Wyszukiwałeś:

Rzecznik X

Praw X

Obywatelskich X

. Znaleziono 25 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Rzecznik Praw Obywatelskich

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 25 wszystkich):

Samochód nie jest narzędziem przestępstwa

Samochód, nawet gdy prowadzi go pijany kierowca, nie może być uznany zanarzędzie służące popełnieniu przestępstwa, a tym samym nie można goodebrać sprawcy. Takie stanowisko zajął Rzecznik Praw Obywatelskich iwystąpił o uchylenie tej części wyroku do Sądu Najwyższego.

 

RPO za konfiskatą aut pijanym kierowcom

Ostatnia decyzja Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie wniesionej kasacji doSądu Najwyższego od wyroku sądu rejonowego, który orzekł konfiskatęsamochodu nietrzeźwego kierowcy, wywołała wiele kontrowersji. Pojawiły sięnawet głosy, że RPO jest przeciwny surowej walce z plagą pijaństwa napolskich drogach.

 

Karetki bez możliwości odliczenia VAT

Koparka, bankowóz, pomoc drogowa czy pojazd do odśnieżania drógto kilka przykładów tzw. pojazdówspecjalnych, które swoimwłaścicielom dają prawo do pełnego odliczania podatku VAT. Tymczasem wobecnie obowiązujących przepisach inaczej na tym gruncie są traktowanekaretki. O wyjaśnienia Ministra Finansów poprosiła Rzecznik PrawObywatelskich.

 

Tylko jedna kara za parkowanie bez biletu

Dodatkowa opłata w wysokości 50 zł, do tego mandat karny, a nawet założonablokada - tak dziś może wyglądać ukaranie kierowcy, który pozostawiłauto bez wykupionego biletu parkingowego lub na dłużej niż wynikało to zposiadanego biletu. Niebawem powinno się to zmienić, bowiem na apel RzecznikaPraw Obywatelskich minister transportu przygotował już stosowną zmianęprzepisów.

 

RPO w sprawie fotoradarów

Pojawianie się przy drodze nowych fotoradarów, które niespełniają wszystkich obowiązujących przepisów zaniepokoiło RzecznikaPraw Obywatelskich, który w związku z tym zwrócił się owyjaśnienia do Ministra Spraw Wewnętrznych.

 

RPO krytykuje nowe egzaminy na prawo jazdy

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Transportu wsprawie skarg, jakie do niego napływają, a dotyczą systemu szkolenia iegzaminowania na prawo jazdy.

 

Czy prywatne blokady na koła są legalne?

Właściciele bądź zarządcy prywatnych parkingów znaleźlisposób na obce samochody, które zostały zaparkowane na ichterenie. To blokady, które są zakładane na koła tychżepojazdów. Rzecznik Praw Obywatelskich zastanawia się jednak, czy takiedziałanie jest do końca zgodne z prawem.

 

RPO chce, by pieniądze z mandatów szły na pomoc ofiar wypadków

Prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, wystąpiła do MinistraSprawiedliwości, Marka Biernackiego, w sprawie zapewnienia odpowiedniej pomocypokrzywdzonym w wypadkach komunikacyjnych i ich rodzinom.

 

RPO: Są skargi na nowe karty parkingowe

Jeszcze tylko trzy tygodnie ważne będą dotychczasowe karty parkingowewydawane osobom niepełnosprawnym. Od grudnia, by móc zatrzymać się namiejscu dla niepełnosprawnych, trzeba będzie posiadać nowy dokument. DoRzecznika Praw Obywatelskich już napływają skargi na nowe rozwiązanie.

 

RPO w obronie diagnostów samochodowych

Rzecznik Praw Obywatelskich staje w obronie diagnostów samochodowych,wobec których przepisy przewidują bardzo restrykcyjne sankcjeadministracyjne.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Rzecznik Praw Obywatelskich".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019