Wyszukiwałeś:

COVEC

. Znaleziono 31 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: COVEC

Spróbuj też wyszukać: atostrada a2

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 31 wszystkich):

Chiński COVEC wycofuje się z budowy autostrady A2

Chińska firma COVEC, która wygrała przetarg na realizację dwóchodcinków autostrady A2 z Łodzi do Warszawy  chce wycofać się zrealizacji zadania. Tym samym kolejna już autostradowa inwestycja może niezakończyć się przed Euro 2012.

 

Chińczycy chcą rozmawiać z GDDKiA zanim zrezygnują z budowy A2

W czwartek (02.06.2011) GDDKiA przesłała do firmy COVEC ostateczne wezwanie doprzedstawienia realnego programu naprawczego dla budowanych odcinkówautostrady A2. Chińskie konsorcjum poinformowało w piątek o zamiarzezrezygnowania z dalszej budowy. Firma poprosiła GDDKiA o możliwość spotkaniai rozmów, które jak pisze COVEC umożliwiłyby „prowadzeniedalszych robót na podstawie zawartych umów”.

 

Co dalej z A2?

Trwają rozmowy w sprawie budowy A2 między rządem a chińską firmą Covec. Dodzisiaj Covec ma przedstawić realny program naprawczy dla budowanychodcinków autostrady A2. Jeżeli Chińczycy nie przedstawią żadnychkonkretnych rozwiązań dojdzie do rozwiązania umów. Polski rządzażąda wówczas od firmy COVEC co najmniej 741 mln złotychodszkodowania. Premier Donald Tusk zapowiedział, że niezależnie od tego jakpotoczą się rozmowy, to prace na odcinkach autostrady A2, realizowanych przezchińskie konsorcjum Covec, ruszą na 100 proc. w lipcu.

 

Budowa autostrady A2 - nowy wykonawca na nowych warunkach

Dzisiaj powinna zapaść decyzja w sprawie budowy dwóch odcinkówautostrady A2 na trasie Łódź – Warszawa. Problemy pojawiły sięgdy chiński wykonawca Covec wycofał się z budowy. Nadal trwają rozmowy,Chińczycy maja przedstawić swój plan na wyjście z problemów.Polski rząd szykuje także „wyjście awaryjne” czyli plan B.Nieoficjalnie mówi się, plan B, z nowym wykonawcą, jest bardziejprawdopodobny. Eksperci twierdzą, że nowy wykonawca zażąda innychwarunków finansowych.

 

Chińczycy chcą zostać na A2. GDDKiA zdecyduje do poniedziałku

Chińskie konsorcjum Covec przedstawiło swoje plany i nowe warunki finansowebudowy dwóch odcinków autostrady A2 na trasie Łódź– Warszawa.  - Według tego, co przekazały nam chińskie firmyumożliwi im to przyspieszenie budowy autostrady A2, wycofanie powiadomienia oodstąpieniu od budowy oraz dotrzymanie terminu kontraktowego. GeneralnaDyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oceni ich zasadność  orazzgodność z kontraktem i przepisami prawa, tak by ustosunkować się do nichnajdalej w poniedziałek 13 czerwca 2011 roku – poinformowała GDDKiA.Równolegle prowadzone są rozmowy z innymi wykonawcami.

 

Wątek na forum: Budowa autostrady A2 - nowy wykonawca na nowych warunkach

Sprawa budowy autostrad została spaprana przez tkz rozdawaczy koncesji co doprowadziłło do ustawienia bardzo wysokich cen na budowane odcinki I tak w 2006 prasa podawała " Długi na 62,4 km odcinek płatnej autostrady z Torunia do Grudziądza będzie kosztować 3 mld 145 mln zł - ujawnił wczoraj n...

 

Covec chce utrudnić dalszą budowę A2

Chiński Covec domaga się unieważnienia wyboru wykonawców,którzy mają dokończyć budowę autostrady A2 między Łodzią aWarszawą. Odwołanie trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej – ustaliłaRzeczpospolita.

 

Nowi wykonawcy dokończą budowę A2 Stryków - Konotopa

Zakończyły się negocjacje dotyczące dokończenia budowy odcinków A iC autostrady A2 Stryków-Konotopa. Odcinek A od długości 29 km zbudujekonsorcjum Eurovia – Warbud za 989 mln zł. Z kolei budową odcinka C odługości 20 km zajmie się konsorcjum Boegl & Krysl - DSS za 756,05 mlnzł. Obie kwoty są w sumie o blisko pół miliarda zł niższe od sumżądanych za dokończenie budowy przez chińskie konsorcjum z liderem COVEC.Zgodnie z warunkami kontraktów roboty na obu odcinkach zakończą się 15października 2012 r., ale wykonawcy zobowiązani są zapewnić przejezdnośćtrasy do 31 maja 2012 r.

 

GDDKiA pozwie COVEC

Chińskie konsorcjum z firmą COVEC, które budowało odcinki A i C naautostradzie A2 stara się opóźnić wypłatę należnych stroniepolskiej gwarancji, dlatego GDDKiA przygotowała pozew do sądu przeciwkochińskiemu konsorcjum o zapłatę kar umownych w kwocie 140 mln złotych, atakże odszkodowanie, m.in. za koszty związane z nieukończeniem autostrady wterminie i różnicy pomiędzy wynagrodzeniem obecnych wykonawców awynagrodzeniem COVEC w kwocie ok. 600 mln złotych - poinformowała GeneralnaDyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Co z odszkodowaniami od Covecu

- Sprawa odszkodowań od chińskiej firmy Covec jest w toku –poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019