Wyszukiwałeś:

S22

. Znaleziono 28 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: S22

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 28 wszystkich):

Wątek na forum: S22 – połowiczny sukces

Z jednej strony należy się cieszyć, ale z drugiej wcale to nie jest takie głupie. Pomimo tego, że jestem zdeklarowanym zwolennikiem dróg ekspresowych dwujezdniowych, to zbudowanie gotowego połączenia z Elbląga do portu w Królewcu, podczas gdy do Gdańska i Gdyni wciąż nie można swobodnie dojecha...

 

Wątek na forum: Droga ekspresowa S22 Elbląg-Grzechotki po przebudowie

Bardzo polecam wizytę na "nowej ruinie" - drodze S22 (Elbląg - Grzechotki). Po dwóch miesiącach od oddania drogi widać w bardzo wielu miejscach potężne dziury w skarpach, tylko czekać na zapadnięcia nawierzchni. Wysięki błota na skarpach to normalka. Są one łatane tymczasowo i prowizory...

 

Ekspresowa berlinka z Elbląga

GDDKiA podpisała umowę na przebudowę drogi krajowej nr 22 na odcinku Elbląg-Chruściel. Jest to jeden z trzech etapów przebudowy popularnie zwanej"berlinki" Elbląg - Grzechotki (granica państwa). Za okołomiesiąc ruszą prace budowlane.

 

Ruszy kolejny etap berlinki

Podpisano kontrakt na przebudowę drogi krajowej nr 22 (popularnej berlinki) nakolejnym jej odcinku Chruściel – Maciejewo. Umowa została zawarta zfirmą Skanska na ponad 65, 7 mln zł. W ramach niniejszego projektu podpisanojuż umowy na nadzór i na odcinek Elbląg - Chruściel. Do rozstrzygnięciapozostaje przetarg na odcinek Maciejewo – Grzechotki, w którym otwartooferty. Są to kolejne etapy projektu przebudowy 50 km trasy Elbląg-Grzechotki.

 

Polskie inwestycje mają kłopot z Naturą

Brak ostatecznie wyznaczonych obszarów Natury 2000 przeszkadza wrealizowaniu inwestycji finansowanych z kasy UE - alarmuje rząd. W tej chwilikłopoty ma aż pięć strategicznych inwestycji: budowa A4 Zgorzelec –Krzyżowa, przebudowa DK nr 22 Elbląg – Grzechotki, budowa S3 Szczecin– Gorzów Wlkp. Oraz modernizacja linii kolejowych E30 Zgorzelec– Bielawa Dolna i E59 Poznań – Wrocław.

 

Przyroda kontra inwestycje drogowe

W latach 2007–2013 Polska ma dostać na budowę dróg i liniikolejowych ponad 19 mld euro dotacji unijnych. Jednak ze względu na ochronęśrodowiska Unia może zablokować dotacje z funduszy na inwestycje. Wedługszacunków ekologów mogą być problemy z realizacją 95 proc.projektów infrastrukturalnych.

 

Koniec prac na S22

24 września bieżącego roku oddano do użytku odcinek drogi ekspresowej S22Elbląg – Grzechotki. Przebudowa drogi krajowej do parametrów trasyekspresowej na 50 km fragmencie trwała blisko dwa lata i kosztowała 482 mlnzł.

 

S22 – połowiczny sukces

Oddany do użytku pod koniec września bieżącego roku 50-kilometrowy odcinekdrogi ekspresowej S22 to dla drogowców kolejne kilometry, jakie mogądoliczyć do puli wybudowanych tras szybkiego ruchu. Nie jest to jednakspektakularny sukces. Kierowcy mają w końcu do dyspozycji tylko jednąjezdnię, a sama droga powstała już przed II wojna światową.

 

Pracowity rok na drogach

Powoli zbliża się koniec roku kalendarzowego, a kilka dni temu minął takżerok od czasu przejęcia władzy przez rząd Donalda Tuska. To dobry moment napodsumowanie dokonań drogowców, szczególnie biorąc pod uwagęrolę jaką dla nowego rządu miały odgrywać inwestycje drogowe. Czy nowaekipa spełniła oczekiwania wyborców, a składane obietnice nie byłytylko kiełbasą wyborczą?

 

Efekty realizacji programu Transport

Kończy się realizacja Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Przezpięć lat na inwestycje związane z rozwojem sieci transportowych otrzymaliśmyze środków Unii Europejskiej ponad 3,78 mld zł. Za te pieniądzewybudowano m.in. drogę ekspresową S22.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019