Wyszukiwałeś:

Legnica

. Znaleziono 123 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Legnica

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 123 wszystkich):

Wątek na forum: Są pieniądze na S3 Legnica – Lubawka

Akurat powstanie !! W latach 1966/68 byłem świadkiem jak jeden z marszałków ZSRR narzucił naszym projektantom A3 Świnoujście - Legnica - Praga aby mógł po niej przestawiać tanki i szachować RFN. A teraz po co ona nam taka? S3 musi w przyszłości łączyć się pod Wałbrzychem z A8/S8 Helsinki...

 

Europejskie inwestycje w Legnicy

W latach 2004 - 2006 gmina Legnica złożyła dziewięć projektów odofinansowanie różnorodnych przedsięwzięć inwestycyjnych przez EuropejskiFundusz Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR. Ich celem była m.in. modernizacjai rozbudowa układu komunikacyjnego miasta i jego potencjału transportowego.

 

Legnica: remont Obwodnicy Zachodniej

Do końca listopada br. potrwa remont odcinka Obwodnicy Zachodniej Legnicywybudowanego w 1994 r. Do 30 listopada całkowicie z ruchu wyłączony będzieokoło 7 km odcinek obwodnicy.

 

Są pieniądze na S3 Legnica – Lubawka

Rada Ministrów zatwierdziła plan inwestycji w ramach ProgramuInfrastruktura i Środowisko na lata 2007-2015 za 37 miliardów euro. Naliście dofinansowanych z UE projektów znalazł się m.in. nieplanowanydotąd odcinek trasy ekspresowej S-3 z Legnicy do Lubawki.

 

Południowa S-3 wreszcie z decyzją środowiskową

Wydano wreszcie decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla drogi ekspresowejS-3 na odcinku Legnica (węzeł A4) – Lubawka (granica państwa). Nadecyzję wydawaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska GDDKiAczekała od maja 2009. W międzyczasie GDDKiA realizowała wyznaczone przezRDOŚ postępowanie przeprowadzenia transgranicznego oddziaływania naśrodowisko. Planowany okres realizacji zadania to lata 2011-2013 –deklaruje GDDKiA we Wrocławiu.

 

Południowy odcinek S3 odjeżdża w czasie

Budowa trasy ekspresowej S-3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawkaoraz obwodnicy Bolkowa, znacznie się opóźni. Nowe drogi miały byćgotowe do 2013 roku. Jednak z opublikowanego nowego projektu programu budowydróg krajowych na lata 2011-2015 wynika, że realizacja inwestycji możezacząć się najszybciej za trzy lata.

 

S3 – priorytet z kilkunastoletnim poślizgiem

Budowa drogi ekspresowej S3 jest w planach już kilkanaście lat, jednak nadalnie wiadomo kiedy wreszcie trasa połączy północ i południe kraju.Problem dotyczy „priorytetowej inwestycji” jaką od lat jest budowaS3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa.Inwestycja miała zakończyć się za dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jestfinansowo, dokumentacyjnie, koncepcyjnie i projektowo. Jednak z opublikowanegorządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynika, żejej budowę trzeba znowu przełożyć na później.

 

Legnica czeka na południowo-wschodnią obwodnicę

Budowa obwodnicy południowo- wschodniej miasta Legnicy w ciągu nowegoprzebiegu drogi krajowej nr 94 ma być kontynuacją zachodniej obwodnicy miasta. 

 

Duże zainteresowanie budową S3

Do wrocławskiego oddziału GDDKiA wpłynęło łącznie 85 wniosków odopuszczenie do procedury przetargowej na realizację 5 zadań budowy drogiekspresowej S3 na odcinku Nowa Sól-Legnica. Podpisanie umowy irozpoczecie prac dla S3 planowane jest na rok 2014.

 

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogiekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ.Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021