Wyszukiwałeś:

Inspekcja X

Handlowa X

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Inspekcja Handlowa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

UOKiK: Paliwo coraz gorszej jakości

Ponad 6 proc. stacji benzynowych w Polsce sprzedaje paliwo niewłaściwejjakości - wynika z kontroli przeprowadzonych w 2005 roku przez podległąPrezesowi UOKiK Inspekcję Handlową.

 

Paliwa: lepsze benzyny, gorszy ON

Przeprowadzone przez Inspekcję Handlową najnowsze (w okresie styczeń-czerwiec2008) kontrole stacji paliw wykazały poprawę jakości benzyn przy jednoczesnymspadku jakości oleju napędowego. Po raz kolejny kontroli poddany zostałrównież autogaz (LPG).

 

Paliwa coraz gorsze

Wyniki kontroli stacji paliw przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową w 2008roku nie napawają optymizmem. Paliwo na polskich stacjach jest coraz gorsze.Aż 4,2 proc skontrolowanych stacji sprzedawało benzynę i olej napędowy niespełniające norm jakościowych czytamy w komunikacie Urzędu OchronyKonkurencji i Konsumentów. To o 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej, aw przypadku gazu LPG zastrzeżenia dotyczyły 5,8 proc. sprawdzonychplacówek.

 

Jakość paliw w 2009 roku

Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009r. sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych– rok wcześniej było to 4,2 proc. W przypadku gazu LPG zastrzeżeniadotyczyły zaledwie 0,78% sprawdzonych placówek w porównaniu z5,81% rok wcześniej.

 

Uwaga na wciąż kiepskie paliwa

Złej jakości paliwa mogą nam sprawić niemiłą niespodziankę, którabędzie nas drogo kosztować. Dlatego warto sprawdzić, na jakich stacjachlepiej nie tankować. Wciąż bowiem na rynku można znaleźć paliwa,które nie spełniają norm jakościowych.

 

Paliwa znowu gorszej jakości

Zeszłoroczne wyniki kontroli jakości paliw na stacjach w naszym krajuwykazały, że ponownie pogorszyła się jakość paliw ciekłych. Jak wykazałaInspekcja Handlowa najgorzej wypadły wyniki oleju napędowego.

 

UOKiK radzi kierowcom przed zimą

Płyn do spryskiwaczy, opony i paliwo – ich właściwości powinny byćdostosowane do pory roku. UOKiK przypomina kierowcom, na co wartozwrócić uwagę, przygotowując auto do sezonu zimowego.

 

Jakość paliw 2013: Uwaga na olej napędowy

Inspekcja handlowa, jak co roku, przyjrzała się jakości paliw na polskichstacjach paliwowych. Niecałe 4 proc. pobranych próbek nie spełniałowymaganych norm jakościowych. Choć łatwiej trafić na złej jakości olejnapędowy, to jednak ten rodzaj paliwa poprawił się w minionym roku. Natomiastpogorszyła się nieznacznie jakość benzyny i LPG.

 

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Z roku na rok poprawia się jakość oferowanych na stacjach benzynowych paliw,choć wciąż można trafić na paliwo złej jakości. Przeprowadzone w minionymroku kontrole Inspekcji Handlowej wykazały, że większe ryzyko zatankowaniazłego jakościowo paliwa dotyczy kierowców samochodów z silnikamiwysokoprężnymi.

 

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Okazuje się, że do baku wlewasz nie tyle paliwa, ile myślisz, że wlewasz.Inspekcja Handlowa zbadała dystrybutory paliwa i wyszło, że one nabijają nasw butelkę. Co szósty z nich przekłamuje wartości wlewanego paliwa nanaszą niekorzyść.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Inspekcja Handlowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021