Wyszukiwałeś:

ESP

. Znaleziono 1513 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ESP

Spróbuj też wyszukać: eds asr esp w aucie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1513 wszystkich):

20 milionów ESP

Firma Bosch, zajmująca się produkcją systemów ESP (Electronic StabilityProgram) osiągnęła niedawno kolejny kamień milowy w rozwoju tej technologii.Kilka dni temu podano do informacji, że w fabrykach wyprodukowano już 20milionów egzemplarzy tych systemów.

 

ESP w standardzie od 2012

Szykuje się rewolucja w branży motoryzacyjnej na Starym Kontynencie. KomisjaEuropejska przygotowała bowiem rozporządzenie, na mocy którego m.in. od2012 roku planuje się wprowadzenie we wszystkich nowych samochodachobowiązkowego systemu ESP. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa, choćnie da się ukryć, że pociągnie to za sobą i wzrost cen nowychpojazdów.

 

ESP w standardzie wciąż rzadkością

System ESP jest oferowany w standardzie przez coraz większą liczbęproducentów. Jednak wciąż istnieją spore różnice wdostępności tego układu pomiędzy różnymi krajami, segmentamirynkowymi oraz wśród modeli z różnych poziomów cenowych.

 

Nowa generacja ESP w produkcji

System ESP, zaprojektowany przez firmę Bosch oraz wprowadzony do seryjnejprodukcji przeszło 13 lat temu zrewolucjonizował pojęcie bezpieczeństwa wpodobnym stopniu co pasy. W tym roku rozpoczęto produkcję nowej generacjiurządzenia, w którego budowie zaszły pewne zmiany.

 

Obowiązkowe ESP!

Już od listopada 2011 roku wszystkie nowe modele samochodów osobowychoraz użytkowych, rejestrowane na terenie Unii Europejskiej, będą musiałyposiadać w standardowym wyposażeniu układ stabilizacji toru jazdy ESP. Trzylata później w ESP będą musiały być wyposażone wszystkie nowepojazdy. Takie rozwiązanie przyjął właśnie Parlament Europejski.

 

Volvo Trucks rozwija ESP dla najcięższych

W roku 2008, Volvo Trucks, jako pierwsza firma na świecie zaprezentowałaudoskonalony układ stabilizacji toru jazdy ESP (Electronic Stability Program),przeznaczony do podwozi samochodu ciężarowego łącznie z przyczepą. Na rynektrafia obecnie nowa wersja tego układu, dostosowana do podwozi samochoduciężarowego 6x2 lub 4x2, holujących jedną lub więcej przyczep.

 

Od listopada obowiązkowe ESP

Do roku 2013 co drugi nowy samochód na świecie będzie wyposażony wESP. Systemy bezpieczeństwa stają się coraz wydajniejsze, mniejsze i tańsze.

 

Sprinter z rozbudowanym systemem ESP

Już w styczniu 2012 roku na drogi wyjedzie Mercedes-Benz Sprinter zrozbudowanym elektronicznym systemem kontroli stabilności (ESP),zwiększającym skuteczność hamowania oraz bezpieczeństwo pasażerów iinnych użytkowników dróg.

 

100 mln układów ESP od firmy Bosch

W 1995 roku firma założona przez Roberta Boscha rozpoczęła seryjnąprodukcję układu ESP. Od tamtego czasu wyprodukowano już 100 mln sztuk tegosystemu bezpieczeństwa.

 

System ESP ? jak działa, w czym pomaga?

System ESP – za tym niepozornym skrótem kryje się rewolucyjnatechnika, która uratowała już wiele ludzkich istnień. Skąd wziąłsię system ESP i jak działa?

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021