Wyszukiwałeś:

AT

. Znaleziono 1262 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: AT

Spróbuj też wyszukać: katalizator honda hrv

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1262 wszystkich):

Będziemy płacić za A-1?

Firma Gdańsk Transport Company poinformowała, że od przyszłego tygodnia, wnocy z 19 na 20 lutego 2008 roku, rozpocznie pobieranie opłat. Jeśli MinisterInfrastruktury nie podejmie innej decyzji, to kierowcy będą musieli płacićza przejazd niedawno otwartym odcinkiem A-1.

 

Dopłaty są skuteczne

Wiele europejskich krajów w obliczu kryzysu panującego w sektorzemotoryzacyjnych zdecydowało się wprowadzić system dopłat do zakupu nowychaut przy jednoczesnym zezłomowaniu swojego starego pojazdu. Jaki efektprzyniosły te premie?

 

Czy pobór opłat za korzystanie ze wszystkich dróg jest uzasadniony?

Polska jest jednym z największych krajów w UE posiadającym bardzo dobreperspektywy dla wdrożenia systemu poboru opłat drogowych i wykorzystywanych wtym celu rozwiązań telematycznych. Szansą są nowe drogi i dobre położeniePolski jako kraju tranzytowego.  Jego wdrożenie to duża inwestycja, wymagająca dokładnego przygotowania. A według Kapsch TrafficCom decyzjao objęciu opłatami wszystkich istniejących dróg, w tym drógniższej kategorii, może nie być najbardziej efektywna ekonomicznie.

 

BCC: Elektroniczne winiety dopiero za rok

Elektroniczny System Poboru Opłat (ETC) zastąpi dotychczasowe winiety dopiero1 lipca przyszłego roku. Do 30 czerwca 2011 r. firmy transportowe będąmusiały nadal kupować winiety za przejazd po drogach krajowych. Takzdecydował Sejm, który przyjął nowelizację ustawy o drogachpublicznych z 1985 r.

 

Goodyear at your service

Goodyear uruchamia nową usługę dla użytkowników opon przemysłowych:„Goodyear at your service”. To internetowy program zapewniającynajlepsze możliwe doradztwo ekspertów w zakresie zakupu i użytkowaniaopon przemysłowych Goodyeara. „Goodyear at your service” jestdostępny dla wszystkich operatorów terenowych w Europie, na BliskimWschodzie i w Afryce, również po polsku.

 

A4 Wrocław ? Gliwice płatna od czerwca

Od 1 czerwca 2012 roku ruszy manualny system poboru opłat za przejazdautostradą A4 z Wrocławia (węzeł Bielany Wrocławskie) do Gliwic (węzełSośnica) zarządzanej przez GDDKiA. Opłatami za przejazd tym odcinkiemzostaną objęte pojazdy osobowe – poinformowała Urszula Nelken,rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnijmy,odcinek A4 Wrocław - Gliwice od lipca 2011 roku jest płatny dlakierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC)powyżej 3,5 t. Kierowcy ci rozliczają się za przejazd korzystając zelektronicznego systemu poboru opłat.

 

Ile i jak zapłacimy za autostrady?

Ministerstwo Transportu wykonało ukłon w kierunku kierowców autosobowych i motocykli i obniżyło stawki  za przejazd autostradamizarządzanymi przez GDDKiA.  Od połowy maja stawki wynoszą 0,10 zł/kmdla samochodów osobowych i 0,05 zł/km dla motocykli (wcześniejodpowiednio: 0,20 zł/km oraz 0,10 zł/km). Dodatkowo kierowcy aut osobowychmogą skorzystać z elektronicznego systemu opłat. Niestety rozwiązania te niedotyczą odcinków autostrad koncesyjnych.

 

Będą dopłaty do zakupu nowych aut?

Rynek samochodów nowych w naszym kraju od lat przeżywa ciężkie chwile.Według prognoz spadki sprzedaży w tym sektorze w przyszłym roku mająsięgnąć nawet 20 procent. Brak ożywienia wewnętrznego może z koleiprowadzić do kolejnych zwolnień w branży motoryzacyjnej, a kłopoty będzieprzeżywać budżet państwa. Czy lekarstwem na te bolączki będziezaprezentowany w zeszłym tygodniu program dopłat do samochodów nowychza zezłomowanie pojazdu?

 

NIK: Są nieprawidłowości w sieci viaTOLL

Najwyższa Izba Kontroli, choć pozytywnie ocenia wprowadzenie systemuelektronicznego poboru opłat na drogach publicznych, to jednak znalazła szereguchybień w działaniu sieci viaTOLL.

 

Nie będzie bramek na autostradach. Winietek też nie

Odchodząca z resortu infrastruktury i rozwoju, dotychczasowa wicepremierElżbieta Bieńskowska, zarekomendowała nowy system poboru opłat naautostradach, który ma być "elektroniczny, przejrzysty orazsprawiedliwy".

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019