Wyszukiwałeś:

Parlament X

Europejski X

. Znaleziono 54 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Parlament Europejski

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 54 wszystkich):

Parlament Europejski za wolnym rynkiem części zamiennych

Parlament Europejski podczas wczorajszej sesji plenarnej w Strasburgu poparł wgłosowaniu wniosek Komisji Europejskiej – Klauzulę Napraw, któraliberalizuje rynek wtórny części zamiennych.

 

Ograniczenie czasu pracy dla wszystkich kierowców

Parlament Europejski przegłosował przepisy dotyczące ograniczenia czasu pracykierowców. Chodzi o kierowców pracujących na własny rachunek.Nowe przepisy mogą być ciosem dla polskich jednoosobowych firm bo obejmą ichte same przepisy co kierowców pracujących w firmach spedycyjnych.

 

UE wesprze pojazdy elektryczne

Europosłowie chcą powstania wspólnego europejskiego rynkupojazdów elektrycznych i wypracowania światowych standardów dlatego typu aut. W rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski posłowiewzywają do promowania rozwoju powiązanych technologii i większego wsparcia UEdla innowacyjnych działań w tym segmencie rynku.

 

Nie będzie jednak rewolucji

Obowiązujące od 2003 roku rozporządzenie GVO, które regulowało ryneksprzedaży oraz serwisowania nowych samochodów, z dniem 1 czerwca br.odchodzi do lamusa. Właściciele aut nie muszą się jednak obawiać.Zastępujące je przepisy nie zmienią na całe szczęście jakoś diametralnieich sytuacji, choć pojawiały się wcześniej pogłoski, iż szykują się wtym temacie dość pokaźne zmiany. Na gorsze.

 

UE: wszyscy kierowcy na tych samych warunkach

Kierowcy autobusów i ciężarówek, którzy pracują nawłasny rachunek muszą podlegać tym samym przepisom, co kierowcy zatrudnieni wfirmach przewozowych. Takie jest stanowisko przyjął Parlament Europejski,odrzucając jednocześnie projekt Komisji Europejskiej wyłączającej ich z zzakresu dyrektywy o czasie pracy kierowców z 2002 roku.

 

PE ograniczy prędkość i nakaże "dmuchać" w samochodzie

Niebawem w terenie zabudowanym nie pojedziemy szybciej jak 30km/h, GPS niepokaże nam miejsc gdzie stoją radary, a przed odpaleniem samochodu będziemymusieli dmuchnąć w specjalne urządzenie, które sprawdzi naszątrzeźwość. To jedne z nowinek jakie zapowiada rezolucja przyjęta wParlamencie Europejskim.

 

Motocykle i quady z nowym, obowiązkowym wyposażeniem

Nowe elementy wyposażenia, zwiększające poziom bezpieczeństwa na drogachEuropy, mają być obowiązkowe nie tylko w samochodach. Parlament Europejskiwłaśnie przegłosował podobne zasady, jakie niebawem mają mieć zastosowaniew pojazdach dwu- oraz trzykołowych.

 

Parlament Europejski bez zdecydowanych kroków w sprawie biopaliw

Parlament Europejski nie wskazał wyraźnego kierunku, w jakim powinna zmieniaćsię polityka UE w zakresie promowania i stosowania biopaliw. Ostatecznerozstrzygnięcia, na które czeka zarówno przemysł, jak iorganizacje zaniepokojone szeregiem negatywnych skutków dotychczasowychprzepisów, zapadną prawdopodobnie już po kolejnych wyborach do PE w2014.

 

Kolejny obowiązkowy system w nowych autach

Od października 2015 roku wszystkie nowe samochody, w tym równieżlekkie dostawcze, sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą musiały byćwyposażone w system ecall, który będzie powiadamiał służby ratunkoweo wypadku. W środę takie rozwiązanie przegłosował Parlament Europejski.

 

Parlament Europejski chce bezpieczniejszych ciężarówek

Sześcienne kabiny ciężarówek odejdą niedługo do przeszłości.Parlament Europejski przetarł szlaki kształtom o większej aerodynamiceoferujące lepszy widok kierowcom, a przede wszystkim wyższy poziombezpieczeństwa.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Parlament Europejski".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019