 z autostradą A4. Droga powstała dzieki zaangażowaniu lokalnychsamorządow i wsparciu Z UE. Koszt całej inwestycji sięga 110 mln zł. Tojedna z największych inwestycji drogowych realizowanych ze środkówwojewódzkich. Łącznik między Świdnicą a autostradą A4 stanie sięważną częścią nowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych –Świdnica – Żarów – autostrada A4.

 

Miliony na drogi Dolnego Śląska

Blisko 45 milionów złotych, bo tyle wynosi pula przeznaczona na dotacjeunijne, to kwota przeznaczona m.in. na budowę lub przebudowę obwodnicmiejscowości i poprawę szlaków tranzytowych prowadzących przez miasta,a także na budowę i modernizację połączeń z głównymi drogamikrajowymi na Dolnym Śląsku. Największą szansę na dofinansowanie mająprojekty na południu regionu, „poniżej” autostrady A4 i A18.Wśród wybranych przez zarząd woj. dolnośląskiego propozycji znalazły się drogi w Jeleniej Górze, Karpaczu, Wałbrzychu, Bielawie, Świdnicy, Zgorzelcu, Ząbkowicach Śląskich, Wleniu i Osiecznicy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "inwestycje drogowe dolnoslaskie autostrada a4".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020