Wyszukiwałeś:

CO2

. Znaleziono 1134 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: CO2

Spróbuj też wyszukać: kalkulator spalania co2

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1134 wszystkich):

Emisja CO2 kością niezgody

Emisja CO2 to ostatnimi czasy temat numer jeden w branży motoryzacyjnej.Wiadomo, dwutlenek węgla to jeden z głównych winowajców efektucieplarnianego. O ile, o konieczności jego redukcji mówią zgodniewszyscy, to już propozycje sposobów oraz terminów wprowadzanychzmian potrafią poróżnić niemal każdego z każdym.

 

Niemcy i Francja dogadały się w sprawie CO2

Jeszcze nie tak dawno oba kraje stały po różnych stronach barykady, ateraz zaczęły mówić jednym głosem. Francja i Niemcy, a więcnajwięksi europejscy producenci motoryzacyjni, uzgodniły wspólnestanowisko w sprawie proponowanych przez Komisję Europejską przepisówograniczających emisję dwutlenku węgla.

 

UE proponuje ograniczenie emisji CO2 przez samochody dostawcze

Po samochodach osobowych, Komisja Europejska zaproponowała ograniczenie emisjiCO2 także przez samochody dostawcze. Zgodnie z propozycją KE, do roku 2016producenci pojazdów dostawczych będą musieli stopniowo zredukowaćemisję CO2 do 175 g/km, pod groźbą kar finansowych.

 

Wyliczą sobie emisję CO2

Europejscy producenci pojazdów użytkowych ogłosili opracowanienarzędzia - kalkulatora umożliwiającego określenie poziomu rzeczywistejemisji CO2 pojazdów ciężarowych i autobusów jeszcze przed ichnabyciem.

 

Coraz niższa emisja CO2

Bycie ekologicznym jest dziś w modzie, co w przypadku motoryzacji najbardziejwidoczne jest poprzez ciągłą walkę o obniżanie poziomu emisji dwutlenkuwęgla. Już piąty rok z rzędu marką o najniższym w Europie poziomie emisjiCO2 jest Fiat ze średnią 118,2 g/km. Najmniej nowe samochody zanieczyszczająśrodowisko w Portugalii, a Polska plasuje się na 14. pozycji wśródnajwiększych europejskich krajów.

 

Wątek na forum: Coraz niższa emisja CO2

Czlowiek wydycha ok.10 litrow powietrza na minuty - zawartosc CO2 w wydechu to ok. 4%. Doba ma 1440 minuty - kazdy z nas wydycha wiec 576 litr?w CO2 na dobe co czyni ok. 25 moli CO2. Masa czasteczkowa CO2 to 44 - a wiec na dobe produkujemy 1100 g CO2 - dla uproszczenia 1 kg. Jest nas mniej wiecej...

 

Komisja Europejska: Redukcja CO2 z korzyścią dla wszystkich

Komisja Europejska będzie chciała wprowadzić dalsze ograniczenia emisjidwutlenku węgla z samochodów osobowych i lekkich pojazdówdostawczych. Zaproponowane przez Komisję poziomy emisji CO2 miałyby zacząćobowiązywać od 2020 roku.

 

Fiat emituje najmniej CO2, Polska na szarym końcu

W minionym roku niemal wszystkie liczące się na Starym Kontynencie markisamochodowe obniżyły swoją średnią emisję dwutlenku węgla. Na czele, juższósty rok z rzędu, znajduje się Fiat. Natomiast wśród 23europejskich krajów, jeden z najwyższych poziomówzanieczyszczenia CO2 przez nowo sprzedane samochody zanotowano w Polsce.

 

Grupa Renault liderem w emisji CO2

Od razu sprecyzujmy, że francuski producent został liderem, ale w dziedziniesamochodów osobowych, sprzedany w pierwszym półroczu 2013.

 

Niemcy blokują głosowanie ws. emisji CO2

Na zamkniętym spotkaniu kraje członkowskie UE po raz kolejny już odwlekłygłosowanie nad zatwierdzeniem porozumienia ws. limitów średniej emisjiCO2 z samochodów na rok 2020. W czerwcu tego roku Parlament Europejski,Komisja i kraje członkowskie zakończyły negocjacje w tej sprawie,potwierdzając cel 95 g CO2/km. Przekłada się on na średnie zużycie paliwa3,8 l/100 km.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019