Wyszukiwałeś:

UOKiK

. Znaleziono 507 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: UOKiK

Spróbuj też wyszukać: uokik opel agila klamki samochodowe zewnętrzne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 507 wszystkich):

Odszkodowanie w 30 dni od zawiadomienia

Odszkodowanie powinno zostać wypłacone w ciągu 30 dni od zawiadomienia owypadku, a w przypadku rozwiązania umowy mamy prawo do zwrotu nadpłaconejskładki. To podstawowe prawa ubezpieczonych, o których zapominają...sami ubezpieczyciele, a o których po raz kolejny przypomina Prezes UOKiK.

 

UOKIK: Kara dla PKN Orlen

Zapewniając sobie prawo do ustalania cen sprzedaży paliw na stacjipatronackiej PKN Orlen naruszył wraz ze swoim kontrahentem prawo –uznała Prezes UOKiK.

 

Nie wypłacali całości odszkodowania

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń stosuje klauzule naruszające zbioroweinteresy konsumentów – uznała Prezes UOKiK i nałożyła naprzedsiębiorcę karę w wysokości ponad 600 tysięcy złotych. Zakwestionowaneprzez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowieniaubezpieczyciel stosuje w umowach autocasco od 2008 roku.

 

UOKiK w kwestii parkowania

Pozostawienie pojazdu i nie opłacenie postoju przez okres dłuższy niż 3miesiące uważać będzie się jako pojazd porzucony z wszystkimikonsekwencjami – to postanowienie, stosowane przez Polski ZwiązekMotorowy OZG w Bydgoszczy, UOKiK uznał za niezgodne z prawem.

 

Niedozwolone klauzule firm ubezpieczeniowych

Dwa towarzystwa ubezpieczeniowe - Aviva oraz Uniqa - stosowały klauzulenaruszające interesy konsumentów - uznała prezes UOKiK i nałożyła naobie firmy kary pieniężne. Chodziło o takie postanowienia w umowachautocasco, przez które konsumenci nie otrzymywali pełnego odszkodowaniaza uszkodzone auto.

 

PZU stosowało niedozwolone klauzule

W umowach autocasco stosowanych przez PZU znajdują się klauzule naruszająceinteresy konsumentów – Sąd Ochrony Konkurencji iKonsumentów potwierdził wcześniejszą decyzję UOKiK. Utrzymanazostała również kara finansowa, w wysokości prawie 15 mln zł.

 

UOKIK ukarał dwóch ubezpieczycieli

Zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego przysługuje każdemuposzkodowanemu kierowcy – stwierdziła Prezes UOKiK, wydając decyzjeprzeciwko Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń oraz Uniqa. Urząd uznał, żeubezpieczyciele bezprawnie ograniczają odpowiedzialność i nałożyłałącznie ponad 12 mln zł kary.

 

Kolejni ubezpieczyciele stosowali niedozwolone klauzule

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta i Polski Związek MotorowyTowarzystwo Ubezpieczeń Vienna Insurance Group ograniczały prawakonsumentów i pozbawiały ich części należnego odszkodowania. Takorzekła Prezes UOKiK, nakładając na oba towarzystwa kary pieniężne.

 

Compensa stosowała niedozwolone praktyki

Zobowiązywanie do korzystania wyłącznie z pomocy drogowej producenta pojazduczy wypłacanie odszkodowania za naprawę samochodu bez podatku VAT – toprzykłady niedozwolonych praktyk stosowanych przez TU Compensa. Prezes UOKiKnałożyła na ubezpieczyciela karę ponad 5 mln zł.

 

UOKiK radzi kierowcom przed zimą

Płyn do spryskiwaczy, opony i paliwo – ich właściwości powinny byćdostosowane do pory roku. UOKiK przypomina kierowcom, na co wartozwrócić uwagę, przygotowując auto do sezonu zimowego.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021