Wyszukiwałeś:

Gliwice

. Znaleziono 344 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Gliwice

Spróbuj też wyszukać: mapa samochodowa woj ślaskie gliwice tarnowskie góry a1

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 344 wszystkich):

Gliwice w potrzasku

Układ komunikacyjny Gliwic musi zostać zmodernizowany w sposób kompleksowy, azmiany nie mogą być prowizoryczne. Takie założenie przyjęły lokalnewładze samorządowe i od kilkunastu lat konsekwentnie zmierzają do ichzrealizowania. Na razie Gliwice - podobnie jak wiele innych polskich miast -borykają się z drogowymi problemami.

 

Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

Fabryka Plastików Gliwice (FPG) działająca na terenie Katowickiej SSEzainwestuje dodatkowe 16 mln zł w rozbudowę zakładu w Gliwicach. Wraz zrozwojem produkcji zatrudni 50 kolejnych osób.

 

Sośnica czy Gliwice?

Gliwice chcą, aby powstające skrzyżowanie autostrad A1, A4 i drogi krajowejnr 44, czyli węzeł Sośnica, otrzymał nową nazwę (węzeł Gliwice).Niestety wygląda na to, że Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad nie jest zainteresowana zmianą.

 

Węzeł i autostradę otworzą w grudniu

Pod koniec listopada zostaną zakończone prace budowlane na węźleautostradowym Gliwice – Sośnica oraz na odcinku autostrady A1 Gliwice– Bełk. Następnie, w ciągu 30 dni, inspektorzy nadzoru budowlanegowydadzą decyzję w sprawie oddania inwestycji do użytku. Dlakierowców  oznacza to, iż z drogi korzystać będą nie wcześniejniż w połowie grudnia. Przejazd autostradą A1   będzie na raziebezpłatny – zawiadamia inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowychi Autostrad.

 

Węzeł Gliwice-Sośnica na razie w animacjach

Niedługo uruchomiony zostanie węzeł Gliwice-Sośnica na skrzyżowaniuautostrad A-1 i A-4 – poinformowała Generalna Dyrekcja DrógKrajowych i Autostrad oddział w Katowicach. Dla relacji autostradowych, tj.między autostradami A-1 i A-4, obowiązywać będzie docelowa organizacjaruchu, na pozostałych relacjach – tymczasowa.

 

Autostrada A-1 Sośnica - Bełk w prezencie przed świętami

Do użytku zostaje oddany pierwszy z siedmiu realizowanych w województwieśląskim odcinków autostrady A-1 – z Sośnicy do Bełku. Ponad15-kilometrowy odcinek ma po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Prace budowlanewyniosły ponad 213 mln euro. Ponadto, aby uzyskać połączenie autostrady A-1z autostradą A-4,  uruchomione zostanie drugie zadanie - węzełautostradowy Gliwice-Sośnica.

 

Autostradami wokół Gliwic

Trwają prace przy gliwickim odcinku autostrady A1 (od węzła GliwiceMaciejów do węzła Gliwice – Sośnica). Jest to odcinekzamykający 33 km obwodnicę górnośląskiego miasta. Pozostałączęść obwodnicy  tworzą: autostrada A4 (od węzła GliwiceKleszczów do węzła Gliwice – Sośnica) oraz tzw. stara autostradaczyli droga krajowa nr 88. Gliwice mają to szczęście, że budowa autostradyjest inwestycją rządową (inwestorem jest Generalna Dyrekcją DrógKrajowych i Autostrad) dofinansowaną z funduszy unijnych. Prace powinnyzakończyć się w połowie 2011 roku.

 

Opel Gliwice planuje dalszy wzrost produkcji

Gliwicka fabryka General Motors Manufacturing Poland planuje dalszyrozwój. W tym roku ma wzrosnąć produkcja i zatrudnienie.

 

Budowa autostrady A1 Sośnica ? Maciejów dobiega końca

6-kilometrową trasą między węzłami „Gliwice-Sośnica” iGliwice-Maciejów” pojedziemy we wrześniu. Wówczasdomknięta zostanie cała autostradowa obwodnica miasta Gliwice. Gliwickifragment autostrady A1 jest trudny w budowie pod względem technicznym –przebiega przez tereny zurbanizowane i narażone na szkody górnicze.Dodatkowymi trudnościami przy budowie były powódź i długa mroźnazima.

 

Bez opłat na gliwickiej A4

– Za przejazd z Katowic do węzła Gliwice – Sośnica nie trzebabędzie płacić. Za darmo po autostradowych obwodnicach jeżdżą mieszkańcyKrakowa czy Wrocławia. Wprowadzenie opłat dla mieszkańców Gliwic iokolic to jawna dyskryminacja – podkreślał prezydent Gliwic ZygmuntFrankiewicz na konferencji prasowej. 15 maja zaapelował bezpośrednio dopremiera Donalda Tuska o wywiązanie się z obietnic i wyłączenie z opłatgliwickiej części A4.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021