Wyszukiwałeś:

A1 X

Swierklany X

Gorzyczki X

. Znaleziono 30 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: A1 Swierklany Gorzyczki

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 30 wszystkich):

Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki

1 kwietnia 2010 roku GDDKiA ogłosiła przetarg na kontynuację budowyautostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicyPaństwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach. Autostrada będzie gotowa przedTurniejem Finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 –zapewnia GDDKiA. Nowy wykonawca będzie musiał dokończyć budowę ponad 18 kmodcinka autostrady w ciągu 18 miesięcy.

 

Protest w sprawie autostrady A1 odrzucony

Przetarg na kontynuację budowy autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki jak narazie będzie toczył się bez przeszkód. Krajowa Izba Odwoławczaoddaliła odwołanie wraz z wszystkimi zarzutami stawianymi Generalnej DyrekcjiDróg Krajowych i Autostrad w związku z przetargiem na kontynuacjębudowy autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki. Zarzuty były stawiane przezfirmę Alpine Bau (wcześniejszego wykonawcę A1), która domagała sięunieważnienie przetargu.

 

Alpine Bau znowu na A1 Świerklany -Gorzyczki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg nadokończenie budowy autostrady A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki.Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Alpine Bau. Zgodnie z wymaganiamiprzetargowymi, które GDDKiA postawiła ubiegającym się o zleceniewykonawcom, autostrada ma być oddana do użytku w kwietniu 2012 roku. Wartośćkontraktu to nieco ponad 555 mln złotych. Poprzedni kontrakt z firmą AlpineBau (zerwany przez GDDKiA z powodu opóźnień) na realizację tego samegozadania opiewał na prawie 1,1 mld złotych, z czego wykonawcy wypłacono ok.370 mln zł.

 

Wykonawca A1 żąda odszkodowania

Koncern Alpine Bau domaga się 1,1 miliarda złotych odszkodowania od GeneralnejDyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za usunięcie ich z placu budowyśląskiego odcinka autostrady A1. Ostatecznie, Alpine Bau na podstawie nowejumowy kontynuuje budowę trasy.

 

GDDKiA: roszczenia Alpine Bau odszkodowanie są bezzasadne

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad odrzuca w całościroszczenia firmy Alpine Bau związane z wypowiedzeniem kontraktu na budowęautostrady A1 Świerklany - Gorzyczki, które miało miejsce z winywykonawcy w grudniu 2009 roku. Firma stale uchylała się od realizacjizapisów umowy z GDDKiA i nie reagowała na wezwania do przyspieszeniaprac. W efekcie bardzo poważne opóźnienia w realizacji kontraktupojawiły się na każdym kilometrze realizowanej inwestycji –poinformowała GDDKiA w komunikacie.

 

GDDKiA: autostrada A1 Świerklany - Gorzyczki zgodnie z planem

GDDKiA zapewnia, że budowa autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki jestprowadzona zgodnie z pozwoleniem na budowę zatwierdzonym przez wojewodęśląskiego. Nie może być zatem mowy o zagrożeniu budowlanym - chodzi oobiekt mostowy, co do którego uwagi ma wykonawca Alpine Bau.

 

Most na A1 nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała formalnestanowisko Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wKatowicach w sprawie projektu mostu MA 532 w Mszanie budowanego w ramachautostrady A1 Świerklany - Gorzyczki. WINB nie potwierdził zarzutówAlpine Bau o zagrożeniu katastrofą budowlaną MA 532.

 

Autostrada A1 Rowień – Świerklany na Śląsku na dobry początek

Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi kierowcy mogli skorzystać z nowegoodcinka autostrady A1 do Świerklan na Śląsku. Uruchomiony fragment madługość 7 kilometrów i stanowi brakującą część kontraktu nabudowę autostrady A1 Bełk – Świerklany o łącznej długości 14,5 km.To dopiero początek, bo pod względem nowych kilometrów autostrad tenrok zapowiada się bardzo interesująco. W 2011 roku sieć autostradowa w naszymkraju powiększy się o około 230 kilometrów.

 

115 dni więcej na budowę A1 Świerklany-Gorzyczki

Został podpisany aneks terminowy na budowę odcinka autostrady A1 ŚwierklanyGorzyczki z firmą Alpine Bau. Aneks przedłuża termin wykonaniawszystkich robót objętych umową o 115 dni, tj. do 26 lipca 2012 roku– poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Nowe informacje ws. A1 Świerklany-Gorzyczki

Zostało zawarte porozumienie pomiędzy GDDKiA a wykonawcą A1 ALPINE Bau. Celemporozumienia jest usprawnienie dalszej realizacji umowy i umożliwienie oddaniado ruchu całego odcinka autostrady płatnej A1, od węzła„Świerklany” (bez węzła) do granicy państwa z Republiką Czeskąw Gorzyczkach w możliwie najkrótszym czasie.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "A1 Swierklany Gorzyczki".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019