Wyszukiwałeś:

NIK

. Znaleziono 1587 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: NIK

Spróbuj też wyszukać: ford gt licznik

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1587 wszystkich):

NIK: system szkoleń kierowców autobusów i ciężarówek jest zły

Najwyższa Izba Kontroli bardzo źle ocenia system szkoleń dla kierowcówautobusów i ciężarówek. Kontrola wykazała, że ok. 10 proc.kierowców autobusów i ponad 17 proc. kierowcówsamochodów ciężarowych z dwuletnim stażem nie ma pełnychkwalifikacji.

 

NIK: urzędnicy słono przepłacili za autostrady

Zaniedbania urzędników Ministerstwa Infrastruktury i GDDKiAdoprowadziły do wypłacenia koncesjonariuszom autostrad A2 i A4 nienależnychim pieniędzy w wysokości około 200 milionów złotych – wynika zprzeprowadzonej kontroli Najwyższej Izby Kontroli. NIK w związku z ustaleniamiskierowała do Prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniaprzez funkcjonariuszy Ministerstwa Infrastruktury i GDDKiA przestępstwa,polegającego na wyrządzeniu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, wzwiązku z nadużyciem przez nich uprawnień lub niedopełnieniemobowiązków służbowych.

 

NIK o EURO 2012: największe zaniedbania przy modernizacji infrastruktury drogowej

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak wyglądają przygotowania Polski doorganizacji finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO2012.W swoim raporcie NIK stwierdza, że największe zaniedbania występują wdziedzinie modernizacji infrastruktury drogowej.  Nie zostały zrealizowaneplany przedstawione UEFA w 2006 i 2007 jak tez zakładane w latach kolejnych.Corocznie zmieniany i ograniczany był, w związku z niezapewnieniemfinansowania i opóźnieniami w realizacji, zakres zadań. Brakuje teżskutecznego nadzoru nad terminową realizacją zadań inwestycyjnych.

 

Już wiemy, dlaczego podróż autobusem to ostateczność

Większość samorządów nie radzi sobie z organizowaniem komunikacjiautobusowej. W efekcie błędów i zaniedbań urzędników najednych trasach brakuje przewoźników, na innych jest ich za dużo. Conajgorsze, co dziesiąty z dopuszczonych do ruchu autobusów jest wfatalnym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu pasażerów.

 

NIK: 30 proc. mandatów bez zapłaty

Jak wynika z najnowszej kontroli przeprowadzonej przez NIK, w Polsce nie udajesię wyegzekwować aż trzydziestu procent należności za mandaty i karyadministracyjne, w tym głównie za mandaty wystawiane kierowcompopełniającym wykroczenia drogowe.

 

NIK o fotoradarach

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała fotoradary znajdujące się pod piecząGITD. Ich rozmieszczenie zostało pozytywnie ocenione, gorzej jednak wyglądakwestia z egzekucją odpowiedzialności od zbyt szybko jadącychkierowców, którzy bardzo często odmawiają podania danychkierującego.

 

NIK skontroluje szkolenie kierowców

Najwyższa Izba Kontroli skontroluje proces szkolenia oraz egzaminowaniakandydatów na kierowców. Na początek NIK prosi osoby,które w ostatnich latach przeszły szkolenie i zdawały egzamin na prawojazdy, o wypełnienie krótkiej ankiety.

 

NIK krytycznie o przebudowie DK 91 we Włocławku

Największa od wielu lat inwestycja drogowa we Włocławku - przebudowa drogikrajowej nr 91 - jest, zdaniem NIK-u, niemal podręcznikowym przykłademnieprawidłowego zarządzania i nadzoru.

 

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Choć przez ostatnią dekadę Polska zamieniła się w istny plac budowy, czegoowocem są nowe kilometry dróg, to jednak przerażający jest fakt, iżwiększość z nich powstała bez należytego nadzoru GDDKiA i monitoringujakości.

 

Stanowisko PIPP w sprawie kontroli NIK-u

Polska Izba Paliw Płynnych opublikowała swoje stanowisko w sprawie raportu NIKdotyczącego wyników kontroli dystrybutorów na stacjach paliw wwoj. łódzkim i świętokrzyskim.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019