Wyszukiwałeś:

Alcolock

. Znaleziono 10 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Alcolock

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 10 wszystkich):

Solaris wjeżdża na norweski rynek

Firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała umowę z norweskim przewoźnikiem Norgessbuss AS z Oslo na dostawę pięciu autobusów miejskich. Tym samymautobusy marki Solaris będą obecne już w 16 państwach.

 

Alcoguard w Volvo

Firma Volvo Cars wprowadza do swojej oferty innowacyjny system "Alcoguard",badający trzeźwość kierowcy. Wykorzystuje ono technologię ogniwapaliwowego, jest niezawodne i w pełni zintegrowane z samochodem.

 

Nowa gama samochodów ciężarowych Volvo na wystawie IAA 2008

Głównym elementem stoiska Volvo Trucks będzie nowa gamasamochodów ciężarowych Volvo. Podczas wystawy pojazdy te zostaną poraz pierwszy poza granicami Szwecji zaprezentowane publicznie. Przyprojektowaniu nowej gamy pojazdów, Volvo Trucks skoncentrowało się naoptymalizacji otoczenia kierowcy i wprowadzeniu najnowocześniejszychsystemów bezpieczeństwa.

 

Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo

Śmierć około jednej trzeciej spośród 40 000 osób, jakiecorocznie tracą życie na drogach Unii Europejskiej, ma bezpośredni związek zalkoholem. W celu propagowania bezpiecznej jazdy i zredukowania liczbyśmiertelnych ofiar wypadków drogowych Volvo Trucks wprowadza Alcolock.

 

Volvo Trucks w walce z alkoholem

Volvo Trucks wraz z Europejską Radą Bezpieczeństwa Transportowego (ETSC)prowadzą ogólnoeuropejską kampanię pod nazwą “Safe &Sober”, której głównym celem jest ograniczenie liczbyosób kierujących pojazdami ciężarowymi pod wpływem alkoholu.

 

Wypadki samochodów ciężarowych mogą być kwestią przeszłości

Według najnowszego raportu Stowarzyszenia Europejskich ProducentówSamochodowych ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association), 40000 osób ginie na drogach Europy każdego roku, co oznacza ponad 100śmiertelnych ofiar dziennie. Choć statystyki są tragiczne, to trzebapamiętać, że w ciągu ostatnich 30 lat trzykrotnie wzrosło natężeniaruchu drogowego, a mimo to liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowychw Europie została w tym samym czasie ograniczona o połowę, To przedewszystkim zasługa rozwoju technicznego.

 

Coraz więcej ciężarówek Volvo z Alcolockiem

W co czwartym samochodzie ciężarowym Volvo sprzedawanym w Szwecji montowanyjest fabryczny alkomat blokujący rozruch silnika. Wg przedstawicieli Volvo topunkt zwrotny dla bezpieczeństwa na szwedzkich drogach.

 

Sterowanie pociągów drogowych

Wykorzystanie łączności bezprzewodowej do formowania kolumn pojazdów,w których prowadzący samochód ciężarowy kontroluje pojazdyznajdujące się z tyłu, jest już technicznie możliwe. Technologia tazostała zademonstrowana w ramach podsumowania projektu SARTRE, uczestnikiemktórego było Volvo Trucks. Zanim bezprzewodowo połączone pociągidrogowe staną się elementem codziennej rzeczywistości, na co trzeba będziejeszcze trochę poczekać, opracowana w ramach projektu technologia możezostać już w bliskiej przyszłości wykorzystana do innych celówzwiązanych ze znaczną poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Posłowie zaostrzają kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Na zakończonym dziś 86. posiedzeniu Sejmu posłowie przyjęli szeregpropozycji dotyczących ostrzejszego karania kierowców łamiącychprzepisy, m.in. za zbyt szybką jazdę czy też prowadzenie samochodu podwpływem alkoholu. Teraz projekt zmian trafi do Senatu.

 

Od dzisiaj wchodzą nowe przepisy. Jesteś gotowy?

Władza znalazła sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na drogachpoprzez zaostrzenie przepisów, które wchodzą w życie właśniedzisiaj. Zobacz, za co policja będzie zabierać prawo jazdy i którewykroczenia zostały przekwalifikowane na przestępstwa.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019