Wyszukiwałeś:

GUS

. Znaleziono 58 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: GUS

Spróbuj też wyszukać: kryzys motoryzacja opolskie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 58 wszystkich):

Kondycja polskiej motoryzacji

Branża motoryzacyjna jest znaczącą częścią przemysłu krajowego. Sektormotoryzacyjny w Polsce osiągnął rekordowe wyniki w roku 1999. Były onezwieńczeniem stałego wzrostu produkcji (ponad 715 tys.) oraz sprzedaży (640tys.) samochodów osobowych i dostawczych.

 

Nadal rośnie zatrudnienie w motoryzacji

Sektor wytwórczy branży motoryzacyjnej odnotowuje dalszy wzrost zatrudnienia.Po dobrych wynikach w latach 2004 i 2005 r. dane po pierwszym kwartale br.potwierdzają tendencję wzrostową.

 

Rekordowe zatrudnienie w motoryzacji w 2008 r.

Mimo kryzysu i zapowiadanych zwolnień grupowych zatrudnienie w przemyślemotoryzacyjnym w Polsce na koniec 2008 r. statystycznie wzrosło i byłonajwyższe w historii przemysłu motoryzacyjnego po 1989 roku.

 

Spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych ogółem w pierwszym kwartale br. spadłao 8,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. - wynika zinformacji Głównego Urzędu Statystycznego. Mimo to nastrojeprzedsiębiorców powoli się poprawiają.

 

GUS: Spada sprzedaż usług transportowych

Według najnowszych danych, które opublikował GUS w kwietniusprzedaż usług transportowych ogółem w kwietniu br. spadła o 6,7proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Wzrósł, choćnieznacznie, jedynie transport samochodowy.

 

Spada sprzedaż usług transportowych

Sprzedaż usług transportowych od stycznia do września br. spadłaogółem o 4,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. -wynika z informacji GUS opublikowanych przez Puls Biznesu.

 

Odbicie od dna

W minionym roku sprzedano 13.815 samochodów użytkowych (o DMC>3,5t),o 3.720 sztuk (36,8%) więcej niż przed rokiem. Średnia miesięczna sprzedażjest o 36,7% wyższa niż średnia sprzedaż w roku 2009 ale o 38,1% niższaniż w 2008 roku, w którego drugiej połowie już odnotowano spadkisprzedaży  związane z kryzysem.

 

Spadła produkcja samochodów osobowych, ciężarowych wzrosła

Produkcja samochodów osobowych spadła w I poł. 2011 r. o 5,7% r/r do421 tys. sztuk, wynika z danych opublikowanych przez Główny UrządStatystyczny (GUS).

 

Infrastruktura drogowa nie nadąża za potrzebami transportu

Polska jest drugim w Europie – po Niemczech – rynkiem transportudrogowego. To wielkie wyzwanie dla sieci drogowej, która zmienia siępowoli. Przybywa dróg publicznych: ich łączna długość na koniec roku2011 wyniosła już 412 263 km. Porusza się po nich ponad 24 mlnpojazdów – to dane statystyczne z raportu GUS „Transportdrogowy w Polsce w latach 2010 i 2011”.

 

Firmy przestały zwalniać

Lipiec to trzeci z kolei miesiąc wzrostu zatrudnienia w firmach - wynika zdanych GUS. Przedsiębiorstwa najgorsze mają już za sobą - ocenia"Dziennik Gazeta Prawna".

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019