Wyszukiwałeś:

Ministerstwo X

Finansow X

. Znaleziono 28 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Ministerstwo Finansow

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 28 wszystkich):

Ministerstwo Finansów idzie na rękę firmom

Ubieganie się o zwrot VAT od zakupionego samochodu firmowego oraz paliwa doniego nie będzie wymagać korekty w podatku dochodowym - wynika ze stanowiskaMinisterstwa Finansów.

 

Zbliża się koniec kratek

Ministerstwo Finansów uzyskało zgodę Unii Europejskiej, by na okrestrzech lat zawiesić możliwość odliczania podatku VAT od paliwa zakupowanegodo tzw. aut z kratką.

 

Prawo jazdy jednak bez VAT!

To niewątpliwie dobra informacja dla przyszłych kandydatów nakierowców, jak i dla samych szkół jazdy. MinisterstwoFinansów postanowiło dać im prezent świąteczno-noworoczny i w wydanejinterpretacji uznało, że szkolenia na prawo jazdy będą jednak zwolnione zpodatku VAT.

 

Resort finansów wyjaśnia kwestie VAT od aut

Choć zmiany w ustawie o VAT dotyczące odliczania podatku VAT od zakupusamochodów oraz paliw obowiązują od początku roku, to jednak wciążpojawiają się w tej kwestii liczne wątpliwości.

 

Jest decyzja w sprawie aut z kratką!

Ministerstwo Finansów poinformowało, że podjęta została kierunkowadecyzja, co do losów odliczenia podatku VAT od tzw."samochodów z kratką" po 1 stycznia 2013 r. Resortfinansów podjął działania w celu przedłużeniu okresu zawieszeniamożliwości pełnego odliczenia VAT od "aut z kratką" do końca roku2013 poprzez kolejną zmianę ustawy o podatku od towarów i usług.

 

Resort finansów przeciwko dopłatom do nowych aut

W grudniu informowaliśmy o projekcie Związku Dealerów Samochodówwprowadzającego system dopłat przy zakupie nowego samochodu i jednoczesnegozezłomowania starego, ponad 15-letniego. Dziś już wiemy, że, póki co,pomysł ten nie ma szans na realizację. Sprzeciw wyraziło bowiem MinisterstwoFinansów.

 

Tajemnicze działania Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów odmówiło dostępu do treści wniosku oderogację upoważniającą do wprowadzenia zmian w poborze podatku VATniezgodnych z dyrektywą 2006/112/WE. Czyżby czegoś się bało albowstydziło?

 

Wojna o VAT od aut trwa

Ta decyzja Komisji Europejskiej może sprawić, że od przyszłego roku znowu dołask powrócą "kratki". Chyba że Ministerstwo Finansówzdecyduje się na jakiś bardziej redykalny krok i umożliwi na przykładprzedsiębiorcom odliczanie pełnego podatku VAT od wszystkich pojazdówzakupionych na firmę.

 

List otwarty do Ministra Finansów - czy coś pomoże?

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wspólnie ze ZwiązkiemDealerów Samochodów wystosowały list otwarty do MinistraFinansów, w którym apelują o zaprzestanie prac nad wnioskiem doKomisji Europejskiej o derogację w sprawie poboru podatku VAT od zakupusamochodów.

 

Dealerzy wygrywają pierwszą bitwę o VAT

Związek Dealerów Samochodów wywalczył w sądzie administracyjnymprawo do odtajnienia pierwszego wniosku o derogację VAT. MinisterstwoFinansów, o ile nie będzie się odwoływać od tego wyroku, będziemusiało najpóźniej we wrześniu opublikować swój wniosekzłożony do Komisji Europejskiej.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Ministerstwo Finansow".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019