Wyszukiwałeś:

VAT

. Znaleziono 817 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: VAT

Spróbuj też wyszukać: zwrot vat 2008 vat 2011

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 817 wszystkich):

ETS: Będzie można ubiegać się o zwrot VAT

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że wprowadzone przez Polskęograniczenia w odliczeniu podatku VAT od nabywanego paliwa do samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej są niezgodne z prawem unijnym.Wyrok ten oznacza, że tysiące polskich firm będzie mogło starać się ozwrot podatku.

 

Zwrot VAT od wszystkich aut firmowych?

Wyrok WSA w Krakowie mógłby oznaczać rewolucję w temacie podatku VATod samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej.Mógłby, gdyby nie zapowiedziana skarga kasacyjna od wyroku, gdyż MF niezgodzi się, by możliwość odliczenia pełnego VAT przysługiwała dlawszystkich pojazdów używanych w firmach.

 

Auta z kratką - od tych aut odliczysz 100% VAT

Przyszłość aut z kratką, czyli tych które dają obecnie prawo do100-procentowego odliczenia podatku VAT i od ceny zakupionego na firmę auta, iod paliwa do niego, stoi wciąż pod sporym znakiem zapytania. Niby rządwycofał się z pomysłu wprowadzenia ograniczeń w odliczeniu VAT, ale wkażdej chwili może do tego pomysłu powrócić. A tymczasem oferta rynkuaut z kratką jest dziś przeogromna.

 

Ostatnia szansa, aby zaoszczędzić na VAT

Grudzień to miesiąc ostatniej szansy dla przedsiębiorców chcącychzaoszczędzić na podatku od towarów i usług. Od stycznia wchodzą wżycie znowelizowane przepisy VAT, które zrównują w skutkachpodatkowych auta z tzw. "kratką" z mniej korzystnymi fiskalnietypowymi osobówkami.

 

VAT-marża do Trybunału Sprawiedliwości

Czy nastąpi koniec absurdu? O VAT-marży od aut używanych rozstrzygnieTrybunał Sprawiedliwości UE. Naczelny Sąd Administracyjny, rozpatrującsprawę skargi jednego z dealerów samochodów na interpretacjęMinistra Finansów w zakresie stosowania tzw. VAT-marży przy obrociesamochodami używanymi, wystąpił do Trybunału Sprawiedliwości UniiEuropejskiej z tzw. zapytaniem prejudycjalnym.

 

Mimo zmian od tych aut odliczysz cały VAT

Polscy przedsiębiorcy nie mają łatwo w naszym kraju. Wśród wieluprzeszkód, jakie napotykają w codziennej działalności, problemem jestnawet wybór samochodu, oczywiście takiego, który daje prawo doodliczenia 100 proc. podatku VAT. Dlatego wciąż w kręgu zainteresowaniapolskich firm pozostają modele z segmentu pickupów.

 

Znowu "mieszają" w odliczeniach VAT od aut

Możliwość odliczania podatku VAT od zakupu samochodów wykorzystywanychw prowadzonej działalności gospodarczej, a także od paliwa do nich, od latjest przedmiotem częstych zmian, które utrudniają życieprzedsiębiorcom. Resort finansów zapowiada kolejne zmiany, któredla części firm mogą okazać się korzystne, dla części zaś...niekorzystne.

 

VAT od aut - czekają nas nowe odliczenia

Na wczorajszym posiedzeniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrówzaapceptowany został wniosek o derogację w sprawie podatku VAT odsamochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Jeśli KomisjaEuropejska go przyjmie, czekają nas nowe zasady odliczania VAT od autfirmowych.

 

Masz bankowóz, odliczasz cały VAT

Kwestia samochodów wykorzystywanych w prowadzonej działalnościgospodarczej i związane z tym prawo do odliczania podatku VAT co jakiś czaswzbudzają sporo emocji w mediach, a i zapewne w działach księgowości firmkorzystających z tego typu pojazdów. Swoje dokładają także sądy,wydając różne, często sprzeczne wyroki, a i nasi rządzący, tworzącbardzo nieprecyzyjne prawo w tej materii.

 

Jaki VAT odliczymy od aut?

Zgoda Komisji Europejskiej na derogację w podatku VAT od zakupusamochodów służbowych spowoduje sporo komplikacji do życiaprzedsiębiorców. Tym bardziej, że nie uda się wprowadzić nowychrozwiązań już od stycznia 2014 roku, co oznacza, że przez pewiennieokreślony jeszcze czas obowiązywać będzie okres przejściowy,przywracający stare przepisy podatkowe.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019