Wyszukiwałeś:

oc

. Znaleziono 673 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oc

Spróbuj też wyszukać: oc i Ac oc i Acalert(1) oc i Ac2cd4351bc785cad0

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (21 - 30 z 673 wszystkich):

Czy OC zdrożeje?

Rosnące właśnie sumy gwarancyjne w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnychmogą być powodem do wzrostu cen polis OC. Mogą, jednak większośćzakładów ubezpieczeniowych zaprzecza wprowadzeniu natychmiastowychpodwyżek polis. Podwyżki mają nastąpić bowiem stopniowo.

 

OC i AC nie pomogą pijanemu kierowcy

Przed nami długi weekend, a więc okazja do wyjazdów za miasto ispotkań przy grillu. Niestety, wielu kierowców po spożyciu alkoholuwsiada wówczas za kierownicę samochodu nie bacząc na konsekwencje. A zajazdę po pijanemu często trzeba później słono zapłacić. I niepomogą wówczas żadne ubezpieczenia OC czy AC.

 

Nie masz OC? Strzeż się!

Nie tylko podczas kontroli drogowej może wyjść na jaw brak wykupionej polisyOC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął właśnie kolejną akcjękontrolną, podczas której sprawdzane będzie posiadanie przezkierowców obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. A zaniedopełnienie tego obowiązku grożą nie tylko dość wysokie karne opłaty.

 

Częstsze kontrole OC

O ponad połowę wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba zawiadomień odpolicji o braku komunikacyjnego OC u kierowców, podczas kontrolidrogowej. W 2010 roku do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego od policjiwpłynęło ponad 45 tysięcy takich zawiadomień, podczas gdy przed rokiembyło ich niewiele ponad 30 tysięcy.

 

Bez OC będzie drożej

Ograniczenie ryzyka podwójnego ubezpieczenia OC przez kierowców,to nie jedyne zmiany, jakie z najbliższym czasie wejdą w życie w tej materii.Niestety inne nie są już tak korzystne dla kierowców. Między innymibardziej surowiej będą karane te osoby, które jeżdżą bez wamaganejpolisy OC, a także usprawniony zostanie mechanizm wyłapywania takichkierowców. Jak zapewnia ustawodawca, te zmiany mają się przyczynić doograniczenia liczby nieubezpieczonych.

 

Sprawdź, czy auto ma ważne OC

Już od soboty możliwe jest sprawdzenie, czy np. interesujące nas auto mawykupioną polisę OC. Ta informacja może okazać się przydatna zwłaszczaprzy zakupie używanego samochodu.

 

Pytaj o OC, nim wsiądziesz za kierownicę

Prowadzenie nieubezpieczonego samochodu, nawet nie będąc jego właścicielem,może skończyć się dla nas przykrymi konsekwencjami finansowymi. Dlategozawsze warto pytać, czy właściciel pojazdu ma ważną polisę OC.

 

Płacimy więcej kar za brak OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny coraz skuteczniej walczy z kierowcami,którzy poruszają się bez ważnej polisy OC. Tylko w tym roku przychodyUFG z tytułu kar za brak OC osiągną rekordowy poziom ponad 40 mln zł, tj. opołowę wyższy niż rok wcześniej.

 

Będą wyższe kary za brak OC w 2015 roku

Jak co roku szykuje nam się podwyżka kar za brak OC komunikacyjnego.Właściciele samochodów osobowych muszą się liczyć z grzywną wwysokości do 3,5 tys. zł.

 

Kary za brak OC w 2018 będą wyższe

Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłymroku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowegoubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018