Wyszukiwałeś:

Program X

Budowy X

Drog X

2010 X

2015 X

. Znaleziono 14 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Program Budowy Drog 2010 2015

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 14 wszystkich):

Rząd przyjął program budowy dróg

Ministerstwo Transportu poinformowało, że Rada Ministrów przyjęłaProgram Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Rząd przeznaczył 121mld zł na budowę dróg i autostrad. Średnio jest to ponad 24 mld złrocznie.

 

Drogowcy pracują nad Programem Budowy Dróg 2010-2015

Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015 będzie dokumentemwyznaczającym ramy przedsięwzięć drogowych, które w ciągunajbliższych lat przygotowywać i realizować będzie Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad. Obecnie drogowcy rozpoczynają prace nadprognozą oddziaływania na środowisko dla tego programu.

 

Wątek na forum: Drogowcy pracują nad Programem Budowy Dróg 2010-2015

Hahaha... ale oni mają tupet!! Przecież wciąż obowiązuje rozporządzenie Rządu w sprawie sieci dróg ekspresowych i autostrad z roku 2004, później zmieniane, ostatnio w roku 2009, gdzie m.in. zdegradowano S8 koło Białegostoku i dodano S61 przez Łomżę. Poza tym GDDKiA ma swój Program Budowy Dróg ...

 

Pierwsze konsultacje dla Programu Budowy Dróg 2010-2015 już ruszają

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące strategicznej ocenyoddziaływania na środowisko inwestycji realizowanych w ramach Programu BudowyDróg na lata 2010-2015. Z dokumentami podlegającymi konsultacjom możnazapoznać się w oddziałach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad lub na stronie internetowej GDDKiA. Można też brać udział wotwartych spotkaniach konsultacyjnych, które właśnie ruszają. 14września odbędą się pierwsze spotkania konsultacyjne we Wrocławiu i wKrakowie.

 

Przebudowa DK 73 znowu przesunięta

Przebudowa drogi krajowej nr 73 została przesunięta do realizacji dopiero poroku 2013. Władze województwa świętokrzyskiego uznają decyzję oprzesunięciu inwestycji za bulwersującą i niezrozumiałą.

 

Plan dla obwodnicy Radomia

Otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna dotyczyła budowyekspresowej obwodnicy Radomia (etap I), przebiegającej przez gminy: Jedlińsk,Zakrzew, Wolanów i Kowala na długości 22,5 km. Spotkanie było ostatnimetapem konsultacji społecznych przed wydaniem decyzji o zezwoleniu narealizację inwestycji drogowej.- W Programie Budowy Dróg Krajowych jestprzewidziana możliwość rozpoczęcia tej inwestycji przed rokiem 2013. Dlategochcemy szybko przeprowadzić wszystkie procedury, żeby być w pełniprzygotowanym do prowadzenia prac – powiedział obecny na rozprawiewicewojewoda mazowiecki, Dariusz Piątek.

 

Będą pieniądze na odcinki S3 i S17

W latach 2010-2015 z Krajowego Funduszu Drogowego na Program Budowy DrógKrajowych zostanie przeznaczonych ponad 82 mld zł, zamiast planowanych 78 mldzł. Dodatkowe środki pozwolą na realizacje inwestycji, które do tejpory umieszczone były na liście projektów rezerwowych. Są to odcinkidróg ekspresowych S3 pomiędzy Gorzowem a Międzyrzeczem oraz S17 natrasie Kurów-Lublin-Piaski.

 

Nie róbmy polityki, budujmy obwodnice!

„Nie róbmy polityki, budujmy obwodnice!" – m.in. takiehasło widniało na transparentach inowrocławian, którzy protestowaliprzed Kancelarią Premiera. Ok. 200 inowrocławian domagało się w tensposób spełnienia obietnic rządu w sprawie terminowej budowy obwodnicyInowrocławia w ciagu dróg krajowych nr 15 i 25. Na ręce PodsekretarzaStanu z Ministerstwa Infrastruktury złożono w tej sprawie petycję.

 

S3 – priorytet z kilkunastoletnim poślizgiem

Budowa drogi ekspresowej S3 jest w planach już kilkanaście lat, jednak nadalnie wiadomo kiedy wreszcie trasa połączy północ i południe kraju.Problem dotyczy „priorytetowej inwestycji” jaką od lat jest budowaS3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa.Inwestycja miała zakończyć się za dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jestfinansowo, dokumentacyjnie, koncepcyjnie i projektowo. Jednak z opublikowanegorządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynika, żejej budowę trzeba znowu przełożyć na później.

 

Kraj Kralovohradecki i Dolny Śląsk chcą S3

Budowa dróg łączących Czechy z Polską w ramach ŚrodkowoeuropejskiegoKorytarza Transportowego CETC - ROUTE65 była tematem spotkania wicemarszałkaDolnego Śląska Marka Łapińskiego oraz hetmana Kraju Kralovohradeckiego,Lubomíra Franca. Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku jest wplanach już kilkanaście lat, jednak nadal nie wiadomo kiedy wreszcie trasapołączy północ i południe kraju. Inwestycja miała zakończyć sięza dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jest finansowo, dokumentacyjnie,koncepcyjnie i projektowo. Nowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata2011-2015 nie gwarantuje jednak, ze jest to inwestycja priorytetowa, zzapewnionym finansowaniem.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Program Budowy Drog 2010 2015".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019